Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tagahoovish

N 20.7.2017 19:00 - K 9.8.2017 21:30
17.00 - 19.00
TAGAHOOVISH

Oskar Lutsu ainetel

Kiti Põld

Aja voolus vahetuvad rahaühikud, eluasemed ja rõivatükid, aga inimese loomus koos oma lahutamatu tagahooviga on ikka endine. Lammutamisele määratud maja juures askeldavad entusiastlikult mitmesuguste huvidega tegelased. Kes nad on ja mida nad õigupoolest otsivad? Kindlasti mitte seda, et leitav viib nad tagasi kunagiste sündmusteni tagahoovis. Kellel on seaduslik, kellel moraalne õigus majale? Kes koputab vastase südametunnistusele, kes pöördub teise terve mõistuse poole?

Areneb tänapäevane konflikt, mille käigus ilmuvad nähtavale kirjandusklassiku jäädvustatud pildikesed sajanditagusest agulist. Tollased vastastikuse mõistmise probleemid näivad nüüdsetega kahtlaselt sarnased. Ikka on nii, et tühjast tõuseb tüli ja sädemest süttib leek – nii kadeduses kui armastuses. Ja eesmärk pühitseb abinõu. Nagu alati. Kirjandusklassiku 130. sünniaastapäevale pühendatud hoogne lavastus seob olmemured ja inimlikud loomuomadused lõbusasse ajasõlme.

Aines: Oskar Luts

Näidend: Kiti Põld

Idee ja lavastus: Ain Mäeots (Vanemuine)

Muusikaline kujundus: Ele Sonn (Vanemuine)

Lavakujundus: Maarja Meeru (Vanemuine)

Kostüümid: Triinu Pungits

Mängivad: Marje Metsur, Liina Tennosaar, Ingrid Isotamm, Marian Heinat (Vanemuine), Kaia Skoblov, Carine Jessica Kostla, Andres Dvinjaninov, Margus Jaanovits (Vanemuine), Villu Kangur, Karol Kuntsel (Vanemuine), Reigo Tamm (Vanemuine), Silver Kaljula (Must Kast), Karl Kristjan Puusepp jt

Etenduspaik Lina 7 / Aleksandri 34 tagahoovis, Tartu

Esietendus 20. juulil

Etendused 21., 22., 26., 27., 28., 29., 30. juulil, 01., 02., 04., 05., 06., 08., 09. augustil kell 19.00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti