logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Teatrite eri PiletiPost - VAATA MIDA TOOB ALGAV HOOAEG!

Teatrite eri PiletiPost - VAATA MIDA TOOB ALGAV HOOAEG!

DRAAMA 2015 


Eesti Teatri Festival Draama 2015 toimub 7.-13. septembrini Tartus ja Tallinnas. 
 

2015. aastal on Draama festivalil viis programmi: Kuraatoriprogramm "Piiri peal", Balti Teatri Foorumi programm, Aastaauhindade programm, Vaba Lava showcase ja Uue Tantsu showcase. 
 

Kuraatoriprogrammi "Piiri peal" on kokku pannud kuraator Peeter Raudsepp koostöös Eestis etenduskunste õpetavate ülikoolide tudengitega. Programmi kuuluvad lavastused „Mu naine vihastas“ (NO99), “Budapest” (Von Krahli Teater), „Ekke Moor” (Kuressaare Linnateater, VAT Teater), “Romeo ja Julia" (Eesti Draamateater), “ja Sõna sai lihaks” (lavastaja Anu Lamp) ja “Pelléas-Mélisande" (lavastaja Auri Jürna), lisaks kuulub kuraatoriprogrammi teatritudengite enda mitmekülgset loomingut, sealhulgas paroodiaid, omanäolisi linnaekskursioone Tartus, kogemusteatrit ja palju muud. 
 

Aastaauhindade programm koosneb 2014. aasta Eesti Teatriliidu aastapreemiate laureaatidest ja nominentidest. Balti Teatri Foorum tutvustab väliskülalistele Eesti omadramaturgia paremikku. Vaba Lava showcase'i programm annab ülevaate Vaba Lava esimesest tegevusaastast ning tutvustab uusi kuraatoreid ning nende valikuid. Uue Tantsu showcase'i lavastused on välja valinud žürii koosseisus Raido Mägi, Jarmo Karing, Leenu Nigu ja Flo Kasearu. Valik on tehtud aastatel 2013-2014 esietendunud kaasaegse tantsu lavastuste hulgast. Valiku temaatiliseks kriteeriumiks on "liikumise mõte”. 


 

 

 

 

Kuldne Mask Eestis

12.-20. oktoobril Tallinnas
 

Huvi festivaliprogrammi vastu, mille moodustavad parimad lavastused Venemaalt, ühendab vene ja eesti publikut. Vaatajad kiirustavad kasutama erakordset võimalust, et näha kärbeteta ja algsel kujul viimaste hooaegade tippe, Venemaa kõige prestiižikama professionaalse teatripreemia „Kuldne Mask“ nominente ja laureaate. „Kuldse Maski“ otsuseid „aktsepteerib“ kogu maailm, pidades neid teatrikunsti meisterlikkuse, novaatorluse, otsingute ja innustavate avastuste mõõdupuuks. 
 

Esmakordselt saab sellel festivalil näha muusikali, kus osalevad orkester, koor ja balletitrupp. Kokku 130 lavastusega seotud inimest tulevad Tallinna, et mängida siin Broadway hitti „Chaplin“ – ameerika teami tööd vene artistidega. Peterburi muusikalise komöödiateatri edu ületas kõik teatri ootused, lavastus tõi teatrile suisa kolm „Kuldset Maski“: parim lavastus opereti-muusikali žanris, parim meesosatäitmine ja parim naisosatäitmine. Eestis avabki festivali „Chaplin“ – lugu sellest, mis seisab kuldsete tähtedega filmilukku kirjutatud geeniuse müüdi taga. 
 

Samuti võib pidada vaieldamatuks eksklusiiviks lavastust meie kontinendi teisest otsast, Novosibirski teatri „Krasnõi fakkel“ „Oneginit“ noore Timofei Kuljabini lavastuses. Siin ei ole kindlasti tegemist Puškini romaani klassikaliste tõlgenduste kordusega. Novosibirski „Onegin“ on kibe ja irooniline lugu kaasaegsetest noortest.  
 

Festivalikavas olev vene klassika avardab seekord meie publiku silmaringi lavastajatõlgenduste vabaduse ja stilistilise mitmekesisuse poolest. Kõige radikaalsemaks selles reas võib lugeda eesti publikule hästi tuntud lavastaja Dmitri Krõmovi tööd Ostrovskiga, pealkirjaks „O-i. Hiline armastus“.
 

Oodata on ka lavastust Turgenevi ainetel, milleks on komöödia „Kuu aega maal“ preemia „Kuldne Mask“ mitmekordse laureaadi Juri Butussovi lavastuses pealkirjaga „Kõik me kaunid inimesed“ Peterburi Lensoveti nimelise Teatri repertuaarist. Peaosas Anna Kovaltšuk. 

 

 

 

 

Teater Vanemuine
 

Vanemuise 146. hooaja repertuaaris on ligemale 50 eriilmelist lavastust. 


Vanemuise uue hooaja avab Sadamateatris esietenduv tragikomöödia „Head tüdrukud lähevad taevasse“, mille lavastab Vanemuise draamajuht Tiit Palu. Tegemist on Urmas Vadi humoorika tõlgendusega eesti kirjanduse naiskangelannadest. Esietendus 5. septembril 2015 Sadamateatris.

28. septembril jõuab Vanemuise väikeses majas publiku ette Uku Uusbergi autorilavastus „Üritus“. Lavastusega tähistatakse ka Aivar Tomminga 60. juubelit. Autori sõnul räägib see lugu Armastusest.

Vanemuise komöödialavastuste nimistusse lisandub Richard Beani farss „Üks mees, kaks bossi“, mille lavastab Andres Dvinjaninov. Ootamatutel olukordadel põhinev farss mehest, kes on samaaegselt kahe isanda teenistuses esietendub 31. oktoobril 2015 Vanemuise suures majas.

Eesti näitekirjaniku Tiina Laanemi draama „Pildilt kukkujad“ lavastab Andres Noormets. Lavale jõuab lugu tavalistest eesti inimestest, kelle nooruspõlveunistuste ja reaalse elu vahel haigutab kuristik.
Esietendus 21. novembril 2015 Sadamateatris.

Kaasaegse inglise dramaturgia nimekaima näitekirjaniku Tom Stoppardi põneva, vaimse ja vaimuka....

Loe uudist täismahus... 




 

Rahvusooper Estonia

Estonia hooaja avafestival "Teatrilaat" 4.-6. septembrini

Uuenenud Estonia teatrisaal on publiku vastuvõtuks valmis. 110. hooaja avas 26. augustil Imre Kálmáni operett „Tsirkusprintsess“. Vana Tallinn Gala toimub 5. septembril Estonia teatrisaalis. Mõlemal kontserdil esineb külalisena armastatud bass Ain Anger. 
 

Hooaeg jätkub kolmepäevase lustaka festivaliga “Teatrilaat“, kus tutvustatakse hooaja uudisteoseid ning pakutakse teatriga seonduvat head ja paremat. Festivali iga päev on pühendatud ühele muusikateatri valdkonnale: esimesel päeval saab nautida laululisi ettekandeid rahvusooperi solistide, koori ja orkestri esituses. Teisel päeval on teie ees tantsulised etteasted Eesti Rahvusballeti solistide ja trupi esituses. Kaasa teeb ka ooperi- ja balletisolistide tulevane põlvkond – noored lauljad ja tantsijad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ning Tallinna Balletikoolist. Lustakaid trikke teevad tsirkusestuudio „Folie“ noored õpilased.
 

17. septembril etendub hooaja esimene uuslavastus, Eduard Tubina ballett „Kratt“.
 

Kuni 6. septembrini on Rahvusooper Estonia piletid soodsamad. 




 

Tallinna Linnateater

Tavaliselt eriline juubelihooaeg Tallinna Linnateatris
 

Tallinna Linnateatri juubelihooaja uute lavastuste rea avavad vaid nädalase vahega kaks märgilist tööd välismaistelt lavastajatelt. Ühes lavastuses lööb kaasa Linnateatri raudvara ning teises Eesti teatri tulevik. 
 

Meil on hea meel teatada, et juubelihooaja avalavastuseks on eesti autori näitemäng, mis vormub lavateoseks legendaarse Adolf Šapiro käe all. Šapiro on öelnud, et iga kord Eestis töötades püüab ta leida materjali, milletaolist ta varem siin teinud ei ole – nii on Madis Kõivu „Tagasitulek isa juurde“ esimene eesti autori tekst, mida Šapiro lavastab. Peaosas on külalisena Lembit Ulfsak (Eesti Draamateater), teistes rollides Elmo Nüganen, Anne Reemann, Kalju Orro, Epp Eespäev, Külli Teetamm, Piret Kalda ja Rain Simmul. Kunstnik on Vladimir Anšon, kostüümikunstnik Reet Aus. Esietendus on 16. septembril kell 19 Linnateatri Taevalaval.   
 

Nädal hiljem astuvad lavale noored, kes alustasid juba kevadel proove külalislavastaja Adrian Giurgea käe all. Rodney Acklandi näidendiga toona „Segase seltskonnana“ alustanud kamp on tänaseks võtnud uueks bändinimeks „Veider orkester“, mille all ka 23. septembril kell 19 Salme Kultuurikeskuses esietenduseni jõutakse. Ühisesse bändiprooviruumi on kogunenud EMTA lavakunstikooli 27. lennu tudengid ning Linnateatri näitlejad Elisabet Reinsalu, Kaspar Velberg ja Liis Lass. Lavaruumi on kujundanud Reet Aus, helikujundaja on Jarek Kasar.    

Väikses saalis esietendub 14. novembril portugali autori Tiago Rodriguese „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“, mille lavastab Diana Leesalu. Mängivad Hele Kõrve, Indrek Ojari, Margus Tabor ja Priit Pius. Kunstnik on Annika Lindemann.
 

Linnateatri sünnipäeva paiku veebruaris on oodata üht erilist audiolavastust teatrimajas, autoriteks Veiko Tubin ja Paul Piik. Kevad-talvel toob uue lavastuse välja Elmo Nüganen; tandemil Mari-Liis Lill ja Paavo Piik on küpsemas integratsiooniteemaline koostööprojekt Vene Teatriga.
 

Juubelihooaja puhul taastatakse kaks olulist lavastust Elmo Nüganenilt: J. B. Priestley „Aeg ja perekond Conway“ (alates augustist) ning A. H. Tammsaare „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“ (alates detsembrist). Alates septembrist hakkavad Teatrisõprade klubis kord kuus toimuma õhtud, kus tutvustatakse teatri toimimist erinevate nurkade alt, vaadatakse teatrit seest- ja väljastpoolt. 




 

NUKU
 

NUKU teater mängib algaval hooajal Pelgulinnas
 

Sel hooajal mängib NUKU teater oma etendusi peamiselt Auna teatrimajas Pelgulinnas (Auna 6, Tallinn). 6. septembril toimub hooaja avasündmusena kogupere maastikumäng Pelgulinnas, õpitoad, etendused ja üllatused Auna teatrimajas. Siis esietendub ka uuslavastus "Gelsomiina tsirkus", mis mõeldud kõigile alates 7. eluaastast. Lisainfo hooaja avasündmusest leiab NUKU kodulehelt ja Facebookist.

Teatri piletikampaania, kus etenduste hinnad on -20%, -30% ja -40% soodsamad, kestab 1.-11. septembrini Piletilevis ja NUKU kassas. Nii saab väikelastelavastusi vaatama tulla 6.40 euroga, koolilastelavastusi 7 euroga ja täiskasvanute ning noorte lavastusi 12 euroga. Soodushinnad kehtivad septembri, oktoobri ja novembri etendustele, mis toimuvad Tallinnas.  

 



 

Piip ja Tuut Teater


5. HOOAEGA ALUSTATAKSE 2 UUSLAVASTUSEGA
 

17.septembril jõuab lavale Søren Valente Oveseni „ELEVANT“ autori enda lavastajakäe all. See on lavastus, kus Piip ja Tuut võtavad maskid eest ning publiku ette astuvad näitlejad Haide Männamäe ja Toomas Tross Naise ja Mehe rollides. ELEVANT on 21.saj. kirjutatud modernne muinasjutt. See on tragikoomiline lugu Mehest, kes usub, et ta on võimas Võlur ja suudab lavale võluda elusuuruses elevandi ning puudutav lugu Naisest, kes on Suure Võluri assistent ja armastab meest palavamalt kui miskit muud maailmas.
 

19. septembril  esietendub lavastus kogu perele Sinikka Nopola ja Tiina Nopola RÄPPAR RISTO lugude ainetel. Räppar Risto lood on raamatuna ilmunud ka eesti keeles, kuid teatrilavale jõuavad need esmakordselt. Lavastus „Räppar Risto, viimane hoiatus“ on hoogne ja muusikaline lugu sõprusest, rütmidest ja unistustest. Risto lemmiktegevuseks on trummeldamine. Nad asuvad elama uude koju, kus kohtuvad väga eriliste naabritega. Peagi ähvardab neid juba armsaks saanud uuest kodust väljakolimise oht. Ebamugav olukord laheneb aga peaaegu iseenesest, kui nad leiavad naabritega ühise huvi - tsirkuse.
 

Lavastus on sobilik alates viiendast eluaastast, kuid sobib hästi vaatamiseks ka kogu perele.
 

Sel pühapäeval tasub Piip ja Tuut Teatrisse külla minna! Avatud on PILETITURG - uue hooaja teatripiletileteid müüakse eriti soodsa hinnaga. Kell 14 toimub teatripiletite ÕNNELOOS! Kohvik pakub häid ja veel paremaid hõrgutisi. 




 

Teater NO99 


"Kodumaa karjed" tuur 8.-29. septembril.

 

Kriitiline standup "Kodumaa karjed" on Jaak Printsi huulil, peas ja kehas kõnelevad tekstid viimasest 25 aastast. Spordikommentaarid, poliitikute kõned, lugejakirjad, reportaažid, laulud, loosungid, intervjuud, kuulutused, reklaamid, pealkirjad, hirmud ja õnned. Neis tekstides pole muudetud isegi komakohti. Kuid ometi on kõik teisiti.

 

NO-teatri kodusaalis mängitakse juba eelmisest hooajast tuttavaid lavastusi. 

 




 

Von Krahli Teater

Alustatakse uue üritustesarjaga Kinosalong

 

Von Krahli Teater alustab uut hooaega täis energiat ja põnevust. Uus on teatrijuht, uued on näitlejad, valmimas uued põnevad etendused. Septembris ja oktoobris rõõmustame publikut veel paari viimase aasta menutükiga ning täiesti uue üritustesarjaga KINOSALONG, mis toimub läbi aasta. Kinosalong on segu kohvikust, elavast muusikast ja kinost. Kohaks Von Krahli Teatri hubane alumine saal. Iga kuu linastub suurel ekraanil üks meie vanadest auhinnatud etendustest. Vanemale publikule pisut nostalgiat, nooremad saavad rännata ajas tagasi. Iga õhtu algab mõnusa muusikaga. 




 

VAT Teater

VAT Teater alustas just oma 29. hooaega ning ees ootav sügis tõotab taas tulla väga vaheldusrikas ja põnev.
 

Juba 14. septembril on meil hooaja esimene esietendus - Rahvusraamatukogu Teatrisaalis jõuab lavale Mart Kivastiku kirjutatud ja lavastatud "Gunn, Gunn, vana ..." (osades Tõnu Oja ja Tiit Sukk Eesti Draamateatrist).

14. oktoobril esietendub meie Tornisaaalis Lauri Saatpalu monotükk "Kuidas ma koera sõin" ja 28. oktoobril jõuab Teatrisaalis publiku ette EMTA Lavakunstikooli 27. lennu bakalaureuselavastus "Klaasist loomaaed".

Oktoobris-novembris etendub Kanuti Gildi SAALis Aare Toikka lavastatud "Ekke Moor", mille lavaka 27. lennu tudengid suve lõpus Kuressaare Sadamaaidas väga menukalt välja tõid. Ja novembris on oodata ka seda suurepärast päeva, mil publiku ette jõuab VAT Teatri raudvarasse kuuluva lavastuse "Pal-tänava poisid" uute näitlejatega värske versioon... 

 



 

Cabaret Rhizome


Piletid Marsile nüüd saadaval!
 

25. septembril esietendub Erinevate Tubade Klubis „Toitsi ja Magma Show“, mis viib vaatajad tulevikku. Aasta 2024. Esimesed inimesed jõuavad Marsile. Reis kestis seitse kuud. See oli ühe otsa pilet. Tagasi ei saanud keegi tulla. Nad jätsid maha kõik, mis neile armas oli - pere, kodu, sõbrad ja Maa -, üllal eesmärgil koloniseerida inimkonnale uus planeet, hirmuäratavalt ilus punane Marss. Astronautide kambas olid teadlased, meedikud, psühholoogid ja kaks tippkoomikut: Toits ja Magma.
 

Aasta 2030. Toimub õnnetus. Peaaegu kõik hukkuvad. Ka viimsed ellujääjad on praktiliselt surmalapsed. Selle sünguse varjus otsustavad Toits ja Magma kinkida oma kaaslastele enne haudaminekut elu kõige kõvem huumorishow.
 

Sel hooajal on võimalik veel näha ka Cabaret Rhizome’i interaktiivne lavastust "Otsuse anatoomia“, mis ulatab saatusesõrme publiku kätte ning usaldab tema meelevalda oma peategelase käekäigu ja arengu läbi kolme aastakümne 

 




 

Vaba Lava

“Tavalised inimesed: alastusest enam”

 

Vaba Lava 2015/2016 hooaja kuraatoriteks on Thomas Frank ja Madli Pesti, kes valisid  avalikule ideekonkursile laekunud 244 projekti hulgast välja 9 lavastust, koondades need pealkirja alla “Tavalised inimesed: alastusest enam”.
 

Algava hooaja lavastuste hulgas on osavõtuteatrit ja tantsuteatrit, dokumentaalteatrit ja visuaalteatrit, aga ka mänge linnaruumis, punkkabareed ning ühist õhtusööki. Märksõnadeks demokraatia, võrdõiguslikkus, kogukonna loomine, vaegnägijad, paljas keha, hirm ja surm.

On nii alustavaid eksperimentaatoreid kui tuntud tegijaid, kes osalenud Euroopa mainekatel teatrifestivalidel. Mainest, geopoliitikast ja efektsusest olulisemaks valikukriteeriumiks oli kuraatoritele kunstiliselt tugev idee. 
 

Kuraatorprogrammi esimest lavastust “alastusest enam” - “more than naked” näeb Vaba Lava teatrimajas 19.-21. septembrini. 



 

 

Kanuti gildi SAAL

Avatakse juba 15. hooaeg.

 

SAAL on esimene sõltumatu ja trupitu etenduskunstide keskus, mis loodi pärast Eesti iseseisvuse taastamist. Kuigi struktuurne tugi võimude poolt oli siis peaaegu olematu, sai see kõik teoks tänu inimeste initsiatiivile ja entusiasmile. On rõõm näha, et viimastel aastatel on sarnaseid keskusi juurde tulnud. Neid võiks veelgi rohkem olla.
 

Traditsiooniliselt avame oma hooaja üritusega Vertikaalstart, kus astuvad üles kunstnikud ja residendid, kes heidavad valgust oma ideedele, mille kallal hakkavad nad hooaja jooksul Kanuti Gildi SAALis töötama. 
 

On huvitav tõdeda, et paljud just äsja lõppenud SAAL Biennaali mõtted kanduvad edasi ka meie hooaega esietenduste ja muu tegevuse näol. Luubi all on lavastuste vormiline ümbersõnastamine, indentiteedi ning kunsti, kunstniku ja ühiskonna vaheliste seoste otsingud. Õhus on muutusi. 
 

Alissa Šnaider viibis mõnda aega Eestist eemal, aga nüüdseks on ta uuesti meie oludega kohanenud. Seda on näha sellest, missuguse tugeva loojate meeskonna on ta kogunud enda ümber meie hooaja avaesietenduseks. Sellistelt tipptegijatelt on õigus oodata põnevaid otsingulisi lahendusi.
 

Käesoleval hooajal proovime koos mõtestada uuriva residentuuri ja lavastuse väljatoomise vahelisi erinevaid koostööformaate noorte residentide Liis Varese ja Raho Aadlaga. Oktoobris alustab Raho Aadla omapärast lühivormide sarja, mille puhul iga järgnev üritus on eelmise edasiarendus.
 

Septembrikuiseks Püha Vaimu SAALi residendiks on hetkel Amsterdamis õppiv Maria Metsalu, kelle tegemistest kodumaal veel palju ei teata. Noored on teemaks ka suvel Kuressaares esietendunud Aare Toikka ja lavaka 27. lennu lavastuses “Ekke Moor”. Sügisel saab seda noorte tulevärki näha Tallinnas. 

Järgmise esietenduse toovad sel hooajal välja rahvusvaheline tandem Lond Malmborg, kes lisaks sellele on ka väga aktiivselt liikumas oma töödega Euroopas erinevatel festivalidel. Juubelihooaja teises pooles on oodata veel esietendusi rahvusvaheliselt triolt Emer Värk, Renzo Van Steenbergen ja Juha Valkeapää ning kodumaiselt duetilt Riina Maidre ja Nero Urke. Uue esietenduseni Kanuti Gildi SAALis jõuab ka Kinoteater.

Piletid peatselt müügil! 




 

Tartu Uus Teater

Draama festivalil ollakse nelja lavastusega
 

Sügis on Tartu Uuele Teatrile eriti hoogne. Järgmisel nädalal algaval DRAAMA festivalil osaletakse nelja lavastusega „Mõtteaines“, „Selgroogupidikoos“ „1987“ ja „Mikiveri tagi“. Need on ka ainukesed teadaolevad võimalused, et nimetatud lavastusi üldse veel näha.
 

24. oktoobril esietendub Tartu Uues Teatris Ivar Põllu autorilavastus 'Baskin ehk nalja põhivormid'. 

 



 

Tartu Suveteatri Selts

Karlova Teater alustab oma sügishooaega Ingo Normeti lavastusega „Romeo vs Julia“. Mis juhtuks, kui Shakespeare’i tegelased Romeo ja Julia oleks elanud tänapäevani? Kui nad kohtuksid ootamatult raudteejaamas pärast 25 aastast pausi? Kui neil oleks juba 4 täiskasvanud tütart? Nii mõndagi oleks sama, nii mõndagi oleks uus? Esietendus 14. oktoobril, nimiosades Indrek Ojari ja Elina Reinold.
 

Karlova Teater läheb eelmisel hooajal esietendunud lavastustega tuurile. Monokomöödiat „Veel üks pilet“, peaosas Terje Pennie, ning Edgar Valteri elulool põhinevat lavastust „Karid ja kõrgused“, mida etendab Kaunimate Aastate Vennaskond, saab näha lavalaudadel üle Eesti.
 

Detsembris esietendub lastelavastus „Veebruariöö“, mille lavastajaks on Finn Poulsen, kunstnik Silver Vahtre, mängivad Ingrid Isotamm, Kärt Reemann ning Andres Dvinjaninov. Samuti toimuvad detsembris Kaunimate Aastate Vennaskonna jõulukontserdid „Kaunimad jõulud me elus“. 




 

Teater Must Kast

Teatrimaastikul uustulija Must Kast!
 

Must Kast on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunsti 10. lennu eriala vilistlaste loodud teater, mis tegutseb Tartus Genialistide klubi saalis. Must Kast on kogukonnateater: usume, et teater peab asuma oma publikule lähedal, kõnetades neid soove ja vajadusi, mis on vaatajale olulised. Tahame pakkuda iga oma lavastusega mingit lisaväärtust, suhtlusplatvormi ümbritsevaga. Teater ei kuulu ainult suurlinnadesse ja teatrisaalidesse, teater on kohtumine, mis võib aset leida kõikjal ja kõigi vahel. 
 

Sügishooajal rõõmustab teater Must Kast pisikesi ja suuri keeleülese lastelavastusega “Õhupallid” (lavastaja Kaija M Kalvet), mis on inspireeritud Daniil Harmsi absurdimaigulistest vigurjuttudest. Jõulueelsel perioodil toome lavale eksootilisema teose, india muinasjuttudel põhineva lastelavastuse “Padjatäis päikest” (lavastaja Lennart Peep). Tulekul on ka põhi- ja keskkoolinoortele, tudengitele ning välismaalastele suunatud monolavastused: narkootikumide-teemaline “5 grammi sisemist rahu” (lavastaja-näitleja Silver Kaljula); naiseks ja inimeseks olemist käsitlev “Tanknaine/Laevatüdruk” (lavastaja-näitleja Jaanika Tammaru), mis etendub ka inglisekeelsele publikule “Woman Like A War Machine” nime all. Novembrikuus tuleb välja klassikalavastus - Ingmar Bergmani “Persona” (lavastaja Kaija M Kalvet).
 

Algava hooaja etenduste piletid peagi saadaval Piletilevis! 




 

Ugala Teater

Ugala hakkab sügisest teatrit tegema endises tehasehoones.
 

Ugala teatri 96. hooaeg saab olema ebatavaline. Samal ajal kui punasest tellisest teatrimaja läbib uuenduskuuri, avatakse teatrisaal Viljandi linnaveerel endises tehasehoones, aadressil Pargi 1c. Teatri uue kodusaali nimeks saab UBB ehk Ugala black box.
 

Ugala teatri hooaja avab Ott Aardami kirjutatud ja lavastatud „Making of „Kapsapea“, mis räägib loo harrastusteatritrupist, kes võtab ette ja hakkab üheskoos lavastama Oskar Lutsu legendaarset komöödiat „Kapsapea“. Küll aga võib see osutuda oodatust keerulisemaks. Esiteks on lavastajal vaja inimesi. Kui trupp on olemas, võib jällegi lavastajal endal jõud otsa saada. Teatri ja elu piirid võivad seguneda, eriti kui on suvi ja kuskil üpris lähedal õitseb sookail. Esietendus toimub 19. septembril Ugala black boxis ehk UBBs. 
 

Lavastaja Taago Tubin ja David Mamet „Oleanna“ on kooslus, mis tõotab intellektuaalselt tulist teatriõhtut, mis võtab vaatluse alla kaasaegse haridussüsteemi. Lavastuse fookuses on võimusuhted, mis sunnivad ümber hindama ja mõtestama nüüdisaegse haridussüsteemi olemust, õpilase-õpetaja kontakti tundlikku loomust ning inimestevahelise suhtluse võimalikkust. Esietendus 3. oktoobril Viljandi Gümnaasiumi auditooriumis. Lavastust „Oleanna“ hakkab Ugala teater mängima erinevate õppehoonete auditooriumides üle terve Eesti.
 

Marika Palm, Adeele Sepp ja Rait Õunapuu on kolm...

Loe uudist täismahus... 




 

Endla Teater
 

Sügis toob Endlasse Märt Avandi, Meelis Rämmeldi ja Kleer Maibaumi.
 

Algaval sügishooajal tutvustab Endla Teater mitmeid uusi tulijaid. Trupiga liitunud Meelis Rämmeld tegi esimese rolli endlalasena juba Enn Keerdi 24. juulil esietendunud lavastuses „Midagi tõelist“. Samuti näitetrupi uued liikmed Kleer Maibaum ja pealinnast tagasi Pärnusse jõudnud Märt Avandi alustavad proovidega Ingomar Vihmari lavastuses „Tramm nimega Iha“.
 

Sügishooaja esimene uuslavastus esietendub 10.oktoobril, mil jõuab lavale Lõuna-Aafrika päritolu Athol Fugardi draama „Siin elavad inimesed“. Enn Keerdi lavastus räägib meid kõiki painavast hirmust, et elu läheb mööda meid tõeliselt puudutamata ja et me pole kellelegi vajalikud. Nagu eluski, pehmendavad lavastuse rõhuvat meeleolu humoorikad situatsioonid, eluterve pöörasus ja absurditunnetus.
 

Lavastaja Laura Mets kogub koos dramaturgi Andra Teedega materjali 21. novembril Küünis esietenduva dokumentaallavastuse „45 339 km2 raba“ tarvis, mis räägib vabast Eestist välismaale elama asunud inimestest. „45 339 km² raba” põhineb lahkunud eestlaste intervjuudel, kellelt uuritakse, kuhu nad läksid, miks, kas nad mõtlevad Eesti peale, kas nad tulevad tagasi, kas nad on veel Eesti jaoks olemas. 




 

Rakvere teater


Algaval hooajal annab Rakvere Teater mitmeid külalisetendusi erinevates Eesti paigus
 

Tallinna teatripublikut palutakse lahkesti Vene Teatrisse, kus saab kahel korral näha Patty Gideon Sloan lugu „Algused“. Novembris näeb pealinna lavalaudadel legendaarseid Ines Aru’ ja Üllar Saaremäed lavastused „Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale“. Juba 14. septembril mängitakse Tallinnas kuritegelikku komöödiat „8 armastavat naist“.
 

Külalisetendused jõuavad ka Põlvasse ja Valka.
 

Kindlasti tasub Rakvere Teatri piletitel silma peal hoida 7.-11. septembrini, mil võib leida eriti heade hindadega pileteid. 

 




 

Kell Kümme

Roman Baskini projektiteater Kell Kümme jätkab menukate etendustega "Armastus ei hüüa tulles" ning "Skandaalisalu" ka sügishooajal. 
 

J. Patricu koomilist trillerit "Skandaalisalu" on kõikidel huvilistel võimalus näha 13.oktoobril Viimsi Huvikeskuses. Noortekomöödia "Armastus ei hüüa tulles" (peaosades Priit Pius ja Linda Vaher) etendub Vaba Lava teatrisaalis 25. ja 26. oktoobril – piletid peagi müügil. 


 


 

Vene Teater
 

TEATER ALGAB ARMASTUSEST

 

Uuel loomingulisel hooajal soovib Vene teater teiega armastusest rääkida. Jah, meiegi näeme, et maailm on kuristiku äärel, et vihkamine ja sallimatus juhivad mitte üksnes üksikuid inimesi, vaid kohati ka terveid riike, et dialoogikatked muutuvad tulevahetuseks … Ja ikkagi on meie loomingulise hooaja teemaks ARMASTUS. See on ainus, mida me saame vastu seada kurjusele ja ebakultuursusele, ähvardustele ja mõtlematustele.
 

5. septembril alustame etendusega, mis õpetab armastuse eest võitlema – Jevgeni Švartsi „Alasti kuningaga“. Ei laps, täiskasvanu ega vanainimene tule toime ilma helluse ja tähelepanuta, hoole ja hoolitsuseta. Švartsi tark, lõbus ja peenetundeline muinasjutt õpetabki oskust armastada, oskust jagada oma soojust ja kulutada see jäägitult.
 

Marek Modzelevski „Kroonimine“, kui halastamatu see oma kangelaste suhtes ka poleks, räägib lõppude lõpuks samuti armastusest: selle hirmsatest ja piinavatest moonutustest, sellest, mis juhtub inimesega, kes peab iseennast saatuseks ja ettemääratuseks.
 

Ostrovski „Viimane ohver“ on lõbus, värvikirev ja elujaatav etendus, kuna ilma armastuseta elu vastu, ülekeeva vitaalsuseta, valmisolekuta vahetada pikaajaline ühetaoline ja igav heaolu rõõmupuhangu vastu, inimene kangestub, tema süda hakkab lööke vahele jätma ega soovi enam töötada…
 

Jõuludeks ja uueks aastaks oleme laste ja nende vanemate jaoks ette valmistanud kaks kingitust – etenduse „Kuidas koer õnne otsis“ (Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste ja teatri näitlejate osalusel) ning Vene teatri ja Art Club15 ühisprojekti „Jõuluvana töötuba“. Nii etendust „Kuidas koer õnne otsis“ kui mängulist projekti „Jõuluvana töötuba“ tulge vaatama kogu perega, kõigil on seal lõbus ja huvitav.
 

Armastuse teemat jätkame ka 2016. aastal. Plaanis on mitmeid lavastusi. Üksikasjalikult kõneleme neist hiljem, seni hoiame saladust!

 

Etendused on eestikeelse tõlkega.

5. septembrini on Vene Teatri piletid soodsamad! 




 

Eesti Luguteater

Septembris Ajaloomuuseumi tallihoones.

Luguteater on improvisatsiooniline teater, mille eesmärgiks on kogukonnas läbi lugude rääkimise ja kuulamise mängulise rituaali muutuste käivitamine ja vastastikuse arusaamise toetamine. Luguteater (ing k playback theater) kasutab teatri vahendeid erinevates projektides, mille eesmärgiks on töötada kogukonna ja sotsiaalse tegelikkusega, tekitades muutust läbi mõistmise ja arusaamise.
 

Septembris paneb Eesti Lugu teater Ajaloomuuseumi tallihoones mõtlema sõja tähenduse üle. Mis on sõda?  Kas see on ainult häving ja surm või on selles ka elujõud, kohanemine ja loomine? Kuidas hoidsid meile lähedased inimesed keset hävingut, reetmist ja surma  elujõudu ja usku inimlikkusesse?
Luguteatri trupp esitas endale selle küsimuse ja asus oma isiklikus ajaloos otsima neid kohti, kus lootus  võidab lootusetuse. Etenduses jagatakse isiklikke lugusid sellelt teekonnalt – lugusid ellujäämisest ja rasketest valikutest. 

 



 

Vilde Teater

Mängukavast leiab sel hooajal mitu põnevat uuslavastust.
 

9. septembril esietendub Tartu Ülikooli muuseumi pööningul (Lossi 25, Tartu) Franz Kafka „Protsess“. See on ajatu klassika, mis puudutab iga inimest ning tema tõlgendusvõimalusi on mitmeid. Ühest küljest on see väikese inimese võitlus lõputu bürokraatiamasinaga, teisalt on tegemist sügavalt allegoorilise ja mitmetasandilise teosega, milles käsitletakse inimese südametunnistuse temaatikat.

Lisaks jõuavad hooaja jooksul lavale Aiste Ptakauske „Lõhestumine“, mis on lugu noore naise eneseotsingutest ja lõbusalt kurb lugu „Minejad“ kolmest mehest, nende minevikust, olevikust ja kui hästi  läheb, siis ka tulevikust.
 

Samuti jätkab Vilde teater kevadel esietendunud lavastuse „E. Vilde naised 60 minutiga“ mängimist, mis on lavale toodud Eduard Vilde 150. sünniaasta puhul. Tegemist on stseenidega Eduard Vilde elust ja suhetest naistega. 

 



 

Teoteater


Uuel hooajal mängukavas lavastusi nii lastele kui täiskasvanutele. 

 



 

Labürintteatriühendus G9


Labürintteatriühenduse G9 lavastus „Ooteaeg“ viib ajas ja ruumis rändama. See on osalusteos hiiglaslikus tööstushoones Tallinnas. Ainult 10 etendust, ainult 20 osalejat etendusel. 




 

R.A.A.A.M

 




 

Theatrum

 




 

Point /Teater OÜ

 

 



 

Tallinna Tantsuteater

 




 

FINE 5 TANTSUTEATER SA 

 




 

Kinoteater MTÜ 

 




 

Oma Lava

 

 



 

Vene Nukuteater

 


 

 VAATA KÕIKI TEATRI KATEGOORIA SÜNDMUSI PILETILEVIST 

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti