logo
Basket: 0
logo
Select period:
Basket: 0
No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Eesti I Hingamislaulupidu

Sa 20/08/2022 11:00
Show descriptionHide description
Hea sõber,
Aitäh, et oled soetanud 20. augustil Valgemetsas toimuva Eesti esimese Hingamislaulupeo „Kas Sa armastad puhast õhku?“ pääsme(d)!
 
Peame kahetsusega Sulle teatama, et Hingamislaulupidu jääb sel aastal sündimata. Oleme selle suursündmuse ellukutsumiseks töötanud oma kaheksaliikmelise tiimiga järjepidevalt pea seitse kuud ning teinud korraldusega kaasnevaid kümnetesse tuhandetesse eurodesse küündivaid kulutusi.
 
Vabariigi Valitsuse 9. augustist kehtima hakanud korraldus lubab väliüritustel ilma piiranguteta koguneda vaid 100 inimesel, Hingamislaulupeo osalejate arv on tänase seisuga üle 200 inimese. See oleks tähendanud kohustust hakata nõudma kõikidelt osalejatelt vaksineerimise, läbipõdemise või testimisega seotud dokumente, paljud piletiostnutest ei soovi avaldada isiklike tervislike andmeid ega pea põhjendatuks kehtivaid piiranguid. Meie kui korraldajate seisukoht on, et Vabariigi Valitsuse korraldus on ebaproportsionaalne ja Eesti Vabariigi põhiseadusega vastuolus. Lisas homme väljaminev avalik kiri Vabariigi Valitsusele.
 
Sellest tulenevalt ei soovi me vastanduda isiklikele veendumustele ega piletiostjate vabale tahtele. Teha vabaduse õpetusel põhinevat teadliku hingamise, pärimuskultuuri ja –muusika sündmust praeguste piirangute valguses pole meie jaoks sobiv viis uue rahvusliku traditsiooni ellukutsumiseks.
 
Unistus Hingamislaulupeost aga ei vaibu ja usume, et 2022. aastal selle sünd õnnestub! Nii saavad kõik juba ostetud piletid üle kantud järgmisel aastal 20. augustil toimuva Hingamislaulupeo pääsmeks. Oleme väga tänulikud, kui jääte meiega ja toetate Hingamislaulupidu oma pileti edasikandmisega! Kui see ei ole teie jaoks võimalik, siis leiame lahenduse pileti tagasiostuks, kui teatate meile sellest soovist 14 kalendripäeva jooksul aadressil info@hingamislaulupidu.ee.
 
Loodan, et mõistate meie valikut Hingamislaulupeo sünni edasilükkamisel.
 
Korraldustiimi nimel head ja veel paremat soovides
 
Heiki Tomson
Hingamislaulupeo initsiaator

Eesti I Hingamislaulupidu „Kas Sa armastad puhast õhku?“ leiab aset 20. augustil 2022 imekaunis Valgemetsa puhkekülas Põlvamaal.

Hingamislaulupidu on sündmus, mis seob endas teadliku hingamise praktikad, pärimuskultuuri, muusika ja looduslähedase eluviisi. Terve päeva jooksul on võimalik õppida Eesti parimate hingamistöö ekspertide käe all, osaleda mitmekesistes aruteludes ning tutvuda meie pärimuskultuuriga. Hingamislaulupeol osalemiseks ei pea olema varasemat kogemust teadliku hingamise praktikatega. Viime läbi meistriklasse ja õpitube, kust saab väärtuslikke näpunäiteid oma elukvaliteedi muutmiseks, toimub ühishingamine elava muusika saatel ja tervisetoodete laat väikeettevõtjatega nii Põlvamaalt kui üle Eesti.

Hingamislaulupeolt ei puudu muusika! Peaesinejaks on armastatud laulja Hedvig Hanson ning päeva jooksul astuvad üles hinnatud Eesti muusikud Triinu Taul, Rändaja, Lepaseree, Karolin Kõrre, Kadri Lepasson. Päev kulmineerub õhtuse ühishingamise ja -laulmisega, mis toob kõik osalejad kokku tähistama eestimaalaseks olemist osalt uuel ja teisalt meile kõigile armastatud moel.

Loe Hingamislaulupeost rohkem ja tutvu programmiga meie kodulehel www.hingamislaulupidu.ee

Kodulehel saadaval ka piletite eripakkumised.

 

Festival events