Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Esietendub Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi uuslavastus ''Uncanny You''

26. septembril esietendub Kanuti Gildi SAALis etenduskunstnike Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi teatrilavastus “Uncanny You”. Teose keskmeks on uncanny-lik õhustik ja olukorrad, mis on inspireeritud inimkonna enesehävituslikust käitumisest. Kuid veelgi kõhedust tekitavam kui sõda ise, on autorite arvates meedia roll ning selle mõjujõud meid ümbritseva tegelikkuse loomisel. “Uncanny You” on eklektiline sulam erinevatest kunstivormidest nagu teater, performance, tants, heli- ja videokunst.

Eesti Rahvusballeti uut esisolisti Kealan McLaughlinit saab näha juba sel neljapäeval ''Oneginis''

21. septembril on taas laval publiku suur lemmik - Cranko ballett „Onegin“, mille nimirollis on esmakordselt Eesti Rahvusballeti uus esisolist Kealan McLaughlin. Tatjana rollis on Alena Shkatula.

NUKU teatri lavastus ''Bon Voyage ja teised valed'' esietendub Prantsusmaal

Laupäeval, 23. septembril, esietendub Maailma Nukuteatrite Festivalil Charleville-Mézières’s linnas NUKU teatri lavastus „Bon Voyage ja teised valed“. Tegemist on teatri esimese välismaal esietenduva lavastusega.

Esietendus!

homme õhtul. alustame koos no99 uut hooaega. koos. sest ainult siis. kui tunneme end elavat teistega koos. kaob külmus. hei. meil on koduväljakueelis. meil. sinul ja meil. näeme.

Ugala toob lavale tehnoloogiasse uppuva põlvkonna loo

Ugala teatri suurel laval esietendub laupäeval, 16. septembril Eesti esimene kontorimuusikal „Nagu Soomes, aga veel parem“. Tehnoloogiavidinaid täis kontoris püüab väike start-up firma leiutada uut äppi, mis toimiks kui „elu GPS“ – kalkuleeriks läbi kõik ohud ja annaks kasutajale nõu, kuidas elada ning milliseid otsuseid vastu võtta. Äraspidiselt üles ehitatud kontorimuusikal põimib omavahel argisituatsioone, erilisi helimaastikke ja eesti luuletaja fs-i loomingut.

Apollo Kino toob lavale Uuspõllu ja Oja komöödiaetenduse ''TRAMP ja PUUTIN''

Komöödia “Tramp ja Puutin” maailma esiettekanne toimub 31. oktoobril Solarise Apollo Kino lavalaudadel. Nimiosades astuvad üles Jan Uuspõld (Puutin) ja Peeter Oja (Tramp).

Teet Kasest saab Balletto di Milano koreograaf

Septembrist 2017 alustab Teet Kask tööd koreograafina (resident choreographer) Itaalias Balletto di Milano’s, kunstide mekas Milaano linnas. See on esmakordne, kui sellise positsiooni pälvib Eesti koreograaf.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ugala esimene täispikk hooaeg renoveeritud teatrimajas tuleb rahvusvaheline

Ugala teater on tagasi oma koduseinte vahel ning pärast kaheaastast pausi tervitab teatrirahvas publikut 98. hooaja avamisel taas punasest tellisest teatrimajas. Esimene täispikk hooaeg täielikult renoveeritud teatrimajas kujuneb Ugalale rahvusvaheliseks ning seda kohe esimesest päevast alates. 16. septembril esietendub ühe päeva jooksul kaks lavastust: Sasha Pepeljajevi tantsulis-visuaalne lavastus „Primavera Paunveres“ ning noorte läti teatraalide kontorimuusikal „Nagu Soomes, aga veel parem“.

Transsooliste inimeste teatrilavastus kogub Hooandjas toetusi

Septembri lõpus tuleb Eestisse kuulsa soome kunstniku ja lavastaja Teemu Mäki lavastus “Muutujad” (Transformations), mis kogub Hooandjas toetust. Dokumentaallavastus “Muutujad” käsitleb soolist enesemääratlust – mis on üldse sugu ja kes võib seda defineerida? Laval on viis transsoolist inimest, kes jutustavad oma lugusid sellest, kuidas nad oma soolist identiteeti on mõtestanud ning milliseid raskusi on nende elus sellega seoses ette tulnud. Peamiselt räägivad nad selliseid lugusid, anekdoote ja fakte, mis puudutavad nende endi elusid.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Nargenfestivali programmis 1. augustil esietenduva ooperi "Valgustatud pimedusejünger" lavastab maailmas hinnatud lavastaja Giuseppe Frigeni

Nargenfestivali programmis 1. augustil esietenduva ooperi "Valgustatud pimedusejünger" lavastab maailmas hinnatud lavastaja Giuseppe Frigeni.
 
Tõnu Kaljuste on ooperit lavastama kutsunud väga mitmekülgse itaallase Giuseppe Frigeni, kes on nõutud nii lavastaja, lavakujundaja, valguskunstniku kui ka koreograafina. Oma karjääri jooksul on ta töötanud paljudes mainekates ooperimajades ja osalenud festivalidel kogu maailmas: Metropolitan Opera New Yorgis, Milano La Scala, Opéra Bastille, Théâtre du Châtelet, Amsterdami ooper, Salzburgi festival, kui nimetada vaid mõnesid. Mitmeid aastaid on Frigeni töötanud koos maailmakuulsa lavastaja Robert Wilsoniga tema ooperilavastuste ja muude kunstisündmuste kaaslavastajana. Robert Wilsoniga koostöös on tulekul Monteverdi triloogia („Orpheus“, „Odysseuse kojutulek“ ja „Poppea kroonimine“) Milano La Scalas ja Pariisi ooperis.

Frigeni: "Olen esimest korda Eestis ja mulle väga meeldib eestlaste pühendumus ja uudishimu. Ooperi meeskond on väga avatud. Olen tänulik Tõnu Kaljustele selle väljakutseid pakkuva võimaluse eest.
Ma ei teadnud Bernhard Schmidtist varem midagi. Saanud tema elu kohta rohkem teada, nõustusin sellest projektist osa võtma. Mitte ainult Schmidt kui ajalooline isik ei vääri tähelepanu, vaid tema leiutiste loomingulisus ja iselaadne panus teadusesse teevad temast huvitava ja inspireeriva tegelase."
 
VALGUSTATUD PIMEDUSEJÜNGER (maailma esiettekanne) Dominy Clementsi muusikaline draama
AN ENLIGHTENED DISCIPLE OF DARKNESS
Draama Bernhard Schmidti elust
lavastaja ja kunstnik Giuseppe Frigeni (Itaalia)
lavastaja assistent Inga Vares
muusikajuht Tõnu Kaljuste
kostüümikunstnik Reet Aus
Endrik Üksvärav
Maria Valdmaa
Hollandi flöödioktett BlowUp!
Nargen Opera koor
koormeister Sander Tamm
 
Ooperi loomiseks on saadud inspiratsiooni Naissaarelt pärit, kuid peamiselt Saksamaal tegutsenud leiutaja Bernhard Schmidti (1879–1935) elust. Tema leiutis – hiigelsuure vaateväljaga peegelteleskoop – kirjutas Benhard Schmidti nime igavesti astronoomia annaalidesse ning peagi vaatasid taevast mitmed seda tüüpi teleskoobid.
 
Etendusi mängitakse Noblessneri valukojas (Tööstuse 48) ainult neljal korral: 1., 2., 3., 4. augustil algusega kell 19.30.  Piletid müügil Piletilevi müügikohtades.
 
Festivali toetaja on kaheksandat hooaega Nordea pank.
Nargenfestivali üritused on EV95 programmis.