По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Põhja Konna albumi ''Põhja Konn'' esitluskontsert

Сб 17.12. 2016 22:00
Von Krahli Teater
10.00
Ajakava:

22.00 Riho Sibul

22.30 Põhja Konn

Pärast kontserti mängivad plaate helilooja Tõnu Kõrvits ja näitleja Lauri Kaldoja.

Kontsert toimub Von Krahli teatrisaalis.

Möödunud aasta novembris singliga "Selle ilma igav kainus" taas ellu ärganud rock-kvintett Põhja Konn avaldab oma esimese kauamängiva 23. novembril, Betti Alveri 110. sünniaastapäeval. Heliplaat koondab lugusid bändi varasemast loomingust, kuid selle sisu ja vormi on osaliselt mõjutanud ka soov tähistada 50 aasta möödumist Betti Alveri luulekogu „Tähetund“ ilmumisest. Seetõttu on albumi lugude hulgas lisaks Lydia Koidula, Karl Ristikivi, Jakob ja Juhan Liivi poeesidele ning bändiliikmete enda sõnadele kirjutatud loomingule ka Alveri luuletuste viisistusi ning üks instrumentaalpala.

Kollektiiv Põhja Konn tuli kokku aastal 2009 ning jõudis tegutseda vaid veidi vähem kui aasta. Selle jooksul salvestati vaid mõned lood, kuid plaadi väljaandmiseni ei jõutud: „Paljud meie bändi liikmeist lõpetasid 2010ndal keskkooli: meie eluviiside, -kohtade ja kõige muu sellise muutus vedas kollektiivi paratamatult lahku. Samas, võib-olla ongi hea, et ka vanad lood said alles nüüd salve: kõik liikmed on kogenumad, tuhinaga tehtud asjad on üle vaadatud ja albumi tervik, millesse on lisaks vanadele lugudele jõudnud ka neli Alveri viisistust, on sellest protsessist pigem võitnud,“ kommenteerib Põhja Konna laulja ja klahvpillimängija Valter Soosalu. Aasta tagasi, mil kirjandusfestival Prima Vista, Tartu multikultuurimaja Genialistide Klubi ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond otsustasid tähistada pilootprojektiga „Luulest lauludeks“ Betti Alveri luulekogu „Tähetund“ viiekümnendat sünnipäeva, otsustas projekti „Luulest lauludeks“ juht Henri Roosipõld, et just kunagi unne vajunud rühmitus Põhja Konn oleks selleks kõige õigem valik: „Mulle tundus, et Põhja Konna avar ja jõuline helikeel võiks Betti Alveri luuletustega hästi resoneerida. Betti Alver on siiski rock-luuletaja, kelle tekstid pole varem (kes teab, miks) käredamasse muusikasse jõudnud. Ja muidugi nii Valter Soosalu kui ka Betti Alver on omas valdkonnas tugeva vormitunnetusega, kuid ei lõika midagi mängulisuse arvelt.“

Albumile Põhja Konn jõuab ka eessõna kirjandusteadlaselt Mart Velskrilt, kes valis projekti algfaasis kogumikult „Tähetund“ välja kaheksa luuletust, millest albumile „Põhja Konn“ jõuab neli. Ülejäänud seitse pala pärinevad ansambli varasemast ajajärgust.

Plaadi kaanepildi autor on Lauri Lihten-Haavel. Plaadikujunduse eest üldisemalt oli vastutav Janek Murd. Põhja Konna lugusid salvestasid Lexsoul Dancemachine’i basskitarrist Martin Laksberg, Türi kultuurimaja stuudio helirežissöör Siim Tõnisson ja Matrix Stuudio helitehnik Elmu Värk. Albumi miksis ja master’das Ö Stuudio pealik Martin Kikas. Plaadi väljaandmist toetas Eesti Autorite Ühing.

Lisaks Tallinna kontserdile esitleb Põhja Konn oma kauamängivat ka 25. novembril Tartus Genialistide Klubis, kus astub külalisesinejana üles Tõnis Mägi ja pärast kontserti mängivad plaate kirjandusteadlased Mart Velsker ja Aare Pilv.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Põhja Konna albumi ''Põhja Konn'' esitluskontsert Сб 17.12. 2016 22:00 Von Krahli Teater 10.00
Информация о ценах

К стоимости билета будет добавлена плата за обслуживание в интернет-магазине в размере 0.50 € за каждый билет.

Pileti hind kuni 05.12 (k.a.) 8 €, edasi 10 €

Uksed kell 21:00
Kestus 5h

Место проведения
Rataskaevu 10 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
SOT Music OÜ
Lemmiku 59D-2 Tallinn Harjumaa
+372 56673743
henri.roosipõld@gmail.com