Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

BIG DATA

T 10.10.2017 19:00
Vaba Lava
14.00 - 18.00

Kas inimene on evolutsiooni käigus olnud vaid bioloogiline start-up digitaalsele superintellektile?


„BIG DATA“ on  visuaal-poeetiline teatriinstallatsioon, mille keskseks küsimuseks on, kuidas navigeerida digitaalse revolutsiooni järgses maailmas, kus tänu kolossaalsele andmemahule, on mistahes informatsioon põhimõtteliselt kättesaadav. Oleme sisenenud uude ajastusse, kus esmapilgul näib kõik olevat võimalik ja iga kõrgus on ületatav.

Eluiga pikeneb, haigused on kontrolli all, inimesi ohustab pigem ülekaal kui nälg, sõjalises konfliktis surma saada on vähem tõenäoline kui surra oma käe läbi jne. Mitte kunagi inimkonna ajaloos pole elu olnud inimeste jaoks nii soodne. Kuid igal mündil on paraku ka teine pool: me oleme täielikult kaotamas võimalust privaatsusele, anonüümsus näib olevat välistatud ning peame elama ühiskonnas, kus iga meie sammu on võimalik kontrollida.

Kuidas kujutada laval inimeksistentsi, kus meid ümbritsev info üleküllus võib muutuda kakofooniliseks müraks? Lavastus „BIG DATA“ kujuneb tantsijate ja muusikute ühisloomingus ning üritab interdistsiplinaarsete kunstiliste vahenditega edasi anda ajastu vaimu, pulseerivat organismi, võimsa vooluga jõge, mis haarab kaasa kõike, mis teele ette jääb.

Lavastajast täpsemalt – Alexandre Zeff on tunnustatud prantsuse noorema põlvkonna näitleja, teatrilavastaja, filmirežissöör ning produtsent. Ta on loonud nii lühifilme kui täispikki mängufilme, samuti dokumenaale. Vaatamata noorele eale on ta teinud üle 20 teatri- ja filmirolli. Alexandre Zeff on lõpetanud Pariisi Konservatooriumi Teatriakadeemia (Conservatoire national supérieur d’art dramatique) esmalt näitleja ja hiljem lavastajana ning samuti Pariisi filmikõrgkkooli La Femis (Fondation Européenne pour les Métiers de l’Image et du Son). 2007. aastal lõi Alexandre Zeff oma teatrikompanii nimega La Camara Obscura.

Lavastuse tekst on inspireeritud teoste põhjal:  “Homo Deus. A Brief History of Tomorrow” by Yuval Noah Harari & “L’Homme Nu” by Marc Dugain and Christophe Labbé.

Etendus on inglise keeles, eesti-, vene ja prantsuskeelsete subtiitritega.


OSALISED

Autor, lavastaja Alexandre Zeff
Lavastaja assistent Nele Suisalu
Kunstiline nõustaja Claudia Dimier
Koreograafiline abi Teet Kask
Stsenograaf Benjamin Gabrie
Dramaturg Antoine Hamel
Videokunstnik Alyona Movko
Helikujundus Argo Vals
Valguskujundus Priidu Adlas
Tantsijad Marita Weinrank, Jevgeni Grib
Näitlejad Mirtel Pohla ja Jarmo RehaKestus: 1h15 min. Etendus on ingliskeeles, eesti-, vene ja prantsuskeelsete subtiitritega. 


Sündmuse koduleht: http://vabalava.ee/programm/big-data/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
BIG DATA T 10.10.2017 19:00 Vaba Lava 14.00 - 18.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta


Täispilet 18€
Sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär, puudega isik, puudega isiku saatja tasuta) 13€

Kehtib Starmani kliendi soodustus -10%

Kuraatorprogrammi passi omanikule 1 tasuta pääse sellele etendusele. Pääsme lunastamiseks sisesta veebipoes väljale "(soodus) kood" oma passil leiduv personaalne kood. Kuraatriprogrammi passi hind on kuni 30.08.2017. a 79€, edasi 89€. Pass sisaldab kutset kaheksale kuraatoriprogrammi esietendusele ja kõigile kaheksale esietendusejärgsele vastuvõtule ning peole, kus passiomanikke ootab ka tervitusjook. 

Esietendusele on müügis vaid 50 piletit. 
Esietenduse piletid sisaldavad esietendusejärgset vastuvõttu, pidu ja tervitusjooke.
Esietenduse pilet (19.09.2017): 23€
Esietenduse sooduspilet: 16€


Kui Sul kuraatorprogrammi passi veel ei ole, siis selle saab osta siit:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/vaba-lava-kuraatoriprogrammi-pass-218502/

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Vaba Lava SA
Telliskivi 60a, C1 Tallinn 10412 Harju
5176006
info@vabalava.ee