По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

MUUILMAMUUSIKA kontsert: Eepilised laulikud Usbekistanist ning jutuvestja Piret Päär

Вс 11.12. 2016 17:00
Võru Kultuurimaja
6.00 - 8.00
Kontsert "Kõrbel on hing, taeval nägu, tuulel hääl..."

Esinevad karakalpaki eepilised laulikud Gulistan Temirhanova (laul, dutar) ja Salamat Aijapov (laul, kobõz) Usbekistanist. Laulu vahele pajatab stepirahvaste jutte Piret Päär.

Baqsi Gulistan ja džirau Salamat on kaks noorema põlvkonna laulikut, kes on end juba tõestanud kogenud solistidena. Mõlemad on Nukusi Kultuurikolledži vilistlased, kuid esindavad kaht erinevat, teineteist täiendavat ja paiguti kattuvat suunda Karakalpaki eepilises laulukultuuris.

Baqsi Gulistan astub oma laulikust isa jälgedes, jätkates tuntud karakalpaki eepilise koolkonna, 'musa baqsi', traditsioone. Ta on akadeemilise kraadiga jutuvestja, elukutselt koolilaste jutustamiskunsti ôpetaja.

Kôigest 23-aastane džirau Salamat on Usbeki vabariiklike konkursside laureaat ning esinenud festivalidel nii kodumaal kui piiri taga. Hetkel omandab ta muusikalist kôrgharidust Samarkandi ülikoolis.

Piret Päär on teatrist vôrsunud elukutseline jutuvestja ja suulise pärimuse ekspert. Juhatamaks inimesi tagasi ununenud lugude juurde, on ta üle 25 aasta vedanud Jutukooli ning tervet jutuvestmisliikumist Eestimaal.

Сайт мероприятия: http://www.vorukannel.ee/index.php?ent=1&ID=2130

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
MUUILMAMUUSIKA kontsert: Eepilised laulikud Usbekistanist ning jutuvestja Piret Päär Вс 11.12. 2016 17:00 Võru Kultuurimaja 6.00 - 8.00
Информация о ценах

К стоимости билета будет добавлена плата за обслуживание в интернет-магазине в размере 0.50 € за каждый билет.

Väikeses saalis.
Täispilet 8 €, sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär) 6 €.

Место проведения
Организатор
SA Võru Kannel
Liiva 13 Võru 65609 Võrumaa
7868676
info@vorukannel.ee