Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Eritunnused

R 26.5.2017 19:00
Vaba Lava
12.00 - 16.00
Igaühel meist on teisik, kes figureerib kõikvõimalikel ametlikel dokumentidel alates tuludeklaratsioonidest ja viisataotlustest kuni passide ja autolubadeni. Meie virtuaalset teisikut võimaldavad tuvastada meditsiinilised andmebaasid, hambakaardid, sõrmejäljed, tätoveeringud, silmaiirise iseloomulik muster, armid, sünnimärgid ja muud eripärased tunnused.
Valitsustel pole füüsilise isikuga kunagi tegemist, neid huvitab vaid virtuaalne teisik n-ö doppelganger. Sellel süsteemil on kindlalt minevik -  elementaarne isikutuvastus sai alguse juba 17. sajandil, kui tekkis vajadus korrastatud seadusandluse ja sellega kaasneva bürokraatia järele. Kuid bürokraatia arengupotentsiaal on piiritu - seega on süsteemil tulevikku!
Näiteks Indias on katsetusjärgus uus tuvastamistarkvara, mis võimaldab luua andmebaasi, mis sisaldab absoluuselt kõigi elanike biomeetrilisi isikuandmeid. See süsteem võimaldab efektiivselt jagada inimesi eri kategooriatesse ja kastidesse lähtuvalt nende “sisemisest potentsiaalist“. Sellel `targal süsteemil` on aga ka ootamatu varjukülg. On inimesi, näiteks immigrandid, kes ei figureeri üheski andmebaasis. Kas need inimesed on siis n-ö `surnud hinged`? Lavastus „Eritunnused“ tõukubki eelpool kirjeldatud temaatikast. Chris Kondeki ja Christiane Kühli loodud lavastuses tegutseb identiteedivaraste klubi. Identiteetidega mängimine, teadlik piiride hägustamine tõelisuse ja näivuse vahel, žanrite, ajalooperioodide ja ideede miksimine, kiire registrivahetus, kus vaheldub fiktsioon ja dokumentaalsus - kõik see loob kummastava ning peadpööritava tunde. Kuidas siis ikkagi vajadusel tõestada, et sa oled tõesti see, kelle sa arvad end olevat? “Eritunnused” on lavastus identiteedist, hoiatav düstoopia, mis kulgeb fantastika ja õuduse piirimaal. Chris Kondeki ja Christiane Kühli lavastus kaasab nii eesti etendus- kui videokunstnikke.

Esietendus 22. mai 2017 Vaba Laba teatrikeskuses.
23. mai etendusele järgneb vestlus trupiga.
Järgnevad etendused: 23., 24., 25. ja 26. mai

Külalisetendus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis 28. mail

Lavastust toetab Goethe Instituut
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Eritunnused R 26.5.2017 19:00 Vaba Lava 12.00 - 16.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Täispilet 16€
Sooduspilet 12€ (õpilane, üliõpilane, pensionär)

Kehtib Starmani kliendi soodustus -10%

Kuraatorprogrammi passi omanikule 1 tasuta pääse sellele etendusele. Pääsme lunastamiseks sisesta veebipoes väljale "(soodus) kood" oma passil leiduv personaalne kood.
Kui Sul kuraatorprogrammi passi veel ei ole, siis selle saab osta siit:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/kuraatoriprogrammi-in-i-out-pass-190479/

Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Vaba Lava SA
Telliskivi 60a, C1 Tallinn 10412 Harju
5176006
info@vabalava.ee