По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

SIRGU EESTI / AINULT 10 ETENDUST!

Чт 19.10. 2017 19:00
VAT Teater, Rahvusraamatukogu, Tallinn
15.00 - 20.00
Oleks võinud minna ka teisti


Algidee: Indrek Hargla ja Aare Toikka

Autorid: Aare Toikka ja Mihkel Seeder

Lavastaja: Aare Toikka, koostöös G9 ja trupiga

Kunstnik: Henry Griin

Valguskunstnik: Sander Põllu

Kostüümikunstnik: Keili Retter

Koreograafid: Marge Ehrenbusch ja Mari Mägi

Muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres

Näituse teostus: Ave Tölpt

Osades: Katrin Saukas, Elina Reinold, Meelis Põdersoo, Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots, Inga Vares, Kristo Kruusman, Kristel Maamägi, Henry Griin, Mari Mägi, Keili Retter, Andra Aaloe, Juhan Vihterpal ja Rahvusraamatukogu naiskoor (dirigent: Anneli Surva)


EV100 teatrisari "Sajandi lugu": Eesti Rahvusraamatukogu, Labürintteatriühenduse G9 ja VAT Teatri kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul.

Öeldakse, et ajalugu on võitjate kirjutatud. Napoleon leidis koguni, et ajalugu on vaid hulk valesid, milles on ühisele nõule jõutud. See jätab mineviku mäletamisest äärmiselt subjektiivse ja juhusliku mulje. Ometi põhineb ühe rahva enesekuvand suuresti just ajalookäsitlusel.

Labürintteatriühendus G9 ja VAT Teater juhatavad vaatajad läbi labürindilaadse Rahvusraamatukogu paralleelreaalsusesse - Eestisse, kus minevikku mäletatakse vaid kangelaslugudena. Uued riigiisad on võtnud oma pühaks eesmärgiks süstida rahvasse eneseusku. Nad on veendunud, et rahva positiivne enesekuvand tagab Eesti püsimajäämise veel paljudeks aastateks.

Välja ilmub aga noor Eduard, kes tahab inimesteni tuua ajaloolise tõe. Eduard ihkab rääkida murrangulistest 1930ndatest, kui majanduskriisist ja sisepoliitilisest kemplemisest kurnatud isamaal tõstis pead uus jõud - vastuolulised vabadussõjalased, kelle eesotsas noor ja karismaatiline advokaat Artur Sirk. Eduard tahab rääkida aastatest, mil põrkusid aated ja jõud, südametunnistus ja pragmaatiline kalkuleerimine. Ta tahab rääkida ajast, mil kogu Eesti oli sunnitud otsustama, millisel teel riigi ja rahvana jätkata.

Eduardi versioon tekitab uutes riigiisades rahutust, eriti, kuna ta eksib peamise reegli vastu: alati oleks võinud minna ka teisti. Aga on see nii? Saame me iga ajaloolise seiga ja fakti kahtluse alla seada või pea peale keerata? Kuidas me peaksime oma ajaloost rääkima? Mida tasub oma minevikust mäletada? Ja üleüldse, kes see Sirk õige oli?


Esietendus 5. oktoobril 2017 Rahvusraamatukogus

NB! Etendus algab Rahvusraamatukogu fuajees, kulgeb läbi Rahvusraamatukogu erinevate ruumide ja lõpeb Suures Saalis.
Lavastuse esimeses osas liigutakse Rahvusraamatukogu erinevates ruumides ja teekond sisaldab treppeNB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!
Сайт мероприятия: http://www.vatteater.ee

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
SIRGU EESTI / AINULT 10 ETENDUST! Чт 19.10. 2017 19:00 VAT Teater, Rahvusraamatukogu, Tallinn 15.00 - 20.00
Информация о ценах

При покупке билетов в интернет-магазине к стоимости каждого билета добавляется плата за услугу 0.50 €

TAVAPILET: 20 EUR
SOODUSPILET: 15 EUR

Soodustuspilet kehtib: (üli)õpilased, ISIC ja ITIC kaardi omanikud, pensionärid (v.a lasteetendused).

Место проведения
Tõnismägi 2 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
VAT Teater
Uus 5 Tallinn harju
06450959
kristel@vatteater.ee