Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

WAUHAUS (Helsingi) 'Private Dancer'

R 8.12.2017 19:30
Kanuti Gildi SAAL, Tallinn
Kanuti Gildi SAAL tähistab Soome 100. juubelit kahe lavastusega, meile juba tuttavalt kunstnike kollektiivilt W A U H A U S. Eläköön, Suomi!

“Private Dancer” on kolmas osa lavastuste triloogiast, mis on oma nime saanud tantsufilmidest. Eelmised osad, “Dirty Dancing” ja “Flashdance” esietendusid Zodiak'is aastal 2014 ja 2016. Selles seerias on rõhutatult kõrvuti koos nii “elutud asjad” nagu värvitud hapupiim ja suur must prügikott, elavad esinejad laval kui ka publiku mitmeid meeli kätkev kogemus.

“Private Dancer”-i keskmes on heli ja selle kinesteetiline olemus. Heli saavutatakse läbi millegi liikumise. See reisib meie kõrvadesse ning sealt edasi vibreerides väikestesse kehaosadesse, mis tõlgitakse tundeks, millestki, mis juhtus. Iga heli põhjustab meis erilise vastukaja. On raske ette näha, mida heli tähendab inimesele. Kui heli on oma allikast lahti võetud, on see vaba ja võimeline muutma kuulaja isiklikku, kujuteldavat maastikku.

“Private Dancer”-is tekitatakse helisid suu liikumise kaudu. Heli on äärmiselt aktiivne süvend – see täitub toidu ja õhuga,  juhib meid keha sügavustest naha pinnale ja väljendab meie sisemust välisele maailmale. Lavastuses vaadeldakse suud kui valvatud väravat. Mida me laseme suust sisse ja välja on reguleeritud normide poolt, mis ainult ei säilita meie füüsilist keha ja tema baasvajadusi, vaid toob esile ka meie sotsiaalsed ning ühiskondlikud suhted teistega.

“Private Dancer” kutsub publikut kuulama tervet oma keha. Lavastus sirutub “teise”, keha piiride ja lõputute võimaluste poole kuulamise kaudu.

W A U H A U S on Helsingis tegutsev kunstirühmitus, mis on aktiivne kaasaegses etenduskunstide maailmas. W A U H A U S-i kuuluvad lavastaja Anni Klein, stsenograaf Samuli Laine, koreograaf Jarkko Partanen ja helikunstnikud Jussi Matikainen ning Heidi Soidinsalo. Nad loovad oma töid erinevates ruumides, nii väikestes eksperimentaalteatrites kui ka suurtel staadionitel.
W A U H A U S-i töid on kirjeldatud kui kaasaegne etenduskunst, mis kasutab pop-kultuuri, on võimeline samaaegselt lahutama meeli kui ka valgustama meie ühiskonna struktuure. W A U H A U S-i töid defineerib esteetika, kus erinevad materjalid, valgus ja heli suhestub elava esinejaga.

Idee: W A U H A U S
Laval: Heidi Soidinsalo ja Juha Valkeapää
Lava taga: Samuli Laine, Juho Keränen, Anni Klein, Jarkko Partanen, Jussi Matikainen, Heidi Soidinsalo
Produktsioon: Zodiak - Center for New Dance, W A U H A U S
Residentuuri toetus: Kunstencentrum BUDA (Belgia)
Fotod: Katri Naukkarinen
Toetajad: Suomen Kulttuurirahasto, Taiteen edistämiskeskus, Teatterin tiedotuskeskus
Tänud: Jani-Matti Salo, Laura Haapakangas, Aksinja Lommi, Anna Maria Häkkinen, Hannah Ouramo, Laura Murtomaa, Tom Rejström, Juho Mantere, Jari Kauppinen, Bram Coeman, Sonja Jokiniemi, Markus Linden
Esietendus: 13.10.2017 Zodiak - Center for New Dance, Helsingi
Eesti etendusi toetab Eesti Kultuurkapital ja Nordic Culture Point
Kestus: 60'
Keel ei ole takistuseks

Lisainfo:
www.wauhaus.fi/
www.saal.ee

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
WAUHAUS (Helsingi) 'Private Dancer' R 8.12.2017 19:30 Kanuti Gildi SAAL, Tallinn
Toimunud
Hinnainfo

PAKKUMINE FÄNNILE:

Kui Sa tahad näha mõlemat W A U H A U S-i etendust "Flashdance" ja "Private Dancer", siis on Sul võimalik osta piletid soodsama hinnaga.
2 pileti hind kokku 20 € (2x10 €) või sooduspilet 12 € (2x6 €)
Selleks võta ühendust: kutse@saal.ee
* * *

Kestus: 60'
Pilet: eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR
Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel kohapeal.
Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).

Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee