Kas ma tohiks olla Mozart? / Можно я буду Моцартом?
Kas ma tohiks olla Mozart?
J. Korniag
Audiovisuaalne lavastus, draama Suur saal
Etenduse lavastab Euroopas tuntud lavastaja, Minski „Korniagi-teatri” asutaja ja juht, koreograaf Jevgeny Korniag.
„Kas ma tohiks olla Mozart?” on Vene Teatri juubelihooaja kõige oodatum sündmus. Selle projekti raames on plaanis läbi viia koostöö Eesti, Venemaa, Ukraina ja Valgevene vahel. Muusikat aitab luua Eestis tuntud muusikakollektiiv «Triophonix», mille produtsent ja asutaja on helilooja ning Vene Teatri muusikaline juht Aleksandr Žedeljov.
Lavastaja loob etenduse muljetest, mis ta on saanud sellistest teostest nagu Ken Kesey romaanist “Lendas üle käopesa”, Anton Tšehhovi jutustusest “Palat nr.6”, samuti XX sajandi kultuspoeedi Vladimir Võssotski poeesiast. Muusika ja näitlejate kehakeele kaudu jutustab see lavastus inimese õigusest omada isiklikke ihasid, ka sel juhul, kui need ihad ei sobitu ühiskonnamudelis tavaks olevate standardite ja reeglitega. Tegemist on audiovisuaalse lavastusega üldlevinud normide seisukohast inimloomuse ebastandartsetest ilmingutest, ande haprusest, inimese salamaailmast, hinge haavatavusest. Lavastuse põhiline visuaalne väljendusvahend on näitleja keha.
SRÜ liikmesriikide Rahvusvahelise humanitaaralase koostööfondi toetusel.
Lavastaja: J. Kornjag (Valgevene Vabariik) Kunstnik: A. Marcus (Venemaa) Helilooja: A. Žedeljov Valgustaja: I. Kapustin Repetiitor: O. Privis
Osades:
K. Agarkova, A. Žilenko, D. Zandberg, D. Kordas, I. Aleksejev, A. Sinjakovitš, A. Markova, N. Dõmtšenko, L. Agapova, P. Davõdova.