logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Ugala hakkab sügisest teatrit tegema endises tehasehoones.

Ugala teatri 96. hooaeg saab olema ebatavaline. Samal ajal kui punasest tellisest teatrimaja läbib uuenduskuuri, avatakse teatrisaal Viljandi linnaveerel endises tehasehoones, aadressil Pargi 1c. Teatri uue kodusaali nimeks saab UBB ehk Ugala black box.

Ugala teatri hooaja avab Ott Aardami kirjutatud ja lavastatud „Making of „Kapsapea“, mis räägib loo harrastusteatritrupist, kes võtab ette ja hakkab üheskoos lavastama Oskar Lutsu legendaarset komöödiat „Kapsapea“. Küll aga võib see osutuda oodatust keerulisemaks. Esiteks on lavastajal vaja inimesi. Kui trupp on olemas, võib jällegi lavastajal endal jõud otsa saada. Teatri ja elu piirid võivad seguneda, eriti kui on suvi ja kuskil üpris lähedal õitseb sookail. Esietendus toimub 19. septembril Ugala black boxis ehk UBBs. 
 

Lavastaja Taago Tubin ja David Mamet „Oleanna“ on kooslus, mis tõotab intellektuaalselt tulist teatriõhtut, mis võtab vaatluse alla kaasaegse haridussüsteemi. Lavastuse fookuses on võimusuhted, mis sunnivad ümber hindama ja mõtestama nüüdisaegse haridussüsteemi olemust, õpilase-õpetaja kontakti tundlikku loomust ning inimestevahelise suhtluse võimalikkust. Esietendus 3. oktoobril Viljandi Gümnaasiumi auditooriumis. Lavastust „Oleanna“ hakkab Ugala teater mängima erinevate õppehoonete auditooriumides üle terve Eesti.
 

Marika Palm, Adeele Sepp ja Rait Õunapuu on kolm Ugala teatri noort näitlejat. Mart Rauba ehk MC Lord ehk Öökülm on Eesti räpiskeene üks andekamaid sõnameistreid. Kaarel Kuusk on Tallinn Music Weekilt tuule tiibadesse saanud hullumeelne eksperimenteerija, kes on tegev muusikakoosluses Kali Briis. Lisaks veel kunstnik Kristjan Suits ja kostüümikunstnik Neoon Must. Need on noored ja andekad loovisikud, kelle toob Ugalasse kokku taanlase Heinrich Christenseni kirjutatud näidend „Moraal“. Esietendus Viljandi Lennukitehases 20. oktoobril. Lavastus ei sobi alla 14-aastastele vaatajatele. 
 

14. novembril saab punkti üks teatrisaaga, kui lavale jõuab Urmas Lennuki näitemängutriloogia kolmas osa „Ema oli õunapuu“. Esimese osa „Rongid siin enam ei …“ lavastas Andres Noormets 2002. aastal Ugalas ning teine osa „Päeva lõpus“ esietendus 2008. aastal Rakvere teatris. Triloogia viimase osa lavastab Vallo Kirs ning vendade Jakobi ja Peteri osades näeb Gert Raudsepa (Teater NO99) ning Tanel Ingit.

Urmas Lennuk, kelle jaoks tähistab „Ema oli õunapuu“ pidulikku 50. draamateksti valmimist, iseloomustab näidendit nii: „Mõte on ju lihtne – märgata seda, mis meil on, mitte nutta taga, millest oleme ilma jäänud... Mitte kunagi pole niimoodi, et kõik kaob. Midagi jääb alati alles. Ja selle nimel tuleb elada.“ Esietendus UBBs ehk Ugala black boxis 14. novembril.
 

Jõulukuul võtavad Ugala teatri näitlejad Kadri Lepp ja Martin Mill ette ja toovad lavale popullaarse Soome lastekirjaniku Timo Parvela lasteloo „Väike Pii ja kiigelaud“. See on soe ja südamlik lugu ühe väikese karupoja seiklustest ja otsingutest, sõprusest ja üksildusest. Küllap leidub selles loos äratundmishetki ja tuttavaid tundeid, sest igas lapses on ju kuskil peidus üks väike ja üksildane karu. Muusika loob lavastusele Mari Jürjens ja kunstnikuks on Jaanus Laagriküll.
 Lavastus „Väike Pii ja kiigelaud“ sobib vaatamiseks ka kõige pisematele teatrisõpradele.

Esietendus Sakala Keskuses 7. detsembril.

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti