Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Etendus ''Tõeajastu lõpp'' / Tõstamaa Suveteater

R 4.8.2017 19:00 - L 19.8.2017 21:30
15.00 - 18.00
Fantaasiadokumentaal

"Tõeajastu lõpp"


räägib sellest, et tänu vanade hoonete ülesvuntsimisele ja neile uue kasutuse leidmisele võivad saada kahjustada mõnegi ohustatud liigi püsielupaigad. Antud juhul on kaalukausil kolme müütilise tegelase edasine saatus.

Iga surelik tahaks elada kauem - kõige parem, kui igavesti. Ent see, kel on igavene elu, unistab hoopis elu ajalikkusest.

Surelikku kummitab vananemise hirm. Aga mis oleks, kui vaadata seda teiselt poolt? Mõelda, millest vananemine vabastab ja mida ta kingib.  Ja millest unistavad surematud - need, kel on igavene elu, nagu inimestel absoluutne kuulmine või mõni muu anne?

See näidend räägib noorusekultuse halastamatusest: pole võimalik olla õnnelik 50-selt, kui suudad end võrrelda ainult 25-se iseendaga.

Loo laiem taust loole on hetkel aktuaalne “tõeajastu lõpp”. 2016. aasta sõna Oxford Dictionary's on post-truth. Aga millal see tõeajastu siis oli? Kuidas see niimoodi mööda läks, et me ei pannud tähelegi?

Avaliku arvamuse kujundamisel on emotsioonid muutunud olulisemaks kui faktid. Pole võimalik teha vahet tõe ja metsikutes kogustes reprodutseeritud vale vahel, mis näib tõena. Mis usutakse tõeks.

Meie usume tõeks, et selles loos kohtuvad inimene, vampiir, libahunt ja tõnn.

Autor ja lavastaja Gerda Kordemets.

Mängivad Kersti Tombak, Veikko Täär, Triin Tenso, Märt Koik (teater Must Kast)

Helilooja Markus Robam

Kostüümikunstnik Neoonmust
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused