Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

SUVEÖÖ UNENÄOMASIN

K 27.4.2016 13:00 - L 27.8.2016 19:00
10.00
Muusikaline visuaalteater jalutuskäiguga Tallinna vanalinnas William Shakespeare’i „Suveöö unenäo“ ainetel.

Sloveeniast pärit noore ja andeka külalislavastaja Matija Solce värske tõlgendus Shakespeare’i aegumatust romantilisest komöödiast on täiesti teistsugune teatrikogemus, mis viib vaataja seikluslikule jalutuskäigule Tallinna vanalinna sisehoovides. Võimsa unenäomasina juhtimisel leitakse rännakul miniatuurseid nukuetendusi, ekseldakse nõiduslikus haldjametsas, möödutakse muusikalistest installatsioonidest ning kohtutakse omaenda unistusega.

Põhikooli- ja gümnaasiuminoortele suunatud lavastuses teevad kaasa TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitekunstitudengid.

autorid WILLIAM SHAKESPEARE, PETER HAŠEK, MATIJA SOLCE
dramaturg PETER HAŠEK (Tšehhi)
lavastaja, helilooja, kujunduskontseptsiooni autor MATIJA SOLCE (Sloveenia)

tõlge LENNART GEORG MERI
mängivad MART MÜÜRISEPP, ANDRES ROOSILEHT, LIIVIKA HANSTIN, SANDRA LANGE või KADRI KALDA ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti 11. lennu tudengid GRETE JÜRGENSON, JAUNE KIMMEL, KARL SAKRITS, MARTIN TIKK

“Suveöö unenäomasina” lavastaja MATIJA SOLCE on sloveenist multitalent, kellel on juba pikaaegne side Eestiga nii teatritegija kui ka rahvamuusikuna. Ta on õppinud pärimusmuusikat Viljandi kultuuriakadeemias, musitseerinud koos paljude eesti muusikutega ning esinenud Viljandi pärimusmuusika festivalil. Ta on olnud aastaid NUKU teatri lähedane sõber ja oodatud külaline, tema Sloveenias loodud lavastused “Väike Salamander läheb üle tee” ning “Protsess” on suure publikumenuga osalenud kahel Tallinn Treff Festivalil.
Praegu tegutseb Matija Solce muusiku, nukunäitleja, lavastaja, nukuteatrikunsti õppejõu ja festivalikorraldajana. Oma töödes seob ta tihedalt muusikat ja teatrit ning oma kõige uuemates lavastustes eksperimenteerib ta nukulavastuse loomisega muusikaliste printsiipide põhjal. Tema lavastused on innovaatilised, mängulised ja põnevad, neis on alati palju muusikat ja huumorit.

NB! Enne etendusele tulekut on väga soovitatav tutvuda William Shakespeare'i "Suveöö unenäo" sisuga või lugeda läbi näidend. Näitemängu sisukokkuvõtet saab lugeda lavastuse kodulehelt.

“Suveöö unenäomasin” esietendub 17. aprillil 2016.
Lavastus on suunatud põhikooli- ja gümnaasiumiealistele (alates 12. eluaastast) ning kõigile teistele kasvõi 100 aasta vanuseni!
Etendused toimuvad Tallinna vanalinnas Laia tänava lähistel nii siseruumides kui ka vabas õhus. Publik koguneb 15 minutit enne etenduse algust NUKU muuseumimajas Nunne tn 8; etenduse käigus jalutatakse näitlejate juhtimisel läbi vanalinna sisehoovides ja muuseumides asuvate mängupaikade, kus toimuvad stseenid lavastusest.
Kestus u 1 tund 20 min.

Sündmuse koduleht: http://www.nuku.ee/teater/koolilastele/suveoo-unenaomasin/

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused