Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Balletiõhtu

L 3.2.2018 19:00 - P 25.3.2018 23:59
7.00 - 25.00
BALLETIÕHTU: OTHELLO. TANTSULISED MINIATUURID
25. ja 29. novembril 2017


Kestus 1 h 55 min, üks vaheaeg

Tantsulised miniatuurid

Kunstiline juht, kunstnik: Toomas Edur
Valguskunstnik: Malle Valli

Balletiõhtu esimeses osas on laval särav gala parimatest klassikalistest ja kaasaegsetest balletinumbritest: Jevgeni Gribi „Sharps and Flats“, Marina Kesleri „Una lacrima sul viso“, Triinu Leppik-Upkini „La valse à mille temps“, duett Gianluca Schiavoni balletist „Medea“, duett Toomas Eduri ballettidest „Modigliani – neetud kunstnik“ ja „Vaikivad monoloogid“, trio Tiit Helimetsa balletist „Aeg“  jt. Tantsivad Anatoli Arhangelski, Andrea Fabbri, Luana Georg, Jevgeni Grib, Heidi Kopti, Marta Navasardyan, Nanae Maruyama, Ketlin Oja ja Sergei Upkin.

„Othello“
Koreograaf: Marina Kesler
Muusika: Arvo Pärt
Kunstnik: Andréa T. Haamer (Rootsi)
Valguskunstnik: Neeme Jõe
Esietendus Rahvusooperis Estonia 10. veebruaril 2011

Marina Kesleri „Othello“ on inspireeritud William Shakespeare’i samanimelisest meistriteosest ning Arvo Pärdi heliloomingust. Shakespeare’i tragöödia on läinud maailmakirjanduse ajalukku kui üks haaravamaid ja põnevamaid draamateoseid. Meie igapäevane elu ei möödu muretult ja kõigil on elult midagi õppida, kuid millal kaotame võimu oma saatuse üle ning saatus hakkab valitsema meid? Lavastus kannab endas inimloomuse ajatut olemust ja kujutab inimeste võimet teha valikuid. Otsustamise hetkele eelneb piiripealne seisund, kus on võimalik valida nii hea kui kurja vahel. Meeltesegaduse hetkil, vaevatuna hingepiinadest ja kibestumusest, tehakse sageli otsuseid, millest pole tagasiteed. Valides kurja, võib kaotada kõik.

3.  veebruaril ning 2. ja 25. märtsil 2018
BALLETIÕHTU: LIBAHUNT. AEG


„Libahunt“
Koreograaf: Marina Kesler
Muusika: Lepo Sumera, Raimo Kangro, Arvo Pärt, Lydia Auster
Kunstnik: Sirly Oder
Maailmaesietendus Rahvusooperis Estonia 29. aprillil 2007

Marina Kesler: „“Libahunt“ käsitleb inimlikke probleeme läbi aegade: massi ja indiviidi vastasseisu, kadedust ja konkurendi hävitamist laimuga, inimese nõrkust võidelda oma armastuse eest ning jääda truuks endale, kartmata eristuda teistest.“

„Aeg“
Koreograaf: Tiit Helimets
Helilooja: Paula Matthusen
Libreto: Tiit Helimets Abi Baschi luuletuse järgi
Valguskunstnik: Tiit Urvik
Maailmaesietendus Rahvusooper Estonias 1. oktoobril 2011

Tiit Helimetsa lühiballett „Aeg“ paneb mõtlema tänapäeva inimeste ajakasutusele. Kuidas elame ja muutume ajas? Mida toob aeg ja millisena seda ette kujutame? Iga sekund on oluline ja iga kaotatud minut ajab meid paanikasse, tund näib liiga pikana ning meile tundub, et raiskame aega ...

Paula Matthusen on elektroakustilise muusika helilooja, kes on teinud koostööd paljude koreograafide ja teatritega lavastuste loomisel ning muusikalisel kujundamisel. Lisaks on ta tuntud heliinstallatsioonide loojana. Tema tööd puudutavad tihti lahknevusi muusikalises ruumis – reaalseid, kujuteldavaid ja meeldejäävaid.
Abi Basch on näitekirjanik ja lavastaja, kelle näidendeid on lavastatud mitmetel tuntud USA festivalidel ja teatrilavadel. Abi on peamiselt kirjutanud stsenaariume, liigutustekeskseid multimeedialavastusi ja performance-installatsioone loovale Saksa-Ameerika füüsilisele teatrile kInDeRdEuTsCh pRoJeKtS-ile.
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused