Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NUKU teatri suur jõululavastus on jõudnud peaproovideni

NUKU teatri Ferdinandi saali lavale on kerkinud päris puudest mets, et kahe nädala pärast saaks esietenduda läbi aastasadade rändav lugu „Eesti jõulud”.

Rasmus Puuri ooperi ''Pilvede värvid'' lisaetendus 5. jaanuaril

Septembris esietendus rahvusooperis Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“, mida on saatnud suur menu. Selleks, et kõik soovijad uuest ooperist osa saaksid, on tänasest müügil 5. jaanuari lisaetenduse piletid. „Pilvede värvid“ on põnev ja emotsionaalne ühe pere lugu, mis pakub meenutamist vanematele ja mõtlemisainet noorematele ning peegeldab paljude Eesti perede lugusid aastatel 1985–1991. Veel on saada mõned piletid 17. veebruari lisaetendusele ning juunikuu etendustele.

Ugala teatris esietendub maailmaklassika ''Orpheus allilmas''

Ugala teatri suures saalis jõuab laupäeval, 18. novembril publiku ette ameerika 20. sajandi klassiku Tennessee Williamsi näidend „Orpheus allilmas“, mille lavastab Endla teatri loominguline juht Ingomar Vihmar, kes pärast 15-aastast pausi on taas Viljandis lavastamas.

Kanuti Gildi SAAL viib Eesti Vabariigi sünnipäeva Düsseldorfi ja Nanterre’i

Kanuti Gildi SAAL tähistab 24.-25. novembril Eesti esimest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. juubelit Düsseldorfis üritusega “Sünnipäevapidu” kohalikus kaasaegses etenduskunsti keskuses Forum Freies Theater’is ja kinomajas Filmwerkstattis. Samuti toimub sarnast laadi üritus “Week End Estonien” 15.-16. detsembril Nanterre-Amandiers Teatris Nanterre’is, Prantsusmaal.

Tartu Uus Teater pakub võimalust teha täpselt sellist teatrit nagu ise tahaksid vaadata

Tartu Uus Teater kuulutas välja konkursi, et leida oma repertuaari uusi impulsse. Konkursi eesmärgiks on tuua teatri kui piiriala juurde uusi inimesi, kes tavapäraselt teatrit ei armasta ega loo. Osalema on oodatud teatriinimesed, aga ka muude alade kunstnikud ning miks mitte ka täiesti teatrikauged inimesed, kellel on tekkinud konkreetsed ideed.

Karlova Teatris esietendub Helen Rekkori uuslavastus ''Öökuninganna''

16. novembril esietendub Karlova Teatris lavastaja Helen Rekkori käe all lavaküpseks saanud värske eesti dramaturgia, milleks on Piret Jaaksi “Öökuninganna”. Peaosas astub üles Liina Tennosaar.

Endla renoveeritud suur saal avatakse 1. detsembril.

Endla renoveeritud suur saal avatakse täpselt kuu aja pärast ehk 1. detsembril Andrus Kivirähki kirjutatud „Kaarnakivi perenaisega“, mis on üks osa Eesti vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrisarjast „Sajandi lugu“. 1950ndaid aastaid interpreteeriv lavastus valmib koostöös Kuresaare Linnateatriga.

Eesti Rahvusballett toob vaatajate ette balleti ''Tramm nimega Iha''

4. novembril jõuab esmakordselt Eesti publikuni Tennessee Williamsi Pulitzeri auhinnaga pärjatud näidendi „Tramm nimega Iha“ põhinev džässisugemetega balletiversioon, mille tantsis 2012. aastal Šoti Balletis kuulsaks Eesti baleriin Eve Mutso. Peale Šoti balletti on Rahvusooper Estonia esimene, kes toob „Tramm nimega Iha“ Eesti publikuni.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Teoteatril valmib jõulukuuks uus ja põnev kogupere lavastus

Detsembris kutsub Teoteater kõiki lapsi ja lapsemeelseid osa saama uuest jõululavastusest „Kivi kotti!“

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Nargenfestivali 2013 avavad Ain Anger ja ERSO


Kuu aja pärast saab avalöögi tänavuse suve kõige pikem festival: neli kuud kestval Nargenfestivalil näeb ja kuuleb publik Eesti ja muu ilma loomingut tippsolistide ja -kollektiivide ettekandes.
 

Peetakse eestirootsi laulupidu ja Naissaarel avatakse kultuurikeskus Hellerella aed päris uue ja oma, Naissaare muinasjutuga. Juba mitmendat aastat sünnib Nargenfestivalil ka uus ooper, tänavu on selleks leiutajast Bernhard Schmidtist kõnelev ooper "Valgustatud pimedusejünger".
 
“Ja nagu kõlas üleskutse meie esimesel Nargenfestivalil, kutsume ka nüüd: tänavad on auklikud, sõitke mööda merd!” kutsus Nargenfestivali algataja, Tõnu Kaljuste huvilisi muusikasuvest osa saama.
 
Juuni
Nargenfestival jaotub neljale suvisele kuule. “Alustame koos ERSOga 7. juunil Estonia kontserdisaalis suure sümfooniakontserdiga, kus solistiks on ooperimaailma üks tippe, Eesti bass Ain Anger ja kõlab Tõnu Kõrvitsa looming,” avaldas Nargenfestivali algataja, dirigent Tõnu Kaljuste.
Traditsioonilised Kreegi päevad Haapsalus käsitlevad seekord eestirootsi kultuuri. “Esitame Kreegi eestirootsi loomingut, Sofia Joonsi eestvedamisel taaselustame 80 aastat tagasi Kreegi organiseeritud eestirootsi laulupeo ning Haapsalus saab kuulda rootsi tuntuimat pärimuslauljat Lena Willemarki, kes muu hulgas esitab ka Tõnu Kõrvitsa uue teose „Laulud Lenale“, kõneles Kaljuste. “
Eestirootsi kultuuriruumi suursündmust korraldab Rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu koostöös Rannarootsimuuseumi ja Nargenfestivaliga.
 
Juuli
Suvesüda toob publiku aga Nargenfestivali südamesse – Naissaarele.“Naissaare Lõunakülas alustasin ehitamistega kümme aastat tagasi. Majale, kuurile, Omari küünile ja artistide majadele lisaks valmis sellel kevadel publiku aed Hellerella, kus on seinad näitusteks, aasake sklptuuridele ja suur terrass publikule. Nüüd on kultuurikeskus valmis,” nentis Kaljuste.
Kontsertidele lisaks saab kultuurisaarel vaadata ka unikaalseid näitusi. “Näha saab Raivo Heina fotosid, mis on tehtud Bernhard Schmidti teleskoobiga. Marko Matvere kontserdi päeval saab kaeda tema joonistusi maailmareisist ning Rannarahva muuseumi etenduse päeval ekspositsiooni Naissaare naistest,” kergitas Kaljuste saare kultuurikeskuse plaanidelt katet. Festivali koostööpartneriks Naissaarel on Viimsi Rannarahva muuseum.
Koos Eesti Looduskaitse Seltsi ja Looduse Omnibussiga on plaanis Hellerellas üles riputada „Looduse aasta foto 2013“ parimad tööd ja sel moel hundiaastat tähistada.
“Sergei Prokofjevi muusikale saab loodud uus muinasjutt – "Naissaare Petka ja hunt" –, mille paneb kirja ja esitab Vladislav Koržets. Kas hunt väikese või suure tähega, selgub juulis, aga päev enne muinasjuttu esineb Koržets koos Riho Sibulaga,” rääkis Kaljuste. Nädalalõpud lõpetatakse Nargenil Marko Matvere virtuaalse ühemehe-show’ga reisist ümber maailma.
 
August
August on pühendatud Naissaare kuulsaimale nimele – leiutajale ja teadlasele Bernhard Schmidtile. “Olen tähele pannud, et aeg-ajalt vaidlevad mõned inimesed selle üle, kes on kuulsaim eestlane. Soovin neisse aruteludesse tuua veel ühe nime: Bernhard Schmidt! See on mees, kes leiutas nn koomavaba teleskoobi, tehes võimalikuks suurte peegelteleskoopide tekke,” tutvustas Kaljuste Naissaarega seotud kuulsat nime.
“Nargenfestival tutvustab teda uue ooperi "Valgustatud pimedusejünger" kaudu, mille helilooja on Hollandis töötav inglane Dominy Clements ning solistid Hollandis õppivad Maria Valdmaa ja Endrik Üksvärav, orkestriks hollandi flöödioktett BlowUp! ja lavastajaks itaallane Giuseppe Frigeni,” tutvustas Kaljuste. Naissaarel sündinud mehe lugu tuleb ettekandele mereäärses Noblessneri valukojas, mis on otse kena sadama kõrval.
 
September
Festivalisuvi saab lõppakordi Arvo Pärdi muusikaga Tallinna erinevates kirikutes.“Aastakümnete jooksul üks olulisemaid Pärdi muusika ettekandjaid kogu maailmas, Hilliard Ensemble, on teatanud, et hooaeg 2013/2014 jääb nende jaoks viimaseks, aga nad alustavad seda Tallinnas koos eesti muusikutega,” rääkis Kaljuste. Nargenfestival lõpeb Arvo Pärdi sünnipäeval, 11. septembril.
 
Festivali purjed heiskab juba kaheksandat hooaega Aasta kultuurisõber 2011 – Nordea pank! 
Nargenfestivali üritused on EV95 programmis.