No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Solvang

Th 22/03/2018 18:45
Kino Sõprus, Tallinn
5.00 - 6.00
Beiruti kristlaste linnaosas parandab palestiinlasest Yasser majade fassaade. Tüli rõdu äravoolutoru pärast viib ta tobeda konfliktini  kristlasest Toniga. Sõnasõjast kasvab kiiresti aina süvenev lahkheli, millesse sekkuvad tööandjad, naabrid ja abikaasad. Kui Toni otsustab oma väärikuse säilitamiseks Yasseri kohtusse kaevata, paisub kahe mehe vaheline tühine tüli üleriigilise tähtsusega poliitiliseks skandaaliks. Kogukondade vahelised pinged, mis ulatuvad välja aastakümnete taha, löövad jälle lõõmama ja vaidlus kandub kohtusaali seinte vahelt üle tänavatele.

Tegu on meisterlikult ülesehitatud looga, milles kahe inimese vaheline konflikt illustreerib sügavat ühiskondlikku lõhet. Kristlaste ja sunniitidest Palestiina põgenike vahelise vastuolu juured ulatuvad kaugesse minevikku, kuid võimulolijad ei väsi neid valulisi mälestusi ära kasutamast ka tänapäeval. Vaatamata niigi suurele ebastabiilsusele regioonis leidub alati neid kuulsusejanulisi juriste või poliitikuid, kes ajaloos sonkides üritavad kogukondi vastandava kõnepruugiga toetust koguda ja meediatsirkusest kasu lõikavad. Inimesed aga lasevad end kergesti agiteerida, kättemaks on kultuuri osa ja lumepalliefekt kerge tekkima.

Andekas Prantsuse-Liibanoni päritolu režissöör Ziad Doueiri, kelle „Solvang“ sai Veneetsia filmifestivalil parima näitleja auhinna (Kamel El Basha) ja on tänavu Liibanoni kandidaat võõrkeelse filmi Oscarile, on varemgi Lähis-Idas silma paistnud oma ühiskonnakriitiliste filmidega, nagu „Lääne Beirut“ ja „Rünnak“.

Hille Hanso

Events website: http://www.kinosoprus.ee/et/film/solvang

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Solvang Th 22/03/2018 18:45 Kino Sõprus, Tallinn 5.00 - 6.00
Price information
Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja seenioridele.
Venue
Vana-Posti 8 Tallinn Põhja-Eesti Estonia
Promoter
Must Käsi MTÜ
Viru 19 Tallinn 101111 Harjumaa
646 63 32
info@kinosoprus.ee