По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Seenioride sõbraseanss: Mina, Daniel Blake

Пн 22.05. 2017 12:00
Kino Sõprus, Tallinn
Daniel Blake (Dave Johns) on Ken Loachi filmide tüüpiline kangelane: korralik, uhke ja julge oma arvamust välja ütlema. Kogu elu rasket puusepatööd teha rüganud mees avastab end elus esimest korda olukorrast, kus ta peab riigi hüvesid kasutama. Arst teatab südamerabandusest toibuvale Danielile, et too peab aja maha võtma ja kosuma. See tähendab aga, et niipea tööd teha ei saa.

Kuid seadusenärijatest seltskond sotsiaalametis ei näe asja sugugi niimoodi. Danieli olukord ei sobitu õigetesse lahtritesse ankeetides, mida nemad peavad täitma, ja mees sukeldub bürokraatia ja kantseleilikkuse kafkalikku košmaari. Daniel ei tohi esitada avaldust puudega inimese abiraha saamiseks, vaid ta peab taotlema töötu abiraha; selleks aga peab ta kandideerima töökohtadele, mida ta tegelikult ei saa vastu võtta.

Oma väljapääsmatust olukorrast raevunud Daniel asub kaitsma teist õnnetut, kes on samuti süsteemi hammasrataste vahele jäänud. Katie (Hayley Squires) koos oma kahe lapse Daisy (Briana Shann) ja Dylaniga (Dylan Phillip Mckiernan) on hiljuti välja visatud toakesest Londoni hostelis ja saadetud viletsasse korterisse Newcastle'is. Tüli sotsiaalametis lõpeb nii Danieli kui ka Katie väljaviskamisega, kuid sellest saab alguse sõprus, mis annab naisele vajalikku tuge ja mehele elu mõtte.

Valimisõigusest ilma jäänud inglaste masendavat reaalsust 2016. aastal ei ole kunagi paljastatud valusamalt kui õõvastavas stseenis, mis leiab aset toidupangas. Ainuüksi selle tõttu võib käesolevat filmi pidada üheks Ken Loachi silmapaistvamaks tööks viimastel aastakümnetel.

Wendy Ide / PÖFF

***


ORIGINAALPEALKIRI I, Daniel Blake
AASTA 2016
RIIK Suurbritannia, Prantsusmaa, Belgia
REŽISSÖÖR Ken Loach
OSADES Dave Johns, Hayley Squires, Sharon Percy
ŽANR Draama
KESTUS 100 min
KEEL inglise
SUBTIITRID eesti, vene

Сайт мероприятия: http://kinosoprus.ee/et/film/mina-daniel-blake

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения  
Seenioride sõbraseanss: Mina, Daniel Blake Пн 22.05. 2017 12:00 Kino Sõprus, Tallinn
Состоялось
Информация о ценах

Sooduspilet kehtib õpilastele ja tudengitele. Seenioridele sõbralik hind 3€!

Место проведения
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
Must Käsi MTÜ
Viru 19 Tallinn 101111 Harjumaa
646 63 32
info@kinosoprus.ee