Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Bussiga lavastuse "Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu" etendusele

R 11.8.2017 18:15 - N 24.8.2017 23:59
23.00 - 25.00
Bussiga Urvastesse etendust vaatama! Kolmel lavastuse „Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu“ etendusepäeval – 11., 22. ja 24. augustil – pääsevad Tartu teatrihuvilised Urvaste Villike Teatritallu teatribussiga, mis stardib kell 18.15 Vanemuise teatri eest ja toob inimesed pärast etendust sinnasamasse tagasi. Teatrisse sõidutav buss on märgistatud lavastuse sümboolikaga. Huvilisi sõidutab Tartu Bussikeskus.

Edgar Valter on Eesti rahva südamesse jäädvustunud võrratu karikaturisti, illustraatori ja lastekirjanikuna. Maalikunstnikuna on aga Valter oluliselt vähem tähelepanu pälvinud, ehkki tal kujunes aastate jooksul välja erakordselt huvitav laad ja stiil, mis on enam kui vääriline maailmatasemel kunstiklassikute kõrgusele paigutuma – tema maalidest õhkub rahu ning samblasse kätketud salapära, tihtilugu ka Chagallile omaseid sürreaalseid kangastusi.

Visuaalteatriühendus Misanzen („Üle vee“, „Laineid lausudes“, „Süüria rahvalood“ – Eesti teatri aastaauhindade etenduskunstide ühisauhinna nominent 2017) eesotsas lavastaja Helen Rekkoriga siseneb Edgar Valteri loomingu vähemtuntud meediumi – maagilisest realismist kantud maalide – kaudu tema loitsulaadsesse unenäomaailma, et luua täiesti erakordse eesti kunstniku taiestest inspireeritud kohaspetsiifiline visuaalsusest ja installatiivsusest pakatav lavastus „Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu."

Valteri arhailise ja nostalgilise õhustikuga, reaalse ja ebareaalse piiril balansseerivais maalides joonistuvad välja mitmed läbivad motiivid – looduskeskkond mitmekihilise väljendusvahendina, kus vaataja arusaamad loodusest ja selle kogemisest võivad eri vaatepunktide kaudu avarduda, arhetüüpsed Poiss ja Tüdruk või Mees ja Naine, inimestest ebaproportsionaalselt väiksemaks maalitud lääbakile vajunud talumajad, tähistamaks looduse ülimuslikkust tsivilisatsiooni ees, lisaks kõikvõimalikud liminaalsed olevused, kelles inimese ja looduse piir hägustub. Iga maal on kui jutustus, millele saab ümber punuda lõputult narratiive, loomaks meditatiivset ja fantaasiarohket rännakut läbi reaalsusse kanduvate unistuste. Valteri maalidest kumab eestlasele arhetüüpselt omane harmoonia loodusega - oskus olla tasa, et kuulda ja tajuda rohkem, vaikiv teadmine maagilisest keskkonnateadvusest.

Lavastaja Helen Rekkor ja kunstnik Maarja Pabunen loovad koostöös videokunstnike Alyona Movko ja Sander Tuvikese, valguskunstnik Priidu Adlase, helilooja Villem Rootalu, dramaturg Liis Väljaotsa ja trupiga maagilis-nostalgilise maailma, mida on oodatud avastama ja kogema kõik Edgar Valteri ande austajad.

Lavastuses mängivad Rauno Kaibiainen ja Erki Aule (improteater IMPEERIUM) ning Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti 11. lennu diplomand Liisu Krass.

Etendused toimuvad Võrumaal Urvastes asuvas Villikese tearitalus 10., 11., 12., 13., 22., 23., 24., 25., 26., 27. augustil kell 20.00. Bussiga pääseb etendustele 11., 22. ja 24. augustil.

Soovitatav alates 12. eluaastast.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused