Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

SÜNNISÕNAD

K 2.8.2017 19:00 - T 8.8.2017 20:30
20.00 - 40.00
HILINEJAID SAALI EI LUBATA!

Palume varuda saabumiseks aega, kuna juurdepääs Valukoja juurde on raskendatud. Soovitame samuti mitte tulla autoga - parkimiskohti on Noblessneri piirkonnas väga vähe.


Lavastaja: PEETER JALAKAS

Muusikaline juht: TÕNU KALJUSTE

Muusika autor: VELJO TORMIS

Seaded: TÕNU KÕRVITS

Kunstnikud: KÄRT OJAVEE, EDITH KARLSON

Videokunstnikud: EMER VÄRK ja MIKK-MAIT KIVI

Tehnilised lahendused: ENAR TARMO

Produktsioon: Von Krahli Teater ja Nargenfestival koostöös Eesti Kontserdi ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga

Laval: Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Reigo Ahven ja Viljandi Drumlab, runolaulja Ilona Korhonen (Soome) ja Von Krahli Teatri näitlejad.

Esietendus 7. augustil 2015 Noblessneri Valukojas (Tööstuse 48).

Etendused 2., 3., 4., 5., 7., 8. augustil kell 19.00


“Sünnisõnad” on Von Krahli Teatri, Nargen Opera ja Nargenfestivali koostöös valmiv muusikaline lavastus, millega dirigent Tõnu Kaljuste ja lavastaja Peeter Jalakas jätkavad Veljo Tormise muusikale põhinevate suurvormide tsüklit. Publiku mälestustesse ja Eesti kultuurilukku jäädavalt kirjutatud lavastuste “Eesti Ballaadid” (2004), “Eesti naiste laulud” (2006) ja “Eesti meeste laulud” (2008) taustal on “Sünnisõnad” loodud just tsükli algusena, et märkida seeläbi müütilise ajaringi sulgumist.

“Sünnisõnad” liidab arhailised mõttemustrid tehnoloogilis-digitaalse ajaülese maailmakäsitlusega, sünteesides mütoloogiat ja futurismi, mille ideaalseks tulemuseks on sakraalse tunnetuse lepitamine kaasaja uudsust idealiseeriva vaimuga. Lavastus jätab alles rustikaalse sisu, kuid riietab Tormise digitaalsetesse viigipükstesse ning laseb tal istuda veel leiutamata veesõidukisse.

Lavastus sõuab läbi Veljo Tormise teoste “Maailma loomine” Isuri eeposest, kantaat “Sünnisõnad”, “Kalevala 17. runo”, “Ütles Lembitu”, Etüüd Juhan Viidinguga ja “Laevas lauldakse”.

Lavastus on pühendatud Veljo Tormisele tema 85. sünnipäevaks.


PILETIMÜÜK

A-sektori pilet: 40€ 

B-sektori täispilet: 30€

C-sektori sooduspilet: 20€ 


Grupibroneeringud ja piletiinfo: Kersti Karro / kersti@vonkrahl.ee / +372 520 7887

Piletimüük lõpeb Piletilevis 3 tundi enne etenduse algust ja jätkub kohtade olemasolul 1 enne etenduse algust Noblessneris.

Sündmuse koduleht: http://www.vonkrahl.ee

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused