Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ANN MIRJAM VAIKLA, LÆRKE GRØNTVED (Tallinn, Kopenhaagen-Oslo) 'Uncanny You'

L 30.9.2017 19:30
Kanuti Gildi SAAL, Tallinn
8.00 - 12.00
Me elame 21. sajandil, kus hirm ümbritseva ees moodustab suure osa inimeste igapäevaelust. Sellest inspireeritult keskendub lavastus uncanny-like ruumide ja situatsioonide loomisele. Ajal, mil meid ümbritseb Trumpi retoorika, Putini Venemaa, Euroopas jõudu koguv natsionalism ja populism, kahanev demokraatia ning kliima muutuste ümber käiv diskussioon, tundub vältimatu keskenduda ühe tegelaskuju isiklikule loole, teda ümbritsevale reaalsusele, hirmudele ja unistustele.
Mis juhtub siis, kui hakkad kahtlema kõiges ümbritsevas? Kui iga element, mida oled võimeline defineerima, on muutnud järgmiseks hetkeks oma põhiolemust? Mis saab siis, kui vahetegemine tuttavliku ning võõra puhul muutub võimatuks ilma moondumise, enesekaitse, valetamise, põgenemise, peitupugemise, võitluse või isegi vaenlase hävitamiseta?
Mis on sõda? Miks ajalugu ennast kordab?
Ühel päikesepaistelisel kevadpäeval 2017. aastal võis lugeda ajalehest inimkonna ajaloo jooksul õhitud suurimast konventsionaalsest lõhkekehast – The Mother of All Bombs. Lavastuses “Uncanny You” muutub tegelaskuju Mother Bomb meediatormi epitsentriks. See vahejuhtum paneb pealtvaatajad higistama justkui nad ise seisaksid kõrbes põletava päikse all. Avalik tähelepanu ning imetlus viib Mother Bombi kokku Üksildase Ränduriga – koos alustavad nad teekonda alla pimedasse orgu.

Ann Mirjam Vaikla on lavastus- ja kujutav kunstnik. Ta on äsja saabunud New Yorgist, kus ta oli aasta praktikal Storefront for Art and Architecture galeriis Soho linnaosas. 2015. ja 2016. aastal osales ta Watermilli Keskuse rahvusvahelises suveprogrammis Long Islandil, mida juhib teatrilavastaja Robert Wilson. 2015. aastal lõpetas ta oma õpingud Norra Teatriakadeemias stsenograafia erialal.

Lærke Grøntved on etendus- ja performance kunstnik. Ta on osa sõltumatust teatrigrupist T.I.T.S. Ta on reisinud lavastustega “Forced Beauty” ja “MINE” ning esinenud koos Bianca Casady’ga (Cocorosie) tema 2015. aasta Euroopa tuuril. Eelmine aasta esines ta Tallinnas SISU Sümpoosionil oma soolokontserdiga “Before the Storm”. 2015. aastal lõpetas ta oma õpingud Norra Teatriakadeemias näitlemise erialal.

Autorid ja lavastajad: Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntved
Laval: Lærke Grøntved ja Per Magnus Barlaug
Stsenograafia: Ann Mirjam Vaikla
Kostüüm: Ditte Trudslev Jensen
Heli: Kenn-Eerik Kannike
Video: Ingel Vaikla
Valgus: Revo Koplus
Tehniline tugi: Henry Kasch
Fotod: Ingel Vaikla
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Eesti Kultuurkapital; Arts Letters & Numbers, New York; Teater Momentum, Odense
Kestus: 75’
Piletid: eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR
Esietendus: 26.09.2017 Kanuti Gildi SAALis

Etendusele 28. septembril järgneb vestlus autoritega.

Jälgi: FACEBOOK
INSTAGRAM@uncannyyou

Sündmuse koduleht: https://saal.ee/et/performance/5059

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
ANN MIRJAM VAIKLA, LÆRKE GRØNTVED (Tallinn, Kopenhaagen-Oslo) 'Uncanny You' L 30.9.2017 19:30 Kanuti Gildi SAAL, Tallinn 8.00 - 12.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR

Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel kohapeal.
Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.

Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).


Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee