Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Libahunt

E 4.12.2017 19:00
Teater Vanemuine, suur maja, Tartu
16.00 - 20.00
LIBAHUNT

Lavastaja Sergei Potapov (Jakuutia)
Kunstnik Ervin Õunapuu
Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
Valguskujundaja Priidu Adlas

Mängivad Kristiina-Hortensia Port, Liisa Pulk, Martin Kõiv, Ivo Uukkivi (Draamateater), Kristo Viiding, Mari Lill (Draamateater), Piret Simson


“Libahunt” on ilmselt eelmise aasta enim diskussiooni tekitanud teatrilavastus. Seda näitavad rohked arvustused ja vastukajad. Seda oli ka ette aimata. Kui üks Jakuudi lavastaja võtab Eesti tüviteksti ja annab sellele uue, tänapäevase hingamise, siis see tekitabki juba ette furoori.

Siin mõned väljavõtted eelmisel aastal ilmunud arvustustest:


Piret Kuub “Postimehes” 15.07.2015:

“…Potapovi lavastuse üheks tugevamaks küljeks on kahtlemata eriline atmosfäär, mida aitavad omalt poolt luua nii mängupaik ise, kujundus, aga ka valgus. «Kõle», «rõske», «udune», «ähmane» on valitsevad märksõnad. Kollakas-hallisegune valgus ja hajuv suitsuvine külmas ja niiskes ruumis, kus isegi näitleja silma hästi ei näe, tekitab eheda suitsutare õhustiku…


...Kahtlemata on see hästi õnnestunud lavastus koos nauditavate näitlejatöödega, aga mis kõige tähtsam: eesti rahva kurb saatus tuleb siin üllatavalt tabavalt esile.”


Kadi Herkül ERR portaalis 13.07.2015:

“…Nii et ennekõike tuleb välja kahe vägeva naise lugu – ühelt poolt Kristiina-Hortensia Porti nõtke ja naeru lõkerdav Tiina ning teisalt Mari Lille kõike näinud Vanaema. Üks lendab ühest lavaseinast teise. Teine koperdab groteskselt kepiga kobistades. Üks hõikab oma tõde suure suuga. Teine kaalutleb, siis hellitab, ei mõista hukka, aga ei astu ka välja.


Nii et kokkuvõttes on Potapovi “Libahunt” vaat et hoiatuslavastus. Meile kõigile. Mitteotsustamine on ka otsus ja mittetegutsemine samuti tegu…”


“Libahunt” on pakkunud suurt huvi ka rahvusvahelistele festivalidele. Kutsutud on ta juba erikülalisena Siberi teatrite ülevaatefestivalile Siberian Transit, Baltiiski Domi festivalile, SLAVIJA festivalile Belgradi, Norilski Kaasaegse Draama laboratooriumi ja Navruse festivalile. “Libahunt” on ka selle aasta DRAAMA festivali programmis.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Libahunt E 4.12.2017 19:00 Teater Vanemuine, suur maja, Tartu 16.00 - 20.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

tavahind 20 EUR
õpilane/ pensionär/ tudeng 16 EUR


lisainfo:
ratastooliga ligipääs on olemas
vanusepiirang 12+
pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
üritus kestab 2 tundi ja 20 minutit

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
R.A.A.A.M.
R.A.A.A.M.
Süda 8-7a Tallilnn 10118 Harju
56685880
mart.meos@mail.ee