По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Libahunt

Пн 04.12. 2017 19:00
Teater Vanemuine, suur maja, Tartu
16.00 - 20.00
2015. aasta suvel lavastas Eesti tüvitekstiks peetava näidendi „Libahunt” Jakuutia lavastaja Sergei Potapov, kes on šamaani lapselaps. Lavastaja iseloomustab näidendit nii: „Loodus ja paganlus on vaba, religioon aga on täis aheldavaid kaanoneid.”

Libahunt ei ole ainult eesti rahva usundist pärit elukas, vaid ta figureerib paljude rahvaste pärimuses. „Libahundis” ütleb Tiina: “Hunt on vaba, teeb, mis tahab, armastab ja vihkab keda tahab. Ja ta läheb teie seast, sest et ta teid põlgab!”

Maailm jääb üha väiksemaks, vabadust jääb üha vähemaks... Kuidas näeb inimeste võõraviha mees, kes meie jaoks nagu teiselt planeedilt? Mida talle räägib August Kitzbergi tekst...?

Piret Kuub “Postimehes” 15.07.2015:“…Potapovi lavastuse üheks tugevamaks küljeks on kahtlemata eriline atmosfäär, mida aitavad omalt poolt luua nii mängupaik ise, kujundus, aga ka valgus. «Kõle», «rõske», «udune», «ähmane» on valitsevad märksõnad. Kollakas-hallisegune valgus ja hajuv suitsuvine külmas ja niiskes ruumis, kus isegi näitleja silma hästi ei näe, tekitab eheda suitsutare õhustiku…Kahtlemata on see hästi õnnestunud lavastus koos nauditavate näitlejatöödega, aga mis kõige tähtsam: eesti rahva kurb saatus tuleb siin üllatavalt tabavalt esile.”

2016. aasta "Balti Maja" teatrifestivalil võitis "Libahunt" Peterburi teatrikriitikute eripreemia ja 2017 SLAVIJA festivalil Belgradis Grand Prix.Lavastaja Sergey Potapov (Jakuutia)

Kunstnik Ervin Õunapuu

Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres

Valguskujundaja Priidu Adlas

Mängivad Kristiina Hortensia Port, Liisa Pulk, Mari Lill (Draamateater), Martin Kõiv, Ivo Uukkivi (Draamateater), Kristo Viiding, Piret Simson

Esietendus 8. juulil 2015 Viinistu Kunstimuuseumis.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Libahunt Пн 04.12. 2017 19:00 Teater Vanemuine, suur maja, Tartu 16.00 - 20.00
Информация о ценах

При покупке билетов в интернет-магазине к стоимости каждого билета добавляется плата за услугу 0.50 €

tavahind 20 EUR
õpilane/ pensionär/ tudeng 16 EUR


lisainfo:
ratastooliga ligipääs on olemas
vanusepiirang 12+
pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
üritus kestab 2 tundi ja 20 minutit

Место проведения
Vanemuise 6 Tartu Lõuna-Eesti Эстония
Организатор
R.A.A.A.M.
R.A.A.A.M.
Süda 8-7a Tallilnn 10118 Harju
56685880
mart.meos@mail.ee