No results have been found for your request.
Loading...
Reload

12 TOOLI / 12 СТУЛЬЕВ

Su 04/11/2018 17:00
Kultuurimaja Rugodiv, Narva
10.50 - 25.50
12 TOOLI
muusikal-müstifikatsioon kahes osas

Gennadi Gladkovi Teater „Muusikali territoorium“


Helilooja: Gennadi Gladkov
Libretto: Mark Zahharov, Yuliy Kim
Luuletused: Yuliy Kim
Samanimelise romaani motiividel: Ilja Ilf ja Jevgeni Petrov
Lavastaja: Anastassija Grinenko
Koreograaf: rahvusvaheliste konkursside laureaat Dmitri Jakubovitš
Kestus: 3 tundi (1 vaheaeg)
Üritus on vene keeles

Jää on hakanud liikuma, härrased vaatajad! Hingake sügavalt sisse, te olete põnevil. Suur kombinaator, Türgi alama poeg, kordumatu ja võrratu Ostap Bender tuleb tagasi! Näidendi „12 tooli“ muusika pärineb Venemaa rahvakunstniku Gennadi Gladkovi sulest. Ta on alles hoidnud kõik rahva poolt armastatud šlaagrid Mark Zahharovi kuulsast filmist Andrei Mironovi ja Anatoli Papanoviga peaosades ja lisanud neile hulga uusi lõbusaid ja iroonilisi meloodiaid. Romaani teatriversioonile kirjutasid libreto Mark Zahharov ja Yuliy Kim. Nad nägid selles avantüristlikus aarete otsimise loos üsna palju paralleele tänapäeva maailmaga ja kandsid muusikali tegevuse üle meie päevisse.

„12 tooli“ käesoleva instseneeringu erilisus seisneb selles, et see põhineb algallikal: Mark Zahharovi, Yuliy Kimi ja Gennadi Gladkovi muusikali esimene algupärane autoriversioon jõudis teatrilavadele just Minskis.

Näidendi žanr – muusikal-müstifikatsioon – eeldab publiku tahtlikult mõningasse eksitusse viimist. Pettus ja äravahetamine, muundumine ja trikid – vaatajaid tuleb hämmastada rohkem kui üks kord. Ja veel üks müstifikatsiooni kohustuslik atribuut – see on pidevad ümberriietumised. Selles näidendis saab „Muusikali territooriumi“ näitlejaid näha paljude erinevate lavakujudena.

Ja olgugi, et Ilfi ja Petrovi personaažid on muutunud ehk liigagi küünilisteks ja edukast elust haaratuteks, ei ole aeg Ostap Benderit siiski puudutanud. Suur kombinaator on jäänud romantikuks, kes oskab mitte ainult kaunilt mängida, vaid ka kaunilt kaotada. Vaatama sellele, kuidas on teised krestomaatilise loo kangelased  muutunud, kuulema kõiki romaanist pärit lennukaid fraase ja laulame koos Ostapiga „Valendab mu puri nii üksik“. Hinnake mängu ilu muusikal-müstifikatsioonis „12 tooli“!

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
12 TOOLI / 12 СТУЛЬЕВ Su 04/11/2018 17:00 Kultuurimaja Rugodiv, Narva 10.50 - 25.50
Price information

Piletite hinnad vahemikus 16 € kuni 25 € (sõltuvalt asukohast)

Erivajadustega kliendile/tema saatjale pilet 10 €

Lastele vanuses kuni 3 eluaastat (k.a.) sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Sissepääs alates 17.00
Ürituse kestus 3 tundi, vaheaeg 30 minutit
Pildistamine/filmimine pole lubatud
Üritus on vene keeles

Promoter
Eventino OÜ
Mustamäe tee 55-411 Tallinn Harjumaa
55675311
oksanabogdanova@hotmail.com