Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NUKU teatri suur jõululavastus on jõudnud peaproovideni

NUKU teatri Ferdinandi saali lavale on kerkinud päris puudest mets, et kahe nädala pärast saaks esietenduda läbi aastasadade rändav lugu „Eesti jõulud”.

Rasmus Puuri ooperi ''Pilvede värvid'' lisaetendus 5. jaanuaril

Septembris esietendus rahvusooperis Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“, mida on saatnud suur menu. Selleks, et kõik soovijad uuest ooperist osa saaksid, on tänasest müügil 5. jaanuari lisaetenduse piletid. „Pilvede värvid“ on põnev ja emotsionaalne ühe pere lugu, mis pakub meenutamist vanematele ja mõtlemisainet noorematele ning peegeldab paljude Eesti perede lugusid aastatel 1985–1991. Veel on saada mõned piletid 17. veebruari lisaetendusele ning juunikuu etendustele.

Ugala teatris esietendub maailmaklassika ''Orpheus allilmas''

Ugala teatri suures saalis jõuab laupäeval, 18. novembril publiku ette ameerika 20. sajandi klassiku Tennessee Williamsi näidend „Orpheus allilmas“, mille lavastab Endla teatri loominguline juht Ingomar Vihmar, kes pärast 15-aastast pausi on taas Viljandis lavastamas.

Kanuti Gildi SAAL viib Eesti Vabariigi sünnipäeva Düsseldorfi ja Nanterre’i

Kanuti Gildi SAAL tähistab 24.-25. novembril Eesti esimest Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. juubelit Düsseldorfis üritusega “Sünnipäevapidu” kohalikus kaasaegses etenduskunsti keskuses Forum Freies Theater’is ja kinomajas Filmwerkstattis. Samuti toimub sarnast laadi üritus “Week End Estonien” 15.-16. detsembril Nanterre-Amandiers Teatris Nanterre’is, Prantsusmaal.

Tartu Uus Teater pakub võimalust teha täpselt sellist teatrit nagu ise tahaksid vaadata

Tartu Uus Teater kuulutas välja konkursi, et leida oma repertuaari uusi impulsse. Konkursi eesmärgiks on tuua teatri kui piiriala juurde uusi inimesi, kes tavapäraselt teatrit ei armasta ega loo. Osalema on oodatud teatriinimesed, aga ka muude alade kunstnikud ning miks mitte ka täiesti teatrikauged inimesed, kellel on tekkinud konkreetsed ideed.

Karlova Teatris esietendub Helen Rekkori uuslavastus ''Öökuninganna''

16. novembril esietendub Karlova Teatris lavastaja Helen Rekkori käe all lavaküpseks saanud värske eesti dramaturgia, milleks on Piret Jaaksi “Öökuninganna”. Peaosas astub üles Liina Tennosaar.

Endla renoveeritud suur saal avatakse 1. detsembril.

Endla renoveeritud suur saal avatakse täpselt kuu aja pärast ehk 1. detsembril Andrus Kivirähki kirjutatud „Kaarnakivi perenaisega“, mis on üks osa Eesti vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrisarjast „Sajandi lugu“. 1950ndaid aastaid interpreteeriv lavastus valmib koostöös Kuresaare Linnateatriga.

Eesti Rahvusballett toob vaatajate ette balleti ''Tramm nimega Iha''

4. novembril jõuab esmakordselt Eesti publikuni Tennessee Williamsi Pulitzeri auhinnaga pärjatud näidendi „Tramm nimega Iha“ põhinev džässisugemetega balletiversioon, mille tantsis 2012. aastal Šoti Balletis kuulsaks Eesti baleriin Eve Mutso. Peale Šoti balletti on Rahvusooper Estonia esimene, kes toob „Tramm nimega Iha“ Eesti publikuni.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Teoteatril valmib jõulukuuks uus ja põnev kogupere lavastus

Detsembris kutsub Teoteater kõiki lapsi ja lapsemeelseid osa saama uuest jõululavastusest „Kivi kotti!“

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teater alustab 65. hooaega ja avab uuenenud teatrimaja!3. septembril algab NUKU teatri ja muuseumi uus hooaeg, mis kannab järjekorranumbrit 65. Erilisel ja pidulikul hooajal tähistab teatri juubelit, kolib tagasi vanalinna, laiendab muuseumit, toob lavale seitse uuslavastust ja teatrifestivali.


Sügise tähtsündmuseks on kolimine tagasi Laiale tänavale Tallinna vanalinnas, kus avatakse uus 400-kohaline teatrisaal, mis hakkab kandma Ferdinandi saali nime – teatri asutaja Ferdinand Veike auks. Uue kompleksi avamine toimub 13. novembril, mis on ühtlasi ka Veike sünniaastapäev.

Sisuliselt uueneb kogu NUKU kompleks: Laia tänava maja ja saalid saavad uue ilme, muuseum täieneb uute ruumide võrra ja paljud ekspositsioonid vahetatakse välja. Teatri peasissepääs hakkab asuma Nunne tänaval. Uue ilme ja sisu saab ka NUKU kohvik, mis hakkab legendaarse nukunäitleja Hendrik Toompere järgi kandma Hendriku kohviku nime.

Teatri repertuaar saab juubelihooajal väärilist täiendust. Repertuaari on lisandumas nii klassikalisi tekste kui ka täiesti uut autoriloomingut ning neid iseloomustab tugeva dramaturgia ja uute visuaalsete lahenduste sümbioos. Hooaja ja Ferdinandi saali esimene lavastus sünnib Sander Puki ja Annika Lindemanni loominguna ning kannab pealkirja „Mustkunstniku elevant“. Populaarse ameerika kirjaniku Kate DiCamillo raamatu põhjal valmiv jõululavastus on ühtlasi ka esimene selle kirjaniku teostel põhinev lavateos, mis esietendub 4. detsembril. Teise jõululavastusena etendub NUKU muuseumis TÜ VKA lavastajatudengi Karl Sakritsa diplomitöö „Ahaa, kummitab“.

Jaanuaris astuvad lavale aga sellised tegelased nagu Roos, Rebane ja Väike Prints. Antoine de Saint-Exupery kultusteose „Väike prints“ proovid on lavastaja Mirko Rajase ja kunstnik Rosita Raua eestvedamisel juba alanud.

Kevadele vastu minnes esietenduvad veel mitu lavastust. Esimene neist on „Dorian Gray portree“ lavastusmeeskonna poolt loodav „Linnud“. Režissöör Alfred Hitchcocki kuulsaima filmi „Linnud” ja inglise autori Daphne du Maurier’ samanimelise lühijutu ainetel sündiv täiskasvanute lavastuse dramatiseerija ja lavastaja on Vahur Keller.

Päris esimeseks teatrikülastuseks kõige pisematele on mõeldud heliline beebilavastus, kus lavastuse valmimise nimel tegutsevad näitlejad Katri Pekri ja Kadri Kalda, kunstnik Gerli Mägi ning lavastaja ja muuseumi juht Maria Usk. Teatri kunstiline juht Taavi Tõnisson lavastab kevade hakul lastekirjanduse klassikateosel põhineva nuku- ja visuaalteatrilavastuse.

Suvi algab NUKUs, nagu alati, teatrifestivaliga. Uuenenud visuaalteatrifestival, mis kannab endas kõike head kümme korda toimunud Treff festivalist, toimub 1.–4. juunini 2017.

Juubelihooaja raames toimuvad ka mitmed erisündmused ning ettevõtmised. Suurimateks neist on teatri sünnipäev märtsis ning „Kontakti“ saated ETV ekraanil, kus külalisteks-saatejuhtideks NUKU teatri näitlejad.