Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse

Teater NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse: preemia European Theatre Prize New Realities. Auhinda on nimetatud teatrimaailma Oscariks, selle varasemate laureaatide seas on Romeo Castellucci, Kristian Smeds, Anton Vassiljev, Thomas Ostermeier, Alain Platel, Alvis Hermanis, Christoph Marthaler, Krzystoff Warlikowski jpt. Teater NO99 loomingulise juhi Ene-Liis Semperi sõnul on preemia suureks tunnustuseks ühele kollektiivile, mis on silma paistnud mitte ainult ühe õnnestunud lavastusega, vaid aastaid kestnud pühendumise ja riskijulgusega. "Oleme alati mõtestanud ennast kui Eesti teatrit Euroopas ja Euroopa teatrit Eestis," ütleb Semper ning lisab, et kaudsemalt on preemia tunnustuseks ka Eesti riigile ning maksumaksjatele, kes on säärast teatrit pea 15 aastat hoidnud ja üleval pidanud.

Rasmus Puuri uue ooperi ''Pilvede värvid'' esietendus juba 22. septembril!

Reedel, 22. septembril jõuab esmakordselt vaatajate ette Jaan Kruusvalli kultusnäidendil „Pilvede värvid“ põhinev ooper, mis käsitleb eestlaste põgenemist kodumaalt Teise maailmasõja sündmuste keerises. Aeg ei ole Eestist lahkumise puhul aga määrav – mindi sõjaajal, põgeneti Nõukogude tegelikkuse eest ning massiliselt siirdutakse välismaale ka nüüd, vabaduse päevil. Kelle jaoks vaba Eesti siis ikkagi taastati?

Esietendub Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi uuslavastus ''Uncanny You''

26. septembril esietendub Kanuti Gildi SAALis etenduskunstnike Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi teatrilavastus “Uncanny You”. Teose keskmeks on uncanny-lik õhustik ja olukorrad, mis on inspireeritud inimkonna enesehävituslikust käitumisest. Kuid veelgi kõhedust tekitavam kui sõda ise, on autorite arvates meedia roll ning selle mõjujõud meid ümbritseva tegelikkuse loomisel. “Uncanny You” on eklektiline sulam erinevatest kunstivormidest nagu teater, performance, tants, heli- ja videokunst.

Eesti Rahvusballeti uut esisolisti Kealan McLaughlinit saab näha juba sel neljapäeval ''Oneginis''

21. septembril on taas laval publiku suur lemmik - Cranko ballett „Onegin“, mille nimirollis on esmakordselt Eesti Rahvusballeti uus esisolist Kealan McLaughlin. Tatjana rollis on Alena Shkatula.

NUKU teatri lavastus ''Bon Voyage ja teised valed'' esietendub Prantsusmaal

Laupäeval, 23. septembril, esietendub Maailma Nukuteatrite Festivalil Charleville-Mézières’s linnas NUKU teatri lavastus „Bon Voyage ja teised valed“. Tegemist on teatri esimese välismaal esietenduva lavastusega.

Esietendus!

homme õhtul. alustame koos no99 uut hooaega. koos. sest ainult siis. kui tunneme end elavat teistega koos. kaob külmus. hei. meil on koduväljakueelis. meil. sinul ja meil. näeme.

Ugala toob lavale tehnoloogiasse uppuva põlvkonna loo

Ugala teatri suurel laval esietendub laupäeval, 16. septembril Eesti esimene kontorimuusikal „Nagu Soomes, aga veel parem“. Tehnoloogiavidinaid täis kontoris püüab väike start-up firma leiutada uut äppi, mis toimiks kui „elu GPS“ – kalkuleeriks läbi kõik ohud ja annaks kasutajale nõu, kuidas elada ning milliseid otsuseid vastu võtta. Äraspidiselt üles ehitatud kontorimuusikal põimib omavahel argisituatsioone, erilisi helimaastikke ja eesti luuletaja fs-i loomingut.

Apollo Kino toob lavale Uuspõllu ja Oja komöödiaetenduse ''TRAMP ja PUUTIN''

Komöödia “Tramp ja Puutin” maailma esiettekanne toimub 31. oktoobril Solarise Apollo Kino lavalaudadel. Nimiosades astuvad üles Jan Uuspõld (Puutin) ja Peeter Oja (Tramp).

Teet Kasest saab Balletto di Milano koreograaf

Septembrist 2017 alustab Teet Kask tööd koreograafina (resident choreographer) Itaalias Balletto di Milano’s, kunstide mekas Milaano linnas. See on esmakordne, kui sellise positsiooni pälvib Eesti koreograaf.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ugala esimene täispikk hooaeg renoveeritud teatrimajas tuleb rahvusvaheline

Ugala teater on tagasi oma koduseinte vahel ning pärast kaheaastast pausi tervitab teatrirahvas publikut 98. hooaja avamisel taas punasest tellisest teatrimajas. Esimene täispikk hooaeg täielikult renoveeritud teatrimajas kujuneb Ugalale rahvusvaheliseks ning seda kohe esimesest päevast alates. 16. septembril esietendub ühe päeva jooksul kaks lavastust: Sasha Pepeljajevi tantsulis-visuaalne lavastus „Primavera Paunveres“ ning noorte läti teatraalide kontorimuusikal „Nagu Soomes, aga veel parem“.

Transsooliste inimeste teatrilavastus kogub Hooandjas toetusi

Septembri lõpus tuleb Eestisse kuulsa soome kunstniku ja lavastaja Teemu Mäki lavastus “Muutujad” (Transformations), mis kogub Hooandjas toetust. Dokumentaallavastus “Muutujad” käsitleb soolist enesemääratlust – mis on üldse sugu ja kes võib seda defineerida? Laval on viis transsoolist inimest, kes jutustavad oma lugusid sellest, kuidas nad oma soolist identiteeti on mõtestanud ning milliseid raskusi on nende elus sellega seoses ette tulnud. Peamiselt räägivad nad selliseid lugusid, anekdoote ja fakte, mis puudutavad nende endi elusid.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teater alustab 65. hooaega ja avab uuenenud teatrimaja!3. septembril algab NUKU teatri ja muuseumi uus hooaeg, mis kannab järjekorranumbrit 65. Erilisel ja pidulikul hooajal tähistab teatri juubelit, kolib tagasi vanalinna, laiendab muuseumit, toob lavale seitse uuslavastust ja teatrifestivali.


Sügise tähtsündmuseks on kolimine tagasi Laiale tänavale Tallinna vanalinnas, kus avatakse uus 400-kohaline teatrisaal, mis hakkab kandma Ferdinandi saali nime – teatri asutaja Ferdinand Veike auks. Uue kompleksi avamine toimub 13. novembril, mis on ühtlasi ka Veike sünniaastapäev.

Sisuliselt uueneb kogu NUKU kompleks: Laia tänava maja ja saalid saavad uue ilme, muuseum täieneb uute ruumide võrra ja paljud ekspositsioonid vahetatakse välja. Teatri peasissepääs hakkab asuma Nunne tänaval. Uue ilme ja sisu saab ka NUKU kohvik, mis hakkab legendaarse nukunäitleja Hendrik Toompere järgi kandma Hendriku kohviku nime.

Teatri repertuaar saab juubelihooajal väärilist täiendust. Repertuaari on lisandumas nii klassikalisi tekste kui ka täiesti uut autoriloomingut ning neid iseloomustab tugeva dramaturgia ja uute visuaalsete lahenduste sümbioos. Hooaja ja Ferdinandi saali esimene lavastus sünnib Sander Puki ja Annika Lindemanni loominguna ning kannab pealkirja „Mustkunstniku elevant“. Populaarse ameerika kirjaniku Kate DiCamillo raamatu põhjal valmiv jõululavastus on ühtlasi ka esimene selle kirjaniku teostel põhinev lavateos, mis esietendub 4. detsembril. Teise jõululavastusena etendub NUKU muuseumis TÜ VKA lavastajatudengi Karl Sakritsa diplomitöö „Ahaa, kummitab“.

Jaanuaris astuvad lavale aga sellised tegelased nagu Roos, Rebane ja Väike Prints. Antoine de Saint-Exupery kultusteose „Väike prints“ proovid on lavastaja Mirko Rajase ja kunstnik Rosita Raua eestvedamisel juba alanud.

Kevadele vastu minnes esietenduvad veel mitu lavastust. Esimene neist on „Dorian Gray portree“ lavastusmeeskonna poolt loodav „Linnud“. Režissöör Alfred Hitchcocki kuulsaima filmi „Linnud” ja inglise autori Daphne du Maurier’ samanimelise lühijutu ainetel sündiv täiskasvanute lavastuse dramatiseerija ja lavastaja on Vahur Keller.

Päris esimeseks teatrikülastuseks kõige pisematele on mõeldud heliline beebilavastus, kus lavastuse valmimise nimel tegutsevad näitlejad Katri Pekri ja Kadri Kalda, kunstnik Gerli Mägi ning lavastaja ja muuseumi juht Maria Usk. Teatri kunstiline juht Taavi Tõnisson lavastab kevade hakul lastekirjanduse klassikateosel põhineva nuku- ja visuaalteatrilavastuse.

Suvi algab NUKUs, nagu alati, teatrifestivaliga. Uuenenud visuaalteatrifestival, mis kannab endas kõike head kümme korda toimunud Treff festivalist, toimub 1.–4. juunini 2017.

Juubelihooaja raames toimuvad ka mitmed erisündmused ning ettevõtmised. Suurimateks neist on teatri sünnipäev märtsis ning „Kontakti“ saated ETV ekraanil, kus külalisteks-saatejuhtideks NUKU teatri näitlejad.