Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

AADAM JA EEVA

T 26.9.2017 18:00 - N 16.11.2017 23:59
7.00 - 10.00
AADAM JA EEVA
Ballett inimese algusest

Lavastaja: Tanel Saar
Koreograaf: Marge Ehrenbusch
Helilooja: Madis Muul
Kunstnik: Pille Kose
Valguskunstnik: Sander Põllu
Osades: Kristiina-Hortensia Port, Liisa Pulk, Tanel Saar, Ago Soots, Meelis Põdersoo ja Martin Kõiv


Aadama ja Eeva lugu on üks kuulsamaid inimese loomise müüte: Jumal loob mehe ja kingib talle ideaalse kodu. Peagi mõistab Jumal, et mehel ei ole üksi hea olla ja meisterdab talle naise – ning neil ongi koos hea olla. Nende õnnis elu võiks lõputult kestma jääda, kuid nad astuvad üle ainsast keelust – maitsta teadmiste puu vilju. Nii sünnib maailma patt ja Jumal on sunnitud mehe ning naise paradiisist välja ajama.

Justkui lihtne ja teada-tuntud lugu tõstatab aga mitmeid põletavaid küsimusi: mida tähendab ideaalne elu? Patuta maailm? Vastutus ja otsustusvõime? VAT Teatri trupp asub koreograaf Marge Ehrenbuschi juhtimisel uurima seda iidvana lugu klassikalise balleti võtmes, et esitada peale kõige muu küsimus endale: mida on draamanäitlejal pakkuda balletile ja vastupidi?

Rahvusraamatukogu Tornisaal on VAT Teatri jaoks paik, kus leiavad aset kunstilised katsetused. Samas saalis lavastas Tanel Saar ka oma eelmise töö „Tsaar Saltaani” ning jätkab värske balleti juures oma mänguliste otsingutega.

Esietendus 19. mail Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Sihtgrupp: alates gümnaasiumieast

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

www.vatteater.ee

Sündmuse koduleht: http://www.vatteater.ee

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused