Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Pimedate Ööde filmifestival avalikustas Tridensi Debüütfilmide võistlusprogrammi

Täna on suvelavastuse ''Lembitu - kuningas ilma kuningriigita'' esietendus

Suure-Jaani lähistel Lõhavere linnamäel on neil päevil rohkesti rahvast liikumas, sest alanud on kauaoodatud suvelavastuse etendused. Neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval antakse kokku neli etendust suurejoonelisel laval, mis asub otse looduslikult kauni linnamäe otsas. Publikut ootavad kolm tribüüni, kuhu mahub kokku 800 vaatajat. Lavastust mängitakse Lõhavere linnamäel, mida tuntakse ka Leola ja Lehola linnamäena ning on teada, et just siin asus Lembitu kodulinnus, kus ümberkaudsete külade inimesed said ohu korral varju leida. Lavastuses näeb ka Madisepäeva lahingut, millest möödub tänavu septembris 800 aastat.

Kino Sõprus kava 18.-24.august

Filmilindifestivalil rullub lahti 20 kilomeetrit filmilinti! Seekordse seenioride sõbraseansi juhatab sisse Linnar Priimägi. Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud tulevad taas. Dokiõhtu #32: ''Kiki'' 21. augustil!

Juba järgmisel nädalal! We Love The 90's!

Euroopa suurim retrofestival ★WE LOVE THE 90´s★ tuleb taas, ning seda juba kolmandat korda Eestis ja suuremana kui kunagi varem. Sel korral lausa kolmel järjestikusel päeval 24-26.08.17 Tallinna Lauluväljakul!

Kontsert Jackpot!

Nüüd on teil võimalus soetada kuumade hindadega pileteid, et minna selle aasta kauaoodatud kontsertidele unustamatuid elamusi püüdma. Hinnad on 33% soodsamad.

Täna algab etenduskunstide festival SAAL Biennaal 2017!

Täna algab Tallinnas rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Festival leiab aset 15. - 27. augustil Tallinna teatrites ja linnaruumis. SAAL Biennaali avab saksa etenduskunstniku Julian Hetzeli installatsioon-lavastus „Schuldfabrik“, mis on kasutusse võtnud ja muutnud kogu Kanuti Gildi SAALi maja. Festival toimub juba 17. korda, olles sellega üks vanemaid Tallinnas toimuvaid etenduskunstide festivale (endise nimega Augusti TantsuFestival).

Laupäeval, 12. augustil jäi tormi tõttu pooleli 'Kõrboja perenaise' etendus Vargamäel Tammsaare muuseumis.

Teater tänab kõiki vapraid teatrikülastajaid, kes olid nõus pärast esimest vaatust taeva selginemist ootama, ent tormi tugevuse tõttu tuli etendus siiski pooleli jätta. Piletid ostetakse tagasi või vahetatakse mõne teise Ugala teatri etenduse pileti vastu, sh järgmisel aastal toimuvatele “Kõrboja perenaise” etendustele. Selle suve “Kõrboja perenaise” etendused on välja müüdud ning lisaetendusi pole paraku võimalik mängukavasse juurde lisada.

Dalai Lama loengute aeg on muutunud!

Dalai Lama loengute, mis pidi toimuma 24.-26.10 uuteks kuupäevadeks on 23.-25.09. Muudatus on tingitud Dalai Lama ajakava muutusest ning korraldaja vabandab võimalike ebameeldivuste pärast. Ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval ning nende ümber vahetamine ei ole vajalik. Juhul kui uus kuupäev ei sobi on võimalik piletid tagasi kuni 03.09.2017 k.a müüa kõigis Piletilevi müügipunktides va Circle K teenindusjaamades. PDF pileti omanikel palume ühendust võtta Piletilevi kontoriga aadressil tagasiost@piletilevi.ee ja kirja sisusse palume märkida tellimuse number ning tagasiostu soov.

Suve unenäoliseima festivali kava sai lõplikult paika

Järgmisel nädalavahetusel, 19. augustil toimuva Filmilindifestivali programmi keskmes on unenäolised filmid ja seisundimuusika viljelejad.

Koit Toome ja Jorma Puusaag - Jaak Joala laulud 'Suveöö' augustikuu kontserdite algusaeg 19:00!

Koit Toome ja Jorma Puusaag astuvad augustis üles veel Amande Villas, Anija mõisas, Tartu Hansa Hoovis ja Alatskivi lossis. Augustis toimuvate kontsertide alguse ajaks on 19:00!

Artistide esinemisgraafiku muutuste tõttu jääb kontsert 'Niaz Diasamidze & 33A' ära.

Artistide esinemisgraafiku muutuste tõttu jääb kontsert „Niaz Diasamidze & 33A“ ära. Ürituse korraldaja vabandab siiralt tekitatud ebamugavuste eest. Pileteid ostame tagasi kuni 15.12.2017 k.a. kõigis Piletilevi müügipunktides va Circle K teenindusjaamades. E-pileti ostnutele kantakse raha tagasi arveldusarvele.

Suurfestival We Love The 90s avalikustas kogu Eesti programmi.

Lisaks välismaisetele retrostaaridele on kohal absoluutne Eesti nostalgiatipp. Kolmepäevasel festivalil Tallinna Lauluväljakul esinevad Black Velvet, N-Euro, 2 Quick Start, Nancy, Niki, Code One, Mr Happyman, Estin, Astra ning tõelise maiuspalana Cool D ja Kozy / Must Q eriprogrammiga.

TCC teeb kõikidele IIRI TANTSU austajatele tõeliselt suvise kingituse!

Kuna LORD OF THE DANCE´i maailmaturnee piletid lähevad nagu soojad saiad, on müügile tulnud lisapiletid! Nüüd on kõikidel stepptantsu austajatel võimalus näha show´d lavale kõige lähematest sektoritest (B1 ja C4). Ainult suve lõpuni kehtib nende kahe sektori piletite ostjatele tõeliselt kuum hind! 1. KORRUS – 39 eurot 2. KORRUS – 29 eurot

Finki Tallinna kontserdi erikülaline on Erki Pärnoja: EFTERGLOW

Neljapäeval, 28. septembril esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja ja produtsent Fink ehk Fin Greenall. Kontserdi erikülalisena astub üles Erki Pärnoja : EFTERGLOW.

Fix esineb suve lõpus Kiivitaja talu õuel!

24. augustil annab Kiivitaja talu õuel meeleoluka kontserdi ansambel Fix!

Alion festivali kontsert, mis pidi toimuma 4.08 - David Gvinianidze jääb ära.

Piletite tagasiost toimub kuni 18.08 k.a. kõigil Piletilevi müügipunktides va. Circle K. PDF pileti omanikel kannab Piletilevi kontor raha tagasi kontole, kust ost oli sooritatud. Raha laekub 7 tööpäeva jooksul.

Unenäoline Filmilindifestival tuleb taas juba kolme nädala pärast!

Filmilindifestival toimub teist korda Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt, projektoripõrina saatel, õdusas ja unenäolises õhkkonnas.

Tallinnas esinevad uue kavaga huumori-show´ 'Ükskord Venemaal' artistid.

Mitmežanrilise tele-show´ „Ükskord Venemaal“ näitlejad esitlevad Tallinnas uut huumorikava. Populaarse projekti tähed Olga Kartunkova, Azamat Musagalijev, Timur Tanija, Deniss Dorohhov ja teised demonstreerivad 11. detsembril Tallinnas Nordea kontserdimajas elavas esituses pööraseid sketše, naljakaid paroodiaid, stand-up´e ja palju muud.

FILIPP KIRKOROV: MEGASHOW 'Я' ('MINA') ETENDUS TALLINNAS

25. märtsil toob vene estraadi kuningas Filipp Kirkorov Tondiraba Jäähallis vaatajate ette grandioosse show «Я» (Mina“), mis on valminud maailmakuulsa Päikesetsirkuse Cirque du Soleil lavastaja Franco Dragone käe all. Detailideni lihvitud ning supertehnoloogilisest show’st kujuneb tähtsündmus mitte ainult vene, vaid ka maailma poplavade jaoks.

Elagu eurotoetused!

Samal päeval, kui Eestist sai Euroopa Liidu eesistuja, esietendus Komöödiateatris prantsuse naljatükk „Elagu eurotoetused!“. Pärast menukat suvetuuri ja publiku erakordselt sooja vastuvõttu järgnevad nüüd lisaetendused saalides üle kogu Eesti. Nii naljakat ja päevakohast lugu pole juba ammu nähtud!

Madfest Festival!

Esmakordselt toimuv Madfest Festival pakub parajas koguses kõike, millest hing ja meel võib suve viimastel päevadel unistada.

Tähelepanu Depeche’i fännid!

Briti trio naaseb üle nelja aasta Lätti ning esineb Riias, Arena Rigal 20. veebruaril 2018. Show leiab aset Depeche Mode’i uue maailmaturnee “Global Spirit Tour” raames. Piletid kontserdile ning eribussidele Tallinnast ja Tartust on nüüd müügil Piletilevis:

Ära jäänud Tantsupeo etenduse piletite tagasiost algab täna!

Laupäeval, 1. juulil kell 13 toimuma pidanud Tantsupeo II etendus jäi ära. Kõik sellele etendusele müüdud piletid ostetakse tagasi. Piletilevi alustab piletite tagasiostu 3. juulil 2017. Müügipunktidest väljastatud piletite omanikel palume pääsmete tagasimüümiseks pöörduda Piletilevi müügipunktidesse (välja arvatud Circkel K teenindusjaamad) ajavahemikul 03.-31.07.17. Internetist ostetud Sebrapiletite ja muude elektrooniliste piletite omanikele kantakse juulikuu jooksul raha tagasi kontole, kust see on laekunud. Juhul, kui 1. augustiks pole raha kontole jõudnud, palume ühendust võtta laulupidu@piletilevi.ee. Kõik ära jäänud etenduse piletid ostetakse tagasi esimesel võimalusel. Palume mõistvat suhtumist.

'Jääkarupoja seiklused' esietendus

Värvikas muusikaetendus jääkarupojast rääkiva lastemultifilmi ainetel. Selles loos on palju hingesoojust. See etendus kasvatab väikese vaataja südames armastust ja kiindumust oma vanemate ja kodu vastu. Ja kui palju erinevaid seiklusi elab karupoeg läbi etenduse jooksul!

Sander Õiguse uuel stand-up komöödial on vaid neli vabaõhuetendust sel suvel!

Tartust pärit lavakoomik Sander Õigus andis oma esimese täispika stand-up komöödia soolotuuri möödunud aastal ning etendused osutusid ülimalt populaarseks. Nüüd on ta valmis saanud uue tükiga „Hoopis teine tera” ning annab sel suvel vaid neli vabaõhuetendust.

Cirque du Soleil tuleb taas Tallinna etendusega Varekai!

Käesoleva aasta sügisel, pärast kaheaastast vaheaega, tuleb Cirque du Soleil taas Tallinna ning etendab oma kava „Varekai” Saku Suurhallis 14. – 17. septembrini 2017.

Näost näkku: supertsaar Nelly esineb Eestis eksklusiivse kontserdiga ainult 1000 fännile!

Neljakordne Grammy auhinna võitja ja muusikamaailma ikoon Nelly esineb 26. oktoobril kõigest 1000-pealisele publikule kontsertklubis Cathouse. Staar valis uue tuuri toimumiskohtadeks klubid, kus publik oleks artistile võimalikult lähedal.

9. veebruaril toimub Tallinnas paljude vene estraaditähtede osalusel Viktor Drobõši juubeliõhtu.

Viktor Drobõs ja kohalikud organisaatorid TCC esitlevad 2018. aasta muusikalist suuründmust 'Viktor Drobõš – juubelikontsert. #Kõik on kohal'. Grigori Leps, Irina Allegrova, Valeria, Kristina Orbakaite, Stass Pjehha, Slava, Zara, Avraam Russo, Aleksandr Kogan, IVAN (Saša Ivanov), Nastasja Samburskaja ja teised. Orkestri Red Square Band ja Alla Duhhova balleti Todes osavõtul. 9. veebruaril on Tondiraba jäähallis #Kõik kohal.

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kent toob Eesti talve sooja bossanoovat ja jazziklassikat.

Ameerika sarmikas lauljatar Stacey Kent koos multiinstrumentalistist abikaasa Jim Tomlinsoniga esineb Jõulujazzil koos Estonian Dream Big Bandiga. 2. detsembril Nordea kontserdimajas toimuva kontserdi piletid on teisipäevast, 6. juunist kella 10.00 müügil!

STING NAASEB EESTISSE UUE MAAILMATURNEE KONTSERDIGA!

Juba 29. septembril esineb taas Tallinnas, Saku Suurhallis, maailma üks tuntumaid meesartiste STING. Briti muusik naaseb Eestisse uue turnee “57th & 9th Tour” raames. Kontserdi kavas on palad nii uuelt stuudioalbumilt kui ka tuntumad lood The Police’i ning Stingi soolokarjääri repertuaarist. Show erikülalisena astub laval üles Stingi poeg ja muusik Joe Sumner.

4. novembril esineb Tallinnas legendaarne grupp APOCALYPTICA!

Seda on kõik kannatlikult oodanud. Ja nüüd on kohalikel organisaatoritel (TCC.ee) rõõm teatada, et kuulus soome grupp Apocalyptica, kes esitab rasket muusikat tšellodel, tuleb maailmaturnee raames jälle Tallinna, et tähistada suurt sündmust – 20 aastat albumi «Plays Metallica by Four Cellos» ilmumisest. Ärge magage maha võimalust näha kauaoodatud, võimsat ja vaatemängulist show´d, mis toimub 4. novembril 2017 Tondiraba jäähallis.

Ian Anderson mängib Jethro Tulli!

6. märtsil, 2018 astub Nordea Kontserdimaja laval üles üks rokkmuusika karismaatilisemaid lauljaid ning rokkansambli Jethro Tull juhtfiguur Ian Anderson oma bändiga. Viiskümmend aastat lavakarjääri teinud Anderson esitab Tallinnas Jethro Tulli kuulsamaid palasid.

Sind ootab pilet 2017. aasta EXPOle Astanas!

EXPO näitused on globaalse ulatusega sündmused, oma tähtsuselt on nad võrreldavad ülemaailmsete majanduslike foorumite ning turismialase atraktiivsuse poolest – maailma kõige populaarsemate sportlike võistlustega.

Koit Toome annab suvel kontserte oma õpetaja Jaak Joala unustamatute hittidega

Suvel annab Koit Toome üle Eesti üheksa kaunist kontserti pealkirjaga „Suveöö”, et tuua publikuni eestlaste poolt palavalt armastatud laulja Jaak Joala parimad palad.

Tallinnas esineb suure kontserdiga Polina Gagarina!

Kohalikud organisaatorid TCC.EE annavad teada vene estraadi ühe nõutuima ja populaarseima laulja suurtest kontsertidest Eestis ja Lätis. Kaunis, õrn ja võluv laulja esitleb Tallinnas ja Riias uut värviküllast fantastilist teatraliseeritud show´d „Polina“. Võrratu vokaal ja ainult elav esitus.

SUUR VIINI UUSAASTAKONTSERT 2018

22. jaanuaril 2018 esineb Nordea Kontserdimajas Viinist pärit Schönbrunni lossi orkester aasta esimese päeva teleülekandest tuntud kavaga. Suure Viini uusaastakontserdi raames kõlab Tallinnas Johann Straussi, Imre Kalmani, Franz Lehári, Carl Michael Ziehreri ja teiste klassikalise muusika suurmeistrite aegumatu looming.

Antonio Vivaldi. 'Keelpilliarmastus'

Igor Ponomarenko juhatusel tegutsev IP Orchestra üllatab juba mitmeid aastaid kogu maailma muusikasõpru. Välismaised ja vene rokkhitid, argentiina tango, klassikaline ja tänapäevane filmimuusika orkestri esituses pakuvad kuulajatele tõelist avastamisrõõmu.

National Dance Show 'Georgian Legend's'

Rahvuslik tantsu-show 'Gruusia legendid' ületab maailma ajakirjanduse kinnitusel oma ulatuse ja dramaturgia poolest selle žanri liidreid: nüüdisaegseid balleti-show’sid „Riverdance“ ja 'Lord of the Dance' ning on muutunud üheks kõige edukamaks muusikalis-koreograafiliseks vaatemänguks maailmas, mille juures on kasutatud ülimalt nüüdisaegseid super-show’ loomise tehnoloogiaid.

ROKIROMANTIK CHRIS REA ESINEB UUE TURNEE RAAMES NORDEA KONTSERDIMAJAS!

Reedel, 10. novembril esineb Nordea Kontserdimajas briti laulja, kitarrivirtuoos, rokiromantik ja bluusikuningas CHRIS REA. Sügise alguses ilmub Chris Real üle kuue aasta uus stuudioalbum nimega “Road Songs for Lovers” ning samanimelise Euroopa turnee raames külastab muusik ka Eestit.

Suurejooneline Maša & Karu jääshow 'Masha & The Bear on Ice' tuleb detsembris Eestisse!

Tänavu detsembris teevad Saku Suurhalli jääl enda showetenduse vene multifilmi superstaarid – Maša ja Karu. Ametliku tootjafirma poolt loodud jääetendused toimuvad nii eesti kui vene keeles ning ühendavad endas teatraalsuse, muusika ja iluuisutamise, tuues laste ette multifilmist tuttavad tegelased ja keskkonna.

Kuressaare Merepäevade peaesineja on rahvusvaheliselt tuntud KERLI!

10.–12. augustini toimuvad 21. Kuressaare Merepäevad kulmineeruvad rahvusvaheliselt menuka Kerli Kõivu kontsertshowga.

VENEMAA ÜHE PARIMA NÜÜDISTEATRI ETENDUS 'SHOW VIHMAS II' TALLINNAS

12. detsembril hakkab Tallinna Vene Kultuurikeskuses päriselt vihma ladistama ning sajus rullub vaatajate silme ees lahti Peterburi tantsuteatri „Искушение“ / „Ahvatlus“ jalustrabav show.

Hitimeister DJ Bobo toob lavajuubeli puhul Eestisse müstilise kontserdituuri

Üle maailma palavalt armastatud DJ Bobo toob sel sügisel Tallinna müstilise, efektse ja fantaasiarohke kontserdituuri “Mystorial”. Sel aastal oma 25. aastat laval tähistav artist lubab kõiki põlvkondi puudutava kontserdikavaga viia külalised unustamatule teekonnale.

Pärnu Muusikafestival 2017

Pärnu Muusikafestival toimub 10.-17. augustini ning toob Pärnusse ligi 300 muusikut pea 20 riigist. Seekordsed peaesinajd on maailmakuulsad solistid pianist Radu Lupu ja viiuldaja Lisa Batiashvili. Tänavune festival on pühendatud maestro Neeme Järvi 80. juubelile. Pärnu Muusikafestivali passid (100 eurot) ja kontserdipiletid (10-35 eurot) on müügil Piletilevis.

Evgeni Plushenko külastab Tallinna maailmatasemel muinasjutulise jääetendusega 'Lumekuningas'

2. ja 3. detsembril toimub Tondiraba jäähallis muinasjutuline jääetendus lastele ja täiskasvanutele – „Lumekuningas“. Plushenko ja tema tipptasemel tiimi jää-show põhineb Hans Christian Anderseni kuulsal muinasjutul „Lumekuninganna“.

Lisainfo Eros Ramazzotti kontserdi piletiraha tagastamise kohta!

Piletilevile laekus kinnitus, et Eros Ramazzotti kontserdi korraldaja Herman Stage Co SIA on võitnud Moskva arbitraažikohtus. Otsuse järgselt peab Global Communication (artistiga lepingu sõlminud ettevõte) korvama Herman Stage Co SIA-le tekkinud kahjud 18. jaanuariks 2018. aastaks.

Hollywoodi filmitäht Robert Davi annab Eestis kaks Frank Sinatra muusika kontserti

Hollywoodi filmitäht Robert Davi saabub Eestisse oma hea sõbra Frank Sinatra laule laulma. 2015. aastal Saku Suurhallis täismajale laulnud Davi peab Eestit maailma kõige paremini hoitud saladuseks ja külastab sel korral lisaks Tallinnale ka Tartut.

1. detsembril 2017 esitlevad Niaz Diasamidze ja bänd 33A oma uut heliplaati 'Gruusia ...'

Niaz Diasamidze on Eestis tuntud eelkõige selle poolest, et ta on kirjutanud muusika esimesele Eesti ja Gruusia koostöös valminud mängufilmile „Mandariinid”, mis kandideeris filmiauhinnale Oscar.

Sunset Festival Estonia esitleb: The xx annab augustis kontserdi Tallinna Lauluväljakul!

Praeguse hetke üks säravamaid briti bände The xx on esimene Sunset Festival Estonia väljakuulutatud artist. Kontsert toimub 14. augustil Tallinna Lauluväljakul, Mere alal.

Poproki superstaar Belinda Carlisle esineb esmakordselt Eestis!

Haapsalu Lossihoovis esineb taasisesesvumispäeva eelõhtul, 19. augustil poproki suurnimi Belinda Carlisle. Megastaar on end levimuusika ajalikku kirjutatud muuhulgas kuldhittidega "Heaven Is a Place on Earth", "Circle in the Sand" ja "La Luna".

Itaalia hääl Zucchero esineb Tartus!

Itaalia superstaar on tagasi! Uus album, uus turnee «Black Cat World Tour», esimene kontsert Tartus - 10. septembril esineb Zucchero Vanemuise Kontserdimaja laval. Kahe ja poole tunnise show raames kõlavad nii palad uuelt albumilt kui ka muusiku suurimad hitid läbi aegade - kokku üle kolmekümne loo!

IVO LINNA – SUUR LOTERII - Soodushind kuni 08.03 k.a

See on mees, kelle muusikat kuulavad nii vanad kui noored... See on mees, keda imetlevad nii emad kui tütred… See on mees, kel pole mingi probleem koguda Instagramis mõne tunniga kümneid tuhandeid jälgijaid… See on mees, kes on eestlaste südameis juba üle 50. aasta!

Müügil lisapiletid Procol Harumi juubelituuri kontserdile Tallinnas.

Progressiivrocki legendi juubelituur "50 aastat laval" jõuab Tallinnasse 2. septembril.

Rock-džentelmen on tagasi!

9. oktoobril esineb Nordea Kontserdimajas laulja, Inglise kultusbändi Roxy Music asutaja ning lugude autor BRYAN FERRY. Üle kümne aasta taas Tallinnas kontserdiga esinev muusik astub lavale live-orkestriga, esitades Roxy Musicu ja soololoomingu paremikku.

1. veebruaril tulevad müüki XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ piletid

Selle suve suursündmus, XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis alates 1. veebruarist.

Lord of the Dance tähistab Tallinnas oma 20. tegevusaastat!

9. novembril 2017 toimub Tallinnas nimeka koreograafi Michael Flatley show „Lord of the Dance.“ Maailmaturnee raames esitleb kollektiiv oma 20. tegevusaasta auks spetsiaalset kava. Pealinna elanikel ja külalistel on kõvasti vedanud – tänu kohaliku organisaatori Tallinn Concert Clubi (TCC.ee) aastatepikkusele ja edukale koostööle trupi manager´iga lülitati Tallinn juubelituuri kavva. Trupi eelmised külalisesinemised said Tallinnas peadpööritava edu osaliseks. Seekord toimub show kõige moodsamal väljakul – Tondiraba areenil.

Maailma tantsumuusika lipulaev Scooter annab järgmisel suvel suurkontserdi Tallinna Lauluväljakul!

25. juubelit tähistav saksa tehno- ja tantsumuusika suurnimi Scooter annab pürotehnika ja erieffektidega vürtsitatud täispika soolokontserdi 23. augustil Tallinna Lauluväljakul.

Esimesed neli Millenniumi-päeva välisartisti Eesti suurimal retrofestivalil 'We Love The 90s' on Cascada, Sash!, Benassi Bros. ja Groove Coverage

Järgmise aasta We Love The 90s alustab kolmapäevast festivali võimsate Millenniumi-ajastu staaridega. 24. augusti esimesed neli välisartisti on Cascada, Sash!, Benassi Bros. ja Groove Coverage.

Suurim retrofestival We Love the 90s tuleb taas ja toimub 2017 aastal suuremalt kui kunagi varem!

Järgmise aasta augustis Tallinna Lauluväljakul toimuv Euroopa suurim retrofestival We Love The 90s muutub kolmepäevaseks. Suurfestivali esimene päev on Millenniumi-arstistide päralt.

Esmakordselt Eestis - kõige suurem ja prestiižikam sündmus tsirkuse maailmas - Tondiraba areenil Monte- Carlo tsirkuse laureaadid!

Monte-Carlo tsirkuse festival oli rajatud 1974. aastal Tema vürst Renee III. poolt, selleks et luua rahvusvaheline populaarsus tsirkuse maailmas, mida ta väga armastas. Monte-Carlo rahvusvaheline tsirkuse festival sai üheks tähtsamaks ja tähelepanuväärsemaks sündmuseks tsirkuse maailmas ja on "Oskari" analoog kinotööstuses.

Ruja keelatud kontsert 43 aastat hiljem!

Rannap, rokkbänd ja Kristjan Kannuke...

Vabale Lavale jõuab ratastoolireiv ja techno-tantsulavastus

Märtsis jõuab Vabale Lavale koreograafide Doris Uhlichi ning Michael Turinsky verivärske tantsulavastus 'Ravemachine'.

Tallinn Fashion Week 21.-24. oktoobril Tallinnas, Telliskivi loomelinnakus

9. korda toimuv Tallinn Fashion Week leiab sel korral aset kreatiivsuse tuiksoonel Telliskivi loomelinnakus. Nelja päeva jooksul jõuab vaatajate ette kümme moeetendust ning Kuldnõela gala – Eesti ainsa moedisaini auhinna üleandmistseremoonia. Eraldi äramärkimist väärib mehist moedisaini käsitlev multimeediaetendus “Mehed moes”, mis paneb moenädalale väärika punkti.

MUUSIKASUVI ON ALANUD - Vaata pildigaleriid!

Kaunid Kontserdid Käsmus 2015 on seitsmendat aastat toimuv muusikasuve esimene suursündmus.

Avasime uue müügipunkti meelelahutus- ja elustiilikeskuses Solaris

Sooviga tuua elamused teile lähemale, avas Piletilevi müügipunkti meelelahutus- ja elustiilikeskuses Solaris. Müügipunkt asub külastajatele hästi märgatavas piirkonnas I korrusel, pöörduste vahetus läheduses. Külastajad on oodatud iga päev 10:00-20:00

Pimedate Ööde filmifestival avalikustas Tridensi Debüütfilmide võistlusprogrammi

19. Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF) avalikustas sel aastal esmakordselt aset leidva Tridensi Debüütfilmide võistlusprogrammi. Eesmärgiga leida ja toetada talendikaid uusi autoreid, on PÖFFi programmimeeskond välja valinud 14 debüütfilmi üle maailma, millest kõik on maailma- ja rahvusvahelised esilinastused. Lisaks esitleb festival kahte filmi väljaspool võistlust.

 

Festivali direktori Tiina Loki sõnul on “Festival otsinud selle programmi puhul tugeva autoripositsiooni ja -visiooniga tärkavaid kunstnikke, kes suudavad kõnetada laiu publikuid universaalselt mõistetavate sõnumitega. Me oleme saadud tulemuse üle äärmiselt uhked, sest suutsime saadud filmide kogum on nii kultuuriliselt kui sisuliselt äärmiselt mitmekesine, ühendades filmitegijaid, kes on sõna otses mõttes maailma kõikidest otstest pärit. Pidime kurvastusega mõned väga tugevad filmid välja jätta.”

 

Uue muudatusena lähevad selle võistlusprogrammi piletid müügile enne teisi programme, 16. oktoobril.

 

Teekond kui eneseavastus

 

Võistlusprogrammi filme läbivad ühendavad temaatilised niidid, millest üheks on näiteks füüsiline liikumine, millega kaasnevad paratamatud vaimsed kõrvalnähud.

 

Paraguay-Argentiina ühisproduktsioonis “Guarani” on tunda ühe iidse hääbuva etnilise rühma mõrkjat järelkuma. Režissöör Luis Zorraquini filmi peategelane, traditsioonilist guaraani keelt kõnelev vanaisa vaatab vastumeelselt pealt, kuidas tema järglased traditsioonilisest elustiilist ja keelest kiirest kaugenevad. Tunnetades ühe oma lapselapse nukrat üksildustunnet, asub ta temaga teekonnale läbi maalilise Paraguay ja Argentiina, selleks, et viia tüdruk tema ema juurde Buenos Airesesse.

 

Teekond, nii füüsilises, veel enam aga moraalses mõttes, on oluline motiiv ka vene filmis “Leid”, mille režissööriks on auhinnatud vene teledokumentalist ja teatrilavastaja Viktor Dement. 

Elus karastunud ning hinges kalestunud kalastusinspektor, kes on ühe ootamatu intsidendi järel sunnitud koju naasmiseks ette võtma pika matka läbi Siberi metsade. Ootamatult komistab ta aga avastuse otsa, mis seab ta uuele, moraalsest õigusmõistmisest ja süüdlaste leidmise vajadusest kannustatud otsingule.

 

Tuntud eesti dokumentaalfilmi lavastaja Urmas E. Liivi debüütfilm “Must alpinist” kasutab autobiograafilisi sündmusi režissööri elust jutustamaks seiklusliku noortedraama, millest ei ei puudu ka müstilised õuduselemendid.

Geogloogiatudengite korraldatud Siberi matk veab viltu grupis tekkinud armukolmnurga tõttu ning pärast ühe matkalise kadumist leiavad noored end väljapääsmatust olukorrast, kus nad peavad rinda pistma nii kohalike inimeste ebausu kui ka nõukogude miilitsa bürokraatiaga.
 

“Must alpinist”

 

Inimesed ja paigad

 

Columbia režissööri Martin Mejia Rugeles'i film “Sünnitus” on vaikne süvauurimus sellest, millist rolli  mängib inimeste loomuse ja saatuse määramisel nende elukeskkond. Tegu on äärmise pieteedi ja ilutundega 16mm-sele filmile üles võetud minimalistliku looga, mis jälgib ühe naise rasedust ja elu Columbia metsakülas, jälgides dokumentaalse pilguga külaelanike argiseid tegevusi ning vaevumärgatavaid arenguid, mis oma essentsiaalsuses lihtsuse vaataja sammhaaval oma lummusesse haaravad.

 

Omamoodi sarnane on filmitegijate huvi inimeste lugude põimumise ja elukeskkonnaga suhestumise vastu Austraalia komöödias “Pandimaja”. Režissöör Paul Irelandi filmi tegevus leiab aset suurlinnas Melbourne’is, rahvaste ja rasside sulatusahjus, mille elanikud otsivad ühel või teisel moel lähedust ja armastust. Pandimaja ümber koonduvate karakterite väikesed, nii koomiliste kui traagiliste seikadega melodraamad moodustavad tervikuna omamoodi veidra linnasümfoonia.

 

Inimese ja koha suhete muutumine on keskseks probleemiks aga Iraani filmis “Kaks”, mille režissöör Soheila Golestani mängis peaosa eelmise aasta PÖFFil mitu auhinda võitnud filmis “Täna”. 

Tema film, suurepärane näide iraani kino moderniseerunud filmikeelest, uurib ühe koristajanaise ja Saksamaale pere rajanud iraanlase raskendatud suhtlust. Kidakeelne ja tõrges mees, kes on kaotanud igasuguse suhte oma endise kodu ja maaga, on naasnud vaid selleks, et see maja maha müüa. Tema kohmakas ja hoolimatu suhtumine korteris leiduva vana kraami suhtes ning üleolevus traditsioonilisust esindava naise suhtes muudab ta omamoodi sümboolseks koha, aja ja rahvuskultuurita globaalkultuuri esindajaks.

 

Muutumises identiteedid

 

Nagu “Pandimajaski” on linn, seda puhku Tel Aviv, üks peategelasi USA draamas “Eksinud valgesse linna”, mis räägib loo eneotsingutest kultuuriliselt ja poliitiliselt keerulises keskkonnas. Režissööriduo Tanner King Barklow ja Gil Kofmani filmi keskmes on kahe ameerika tudengi, luuletaja Eva ja eksperimentaalfilmikunstniku Kyle’i karidel suhe üksteise ja külastatava linnaga, mille kultuuriliselt õitseva fassaadi all ähvardab igilõõmav Palestiina ja Iisraeli konflikt iga hetk vägivaldselt keema lahvatada.

 

Saksa-Mongoolia lavastaja Uisenma Borchu esitab meile aga ülimalt intrigeeriva situatsiooni filmis ”Ära vaata mind selliselt”, kus noor mongoolia päritoluga Hedi võrgutab nii üksikemast Iva kui ka tema distantseerunud isa ning tagatipuks näib flirtivat mõttega võõrandada emast ka tema väike poeg. 

Režissöör paneb end ülimalt paljastavasse olukorda, mängides filmis peaosalist Hedit ning provotseerides vaatajat küsimustega soorollidest, võimust, seksuaalsusest ja identiteedist. Lisadimensiooni loob filmile veenev reaalsuse ja alateadvuse piiride õõnestamine.

 

Automatk kui suhete taastaja?

 

Karidel suhted iseloomustavad ka Indiast pärit Sudhansu Saria lavastatud filmi “Arrrrmastus”. Arvestades päritolu maa kultuuri ning filmitraditsiooni tundub see küllaltki erakordse saavutusena, et ta on suutnud nii avatult ning peenetundeliselt esitada kolme geist hindu mehe keerulise suhtekolmnurga. 

Filmi keskmes on USA-s elava ärihai Jai ja boheemlasest muusiku Sahili automatk India maapiirkonda, mille käigus nad avastavad, et erinevates ajatsoonides elamine võib suhetele mõjuda sama laastavalt kui seda on reegliteta püsisuhted.

 

Muutuvate isiksuste ja hääbuvate suhete kurbmagus tõdemine on keskseks teemaks ka filmis “Road-Movie”, kus noor ambitsioonikas reklaamitootja läheb automatkale oma lapsepõlve sõbranna ja salaarmastusega ning tunnetab, kui kaugele tema pragmatism teda tüdruku vaimsest vabameelsusest ja boheemlaslikust ellusuhtumisest viinud on. 

Noor Tšehhi lavastaja Martin Jelinek demonstreerib road movie žanris nauditavat talenti, suutes kordagi õpetlikuks muutumata luua peategelaste teekonna ümber ülimalt intiimse ja sooja atmosfääri.

 

Pärast lahkuminekut

 

Kombineerides filmis “Jääda ellu” edukalt nii draamat kui komöödiat, esitab norra lavastaja Charlotte Blom loo valulisest lahkuminekust ja selle mõjust kahe lapsega perele. Agnes Kittelsen (“Kon-Tiki”) särab oma rollis Mariannena, kes on sunnitud kohanema tühimikuga, mille tekitab tema abikaasa otsus alustada uut suhet oma töökaaslasega.

Vürtsi ja segadust lisab avastus tema vanemate mitte just kõige tavapärasematest suhtemustritest abieluvälise kolmanda osapoolega, millesse kõik peale tema optimistliku iseenesest-mõistetavusega suhtuvad.
 

“Jääda ellu”


Hispaaniast pärit teoses “Tuba kostiga” peab noor üksikemast Rocia (Berlinale EFP auhinna võitja Natalia de Molina) vaevarikast võitlust selle nimel, et temal ja ta pojal oleks olemas põhiline eluks vajalik ehk toit laual, katus pea kohal ning mingigi lootus helgemale tulevikule. 

Režissöör Juan Miguel del Castillo film on valus olukorrakirjeldus mitmeid Euroopa riike juba aastaid vaevavast stagnatsioonist, milles põhilisteks kannatajateks on noored, kes neid ümbritseva heaoluga teravalt kontrastsetes oludes iseseisvat elu üritavad alustada. 

 

Prantsuse-Columbia ühisproduktsiooni “Anna” nimikarakter on impulsiivne ja seikluslik, ent paraku ka emotsionaalselt ebastabiilne. Anna emaarmastus oma väikese poja vastu on vaieldamatult siiras, meetodid temaga koosolemiseks muutuvad aga pidevalt üha vastutustundetumaks. Kui poja isa ähvardab naiselt pärast järjekordset intsidenti vanemaõiguse ära võtta, põgeneb too koos poja ja poiss-sõbraga kodumaale Columbiasse, et seal rannarestoran avada ja uut elu alustada. 

Režissöör Jacques Toulemonde Vidal esitab meile emotsionaalselt kaasahaarava ja vaheldusrikka karakteruuringu naisest, kelle püüdlused, vaimne seisund ja reaalsus käivad kokku täpselt sellise nihkega, et iga tema järgmine hea kavatsus külvab järjest suuremat kaost.

 

Pika ja eduka karjääriga iisraeli monteerija ja õppejõu Tova Ascheri esikteos “Teise nimega Nadia” on meisterlikult jutustatud lugu palestiinlannast Nadiast, kelle värske abielu kohaliku aktivistiga katkeb ootamatult ning sunnib naise alustama uut elu Iisraelis, nimeks Maya Goldwasser. 20 aastat hiljem tungib minevik ootamatult tema ellu ja ähvardab põhjustada kaose tema uues iisraeli perekonnas.

Ascheri film on suurepärane näide kaudsest vaikivast kriitikast, mis, olles küll suunatud Iisraeli poliitilise ja ideoloogilise status quo pihta, teeb seda läbi universaalsete ja rahvusüleste väärtuste rõhutamise.

 

Väljaspool võistlust

 

Lõuna-korealase Lee Najeongi lavastatud ajalooline draama “Lumine tee” kasutab loojutustamisel ülimalt oskuslikult metafoori mineviku kummitustest.

Peategelane on vanem naisterahvas Jong-bun, kelle minevikutraumaks on Teise maailmasõja ajal  Jaapani sõdurite seksorjaks olemine - traagiline saatus, mida jagasid tuhanded koreatarid. Naise kokkupuude probleemse naabritüdrukuga käivitab traumaatilised mälestused ning paneb naise esmakordselt rääkima sündmustest, millest vaikis pikalt nii ta ise kui ka ametlik ajalugu.

 

Prantsuse filmis “Ainult meie kolm” jutustab lavastaja-peaosatäitja Kheiron ülimalt liigutava ning vaimuka loo iraani perekonnast, kes migreeruvad parema elu otsingutel Prantsusmaale.

Ajal, mil immigratsiooni nähakse Euroopas valdavalt vaid statistilise probleemina ning migreerujaid anonüümse massina, mõjub värsekendavalt film, mis annab inimestele, kes oma elu Euroopasse tulemisega parandada üritavad, nimed, näod ja isiklikud lood.

 

Filmid originaalpealkirjade, riikide ja režisööridega

 

Maailma esilinastused:

"Anna" - Anna (Prantsusmaa-Columbia), Jacques Toulemonde Vidal

"Arrrrmastus" - Loev (India), Sudhansu Saria

"Guarani" - Guarani (Argentiina-Paraguay), Luis Zorraquin

"Kaks" - Do (Iran) Soheila Golestani

"Must alpinist" - Must alpinist (Eesti), Urmas E. Liiv

"Road-Movie" - "Road-Movie" (Tšehhi), Martin Jelinek

"Sünnitus" - Nacimento (Columbia), Martin Mejia Rugeles

"Ära vaata mind selliselt" - Schau mich nicht so an (Saksamaa), Uisenma Borchu

 

Rahvusvahelised esilinastused:

"Eksinud valgesse linna" - Lost in the White City (USA), Tannerk King Barklow, Gil Kofman

"Jääda ellu" - Staying Alive (Norra), Charlotte Blom

"Leid" - Находка (Venemaa), Viktor Dement

"Pandimaja" - Pawno (Austraalia), Paul Ireland

"Teise nimega Nadia" - Nadia - Shem Zmani (Iisrael), Tova Ascher

"Tuba kostiga" - Techo y Comida (Hispaania), Juan Miguel del Castillo

 

Euroopa esilinastus:

"Lumine tee" - Snowy Road (Lõuna-Korea), Lee Naejong

 

Baltikumi esilinastus:

"Ainult meie kolm" - Nous Trois ou Rien (Prantsusmaa), Kheiron

Piletid Piletilevist!