Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Eritunnused

P 28.5.2017 19:00
ERMi Teatrisaal Tartus
12.00 - 16.00
Viimase viie aasta jooksul peetud loengute ja loodud lavastuste käigus on Berliini performance‘i-duo videokunstnikud Chris Kondek ja Christiane Kühl uurinud uute digikeskkondade teatraalseid aspekte.

Seekord on kunstniketandemi huviorbiiti sattunud `meie aja kangelane`, meie lipulaev E-Eesti, seega on iseenesestmõistetav, et Kondeki ja Kühli uusim lavastus valmibki just Eesti pinnal. Koostöös eesti dramaturgi, etenduskunstnike ja IT spetsialistiga (Piret Jaaks, Roland Laos, Barbara Lehtna, Helen Kask ja Taavet Jansen) on valmimas lavastus, mille keskmes on Eesti edulugu, alates tema tagasihoidlikust sünniloost eesti soodes ja rabades kuni sirgumiseni salapäraseks ja nähtamatuks E-Eestiks. Kuna igal säraval mündil on ka teine pool, siis tegeleb see lavastus muuhulgas e-ühiskonna hämaramate varjukülgedega.

Lavastuse `kangasse` on sisse põimitud mitmeid peaaegu usutavaid ja dramaatilisi lugusid, näiteks äpardunud e-residendist ettevõtjast või X-teel suure kiiruse tõttu rööbastelt maha sõitnud müütilisest, üksildasest rändurist, kes palub end kutsuda E-Eestiks.

Samanimeline bränd E-Estonia kuulutab – The Future is Now – tulevikule on alus pandud juba praegu. Samas, kas keegi saab täie veendumusega öelda või ennustada, milline see tulevik võiks välja näha?

Sellele küsimusele kutsubki lavastus “Eritunnused” kõiki vaatajaid kaasa mõtlema.

Kunstnike kollektiiv esitab oma uurimustöö tumedamaid tulemusi mai lõpus Vabal laval. Vaatajatel on võimalus osa saadaperformance’ st, kus on kasutatud erinevaid metoodikaid ja esitusstiile; kusjuures lavastuses on võrdväärseteks komponentideks video, heli ning digitaalsed lahendused.

Etendus on eesti ja inglise keeles.
Esietendus 22. mai 2017 Vaba Lava teatrikeskuses.

23. mai etendusele järgneb vestlus trupiga.

Järgnevad etendused: 23., 24., 25. ja 26. mai. 28. mail ERMi teatrisaalis.

Lavastust toetab Goethe Instituut ja PK Hotels (Ilmarise hotell)

Lavastuse väljatoomine toimub projekti “Theatre Expanded” raames, mida toetab Interregi Kesk-Läänemere 2014-2020 programm.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Eritunnused P 28.5.2017 19:00 ERMi Teatrisaal Tartus 12.00 - 16.00
Hinnainfo

Hinnale lisandub internetipoe teenustasu 0.50 € iga pileti kohta

Igaühel meist on teisik, kes figureerib kõikvõimalikel ametlikel dokumentidel alates tuludeklaratsioonidest ja viisataotlustest kuni passide ja autolubadeni. Meie virtuaalset teisikut võimaldavad tuvastada meditsiinilised andmebaasid, hambakaardid, sõrmejäljed, tätoveeringud, silmaiirise iseloomulik muster, armid, sünnimärgid ja muud eripärased tunnused.
Valitsustel pole füüsilise isikuga kunagi tegemist, neid huvitab vaid virtuaalne teisik n-ö doppelganger. Sellel süsteemil on kindlalt minevik -  elementaarne isikutuvastus sai alguse juba 17. sajandil, kui tekkis vajadus korrastatud seadusandluse ja sellega kaasneva bürokraatia järele. Kuid bürokraatia arengupotentsiaal on piiritu - seega on süsteemil tulevikku!
Näiteks Indias on katsetusjärgus uus tuvastamistarkvara, mis võimaldab luua andmebaasi, mis sisaldab absoluuselt kõigi elanike biomeetrilisi isikuandmeid. See süsteem võimaldab efektiivselt jagada inimesi eri kategooriatesse ja kastidesse lähtuvalt nende “sisemisest potentsiaalist“. Sellel `targal süsteemil` on aga ka ootamatu varjukülg. On inimesi, näiteks immigrandid, kes ei figureeri üheski andmebaasis. Kas need inimesed on siis n-ö `surnud hinged`? Lavastus „Eritunnused“ tõukubki eelpool kirjeldatud temaatikast. Chris Kondeki ja Christiane Kühli loodud lavastuses tegutseb identiteedivaraste klubi. Identiteetidega mängimine, teadlik piiride hägustamine tõelisuse ja näivuse vahel, žanrite, ajalooperioodide ja ideede miksimine, kiire registrivahetus, kus vaheldub fiktsioon ja dokumentaalsus - kõik see loob kummastava ning peadpööritava tunde. Kuidas siis ikkagi vajadusel tõestada, et sa oled tõesti see, kelle sa arvad end olevat? “Eritunnused” on lavastus identiteedist, hoiatav düstoopia, mis kulgeb fantastika ja õuduse piirimaal. Chris Kondeki ja Christiane Kühli lavastus kaasab nii eesti etendus- kui videokunstnikke.

Esietendus 22. mai 2017 Vaba Laba teatrikeskuses.
23. mai etendusele järgneb vestlus trupiga.
Järgnevad etendused: 23., 24., 25. ja 26. mai

Külalisetendus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis 28. mail

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Vaba Lava SA
Telliskivi 60a, C1 Tallinn 10412 Harju
5176006
info@vabalava.ee