Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Maido Saar juubelikontsert ''Koos kasvades''

P 21.5.2017 14:00
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Koreograaf ja tantsuõpetaja Maido Saar 60
Juubelikontsert „Koos kasvades“


Armastatud tantsuõpetaja Maido Saar tähistab mai teises pooles oma 60. juubelit. Tähistame üheskoos Maido sünnipäeva 21. mail kell 14 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses tantsulavastusega „Koos kasvades“. Laval on Maido praegused ja endised tantsijad Põlvamaa noorterühmast Kagu Kabujalakõsõ ja Kabuvilistlased. Kontsertetenduse lavastab Maido õpilane, koreograaf ja tantsujuht Andre Laine.

„Soovime teha Maidole ka kodumaakonnas sellise kontserdi, kuhu ta tuleb lihtsalt peole ja naudib oma kingitust koos publikuga. Proovidest hoiame me teda mitu kuud eemal, seega on kogu laval toimuv talle üllatuseks. Peo repertuaaris on loomulikult Maido enda tantsud, millest osad saavad veidi uue võtme,“ ütleb Andre.

Maido Saar on Eesti tunnustatud tantsujuht ja koreograaf. Ta on sündinud 23. mail 1957 Pärnus. Maido on loonud arvukalt kauneid tantse ning ta on oma särava isiksusega kütkestanud ja nakatanud paljusid lapsi ja noori rahvatantsu tantsima. 1998. aastal pälvis Maido Saar ühe rahvatantsu olulisima – Ullo Toomi rahvatantsu stipendiumi. Maido on olnud 2007. aasta noorte tantsupeo "Lävel" üldjuht ning 2014. aasta üldtantsupeo "Puudutus" üldjuht.

Maido on tantsuansambli Lee looja ja kunstiline juht. Samuti on tema eestvedamisel loodud Põlvamaa noorterühm Kagu Kabujalakõsõ, mille juhendaja on ta siiamaani.

Maido Saare tantsudest on välja antud raamatud "Maido Saare tantsud I" ja "Maido Saare tantsud II".

Kontserdi toimumist toetavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Põlvamaa ekspertgrupp, Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Rahvakultuuri Keskus.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Maido Saar juubelikontsert ''Koos kasvades'' P 21.5.2017 14:00 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Toimunud
Hinnainfo

Pileti hind 5 €

Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Kabukad MTÜ
Mügra küla Valgjärve vald 63 409 Põlvamaa
56639661
katlinhoop@gmail.com