Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

CARMENI AVALDAMATA KIRJAD

R 9.12.2016 18:00 - R 16.12.2016 23:59
7.00
CARMENI AVALDAMATA KIRJAD
Tantsuline pihtimus naise silmade kaudu


Lavastaja-koreograaf: Mari-Liis Velberg (TLÜ Koreograafia osakond)
Lavastuskonsultant: Aare Toikka
Muusikaline kujundaja: Tanel Ruben, Ago Soots
Lavakunstnik: Eva Vellesaar-Mälk
Valguskunstnik: Triin Hook
Kostüümikunstnik: Reet Velberg
Flamencotantsude konsultant: Lehti Kostabi
Laval: Ago Soots, Mari-Liis Velberg ja muusik Tanel Ruben
Lavastuses kasutatud tantsude autorid: Lehti Kostabi, Anna Palmio ja Mari-Liis VelbergMérimée on tsiteerinud Palladas´t 1845. aastal:
Sappi on täis iga naine
ja hea on ta vaid kahel viisil:
esmalt voodis ja veel,
kui lamab mulla all ta.Carmen küsib 2016. aastal: "Ma olen metsik ja arusaamatu, nii kaua kuni Sa otsustad, et olen metsik ja arusaamatu. Kas Sa oled mu ärataja või mu tapja?"

Tantsulavastus "Carmeni avaldamata kirjad" tõukub Prosper Mérimée teosest "Carmen", mis on kirjutatud mehe silmade läbi 19. sajandil.

Lavastaja ütleb: "Minu meelest oli oluline rääkida see lugu ka naise vaatepunktist võetuna. Kirjade, tantsude ja muusika põimingus saab pihitud üks lugu, nagu Naine seda näeb - mida ta tegelikult on tundnud ja kogenud.

Olla erinev, olla julge pole alati lihtne. Eriti kui su käitumine ei tundu tüüpiline ja ei mahu raamidesse. Carmeni tegelaskujuga seostuvad inimestele elu olulisimad põhiväärtused - vabadus, armastus, iseendaks jäämine ja väärikus. Carmenis on olemas kõik naise arhetüübid - tüdruk, kuninganna, perenaine ja armastaja. Meie lavaloos kohtuvadki mitte niivõrd Carmen ja Jose vaid Naine ja Mees.

Oma "Carmeni kirjade" uurimusteekonnal oleme küsinud mitmeid küsimusi: Mis on kaalul, kui koos on hunt ja koer? Kas tõeline armastus peabki lõppema millegi surmaga või ei tohi lasta sellel nii kaugele minna? Kas saatus või inimese tahe on see, mis loeb?

Lood on nagu rituaalid, mida on vaja jagada, et puhastuda, et uued lood saaksid meie ellu tulla. Tõde on terapeutiline ning Eesti naised võiksid aina julgemalt jagada oma lugusid - see on ka üks põhjuseid, miks "Carmeni avaldamata kirjad" on sündinud. Kui midagi üleni kogeda ja väljendada, siis võid Sa sealt leida sõnumi, oma väe. Kirjad on vaid üks võimalus otsida tõde.

See lavastus on küll koreograafia eriala bakalaureusetöö, kuid idee ja uurimus selle loomiseks sai alguse juba mitu aastat tagasi. Ühel päeval, lugedes "Carmenit",see mind enam lahti ei lasknud ja nõudis väljendamist.

2012. aastal käisin Hispaanias Granadas ka Carmeni radadel, et otsida loo sõnumit ja kogeda sealset flamenco kultuuri. Rikastavad loomingulised vestlused ja dramaturgia arendamine koostöös Aare Toikkaga, tantsude taastamine koos Lehti Kostabiga, koostöö näitleja, muusiku ja teiste kunstnikega on olnud omamoodi palverännak."

Täname: Heili Einasto, Renee Nõmmik, Tatjana Romanova, Katariina Ratasepp, Inga Vares, Kati Kivitar, Mari Mägi, Sille Kapper, Anu Purre.Lavastus on Mari-Liis Velbergi TLÜ koreograafia eriala bakalaureusetöö.

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

www.vatteater.ee

Sündmuse koduleht: http://www.vatteater.ee

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused