По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Balletiõhtu

Сб 03.02. 2018 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
7.00 - 25.00
BALLETIÕHTU: OTHELLO. TANTSULISED MINIATUURID
25. ja 29. novembril 2017


Kestus 1 h 55 min, üks vaheaeg

Tantsulised miniatuurid

Kunstiline juht, kunstnik: Toomas Edur
Valguskunstnik: Malle Valli

Balletiõhtu esimeses osas on laval särav gala parimatest klassikalistest ja kaasaegsetest balletinumbritest: Jevgeni Gribi „Sharps and Flats“, Marina Kesleri „Una lacrima sul viso“, Triinu Leppik-Upkini „La valse à mille temps“, duett Gianluca Schiavoni balletist „Medea“, duett Toomas Eduri ballettidest „Modigliani – neetud kunstnik“ ja „Vaikivad monoloogid“, trio Tiit Helimetsa balletist „Aeg“  jt. Tantsivad Anatoli Arhangelski, Andrea Fabbri, Luana Georg, Jevgeni Grib, Heidi Kopti, Marta Navasardyan, Nanae Maruyama, Ketlin Oja ja Sergei Upkin.

„Othello“
Koreograaf: Marina Kesler
Muusika: Arvo Pärt
Kunstnik: Andréa T. Haamer (Rootsi)
Valguskunstnik: Neeme Jõe
Esietendus Rahvusooperis Estonia 10. veebruaril 2011

Marina Kesleri „Othello“ on inspireeritud William Shakespeare’i samanimelisest meistriteosest ning Arvo Pärdi heliloomingust. Shakespeare’i tragöödia on läinud maailmakirjanduse ajalukku kui üks haaravamaid ja põnevamaid draamateoseid. Meie igapäevane elu ei möödu muretult ja kõigil on elult midagi õppida, kuid millal kaotame võimu oma saatuse üle ning saatus hakkab valitsema meid? Lavastus kannab endas inimloomuse ajatut olemust ja kujutab inimeste võimet teha valikuid. Otsustamise hetkele eelneb piiripealne seisund, kus on võimalik valida nii hea kui kurja vahel. Meeltesegaduse hetkil, vaevatuna hingepiinadest ja kibestumusest, tehakse sageli otsuseid, millest pole tagasiteed. Valides kurja, võib kaotada kõik.

3.  veebruaril ning 2. ja 25. märtsil 2018
BALLETIÕHTU: LIBAHUNT. AEG


„Libahunt“
Koreograaf: Marina Kesler
Muusika: Lepo Sumera, Raimo Kangro, Arvo Pärt, Lydia Auster
Kunstnik: Sirly Oder
Maailmaesietendus Rahvusooperis Estonia 29. aprillil 2007

Marina Kesler: „“Libahunt“ käsitleb inimlikke probleeme läbi aegade: massi ja indiviidi vastasseisu, kadedust ja konkurendi hävitamist laimuga, inimese nõrkust võidelda oma armastuse eest ning jääda truuks endale, kartmata eristuda teistest.“

„Aeg“
Koreograaf: Tiit Helimets
Helilooja: Paula Matthusen
Libreto: Tiit Helimets Abi Baschi luuletuse järgi
Valguskunstnik: Tiit Urvik
Maailmaesietendus Rahvusooper Estonias 1. oktoobril 2011

Tiit Helimetsa lühiballett „Aeg“ paneb mõtlema tänapäeva inimeste ajakasutusele. Kuidas elame ja muutume ajas? Mida toob aeg ja millisena seda ette kujutame? Iga sekund on oluline ja iga kaotatud minut ajab meid paanikasse, tund näib liiga pikana ning meile tundub, et raiskame aega ...

Paula Matthusen on elektroakustilise muusika helilooja, kes on teinud koostööd paljude koreograafide ja teatritega lavastuste loomisel ning muusikalisel kujundamisel. Lisaks on ta tuntud heliinstallatsioonide loojana. Tema tööd puudutavad tihti lahknevusi muusikalises ruumis – reaalseid, kujuteldavaid ja meeldejäävaid.
Abi Basch on näitekirjanik ja lavastaja, kelle näidendeid on lavastatud mitmetel tuntud USA festivalidel ja teatrilavadel. Abi on peamiselt kirjutanud stsenaariume, liigutustekeskseid multimeedialavastusi ja performance-installatsioone loovale Saksa-Ameerika füüsilisele teatrile kInDeRdEuTsCh pRoJeKtS-ile.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Balletiõhtu Сб 03.02. 2018 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn 7.00 - 25.00
Информация о ценах

При покупке билетов в интернет-магазине к стоимости каждого билета добавляется плата за услугу 0.50 €

Piletite hinnad vastavalt istekohale.

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

SOODUSTUSED 2017/2018

* Soodustused on personaalsed, soodustust võimaldav dokument (Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet või ISIC/ITIC kaart või Eesti Vabariigis välja antud pensionitunnistus) palume etendusele tulles kaasa võtta.

* Korraga kehtib ainult üks soodustus.

* Soodustused ei kehti külalisetendustele ja eriprojektidele.

Soodustus koolieelikutele

* päevastele suure saali etendustele soodustus 50%

* päevastele suure saali etendustele on võimalik kuni 6-aastasele lapsele osta sülepilet hinnaga 4 EUR. Õhtustele etendustele väikelapsi kaasa võtta ei soovitata (kaasavõetud lapsele tuleb osta täispilet).

Soodustus õpilastele ja üliõpilastele

* soodustus 50%

Soodustus peredele

* Pühapäeviti kell 17.00 algavatele pereetendustele on koos täiskasvanutega teatrisse tulevatele õpilastele vanuses 7–18 võimalik osta pileteid hinnaga 8 EUR.
Erandina on pühapäevaõhtustele pereetendustele võimalik kuni 6-aastasele lapsele osta teatri kassast sülepilet hinnaga 4 EUR.

Partnerkaardi omanikele kuni 2 pileti ostmisel soodustus 10%.

Tallinn Card-i kasutajatele etenduse päeval soodustus 15%. Sooduspiletid müügil ainult Estonia kassas.


Soodustus pensionäridele (kui etendus on märkega "pensionäri soodustus")

* soodusetendused 40% (vt*mängukavast)

Ratastoolis külastajale leiab Rahvusooper parima sobiva koha saalis. Palume ostuks pöörduda otse Rahvusooperi poole tel. 6831210

Место проведения
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Эстония
Организатор
Rahvusooper Estonia
Estonia pst. 4 Tallinn 10148 Harjumaa
6831210
estonia@opera.ee