По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Collegium Musicale ja Jaak Sooäär ''Mu süda ärka üles''

Вт 03.10. 2017 19:00
Niguliste kirik, Tallinn
5.00 - 10.00
Teisipäeval, 3. oktoobril 2017 kell 19 toimub Tallinnas Niguliste kirikus kammerkoor Collegium Musicale 7. sünnipäevakontsert. Kontserdi pealkiri on „Mu süda ärka üles“ ja sellel tulevad ettekandele C. Kreegi vaimulikud rahvaviisid, vihik I-II.
Kontserdil on kaastegev Eesti tuntud džässmuusik Jaak Sooäär (elektrikitarr).
Dirigent Endrik Üksvärav.

„Cyrillus Kreegi kohta öeldakse, et tema loomingus kohtuvad spirituaalne kargus ja ilmalik elurõõm. See iseloomustab ka meie kontserti, kus toimub erinevate stiilide kohtumine. Ühelt poolt puhas ja ehe koorimuusika, nii nagu Kreek seda kirjutas, teisalt teatud mõttes piiride kompamine. Improvisatsioonide kaudu elektrikitarril. Seda, milliseks täpselt kontsert kujuneb, saavad nii publik kui asjaosalised ise teada kohapeal. See kontsert sünnib siin ja praegu. Uuesti täpselt sajaprotsendiliselt sama pole võimalik korrata. Nii et omamoodi on kõik kuulajad ühe erilise loomishetke tunnistajateks.“ /Endrik Üksvärav/

Tallinnas tegutsev Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale (www.collegiummusicale.ee) on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõkrvits jt). Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool.

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (FIN), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Darrel Ang (Singaur/Prantsusmaa), Mihhail Gerts jt. Samuti orkestrite ja ansamblitega: Helsingi barokkorkester, Rascher Saxophone Quartet, Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester, barokkorkester Barrocade (Iisrael), Iisraeli sümfooniaorkester Rishon Letzion ja Jeruusalemma sümfooniaorkester.

Kuue tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. aasta tõi koorile kontserdid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes. Üheks aasta tähtsündumuseks on kindlasti Lera Auerbachi „72 Angels“ Eesti esiettekanne koos Rascher Saxophone Quartetiga.

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet lausa kahel korral „Aasta koori“ tiitliga (2014 ja 2011), Endrik Üksvärav on saanud Noore dirigendi preemia (2011) ja koori CD "Peegel peeglis" on premeeritud tiitliga „Aasta kooriplaat 2012“.

Kontserdi korraldab MTÜ Collegium Musicale koostöös Eesti Kammerkooride Liiduga.

Piletid 10/7 EUR müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Lisainfo: www.collegiummusicale.ee ja
www.facebook.com/choircollegium
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Collegium Musicale ja Jaak Sooäär ''Mu süda ärka üles'' Вт 03.10. 2017 19:00 Niguliste kirik, Tallinn 5.00 - 10.00
Информация о ценах

При покупке билетов в интернет-магазине к стоимости каждого билета добавляется плата за услугу 0.50 €

Täispilet 10€
Õpilane, tudeng, pensionär 7€
Erivajadustega klient/saatja 5€

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta.

Sissepääs alates 18:00
Kestus 1h

Место проведения
Организатор
MTÜ Collegium Musicale
Luha 7-5 Tallinn 10129 Harju
+372 5156329
info@collegiummusicale.ee