No results have been found for your request.
Loading...
Reload

KURESSAARE MEREPÄEVAD 2019

Fr 09/08/2019 12:00 - Sa 10/08/2019 23:59
5.50 - 30.50
Show descriptionHide description

SAAREMAA PIIMATÖÖSTUS ja A. LE COQ esitlevad: KURESSAARE MEREPÄEVAD 2019

MERI KOHAB MO SEES

23. Kuressaare Merepäevad toimuvad 4.-10. augustini üle kogu Saaremaa. Tänavuse festivali peateemaks on pärimus. Mahukas kontsertprogramm ja esinemised toimuvad kahel laval ning esindatud on Eesti muusika paremik. Programmi kuuluvad laadamelu, meremelu, lastemelu, melumelu, haakriku laat, mõttekojad, tänavatoit ja laevad. Päevajuht on nutikas ja rõõmsameelne Taavi Libe.

Kuressaare Merepäevade programmijuhi Piret Puusepa sõnul leiab sel aastal festivali kavast artiste, kes suhtuvad pärimusmuusikasse loominguliselt, säilitades sealjuures lugupidamise esivanemate ja nende pärandi suhtes. Samas leiab programmist ka paar esinejat, kes otseselt pärimusega seotud ei ole.

Kuressaare Merepäevade põhikontserdid toimuvad 9.-10. august Raiekivi säärel kahel laval, avamine 4. augustil kell 19:00 Kuressaare kesklinnas. Avakontserdil vallutavad Kuressaare kesklinnas lava mehed otse Itaaliast - Kalascima. Haarava ja energiat täis kontserdi annab Itaalia kuumim bänd, mille sarnast siin saarel varem nähtud ei ole.

Festivali avapäeval esineb Eesti tuntuimaid hea tuju bände – Curly Strings. See neljaliikmeline ansambel ammutab inspiratsiooni muu hulgas ameerika bluegrassist ning osalejate isiklikust pärimusest praeguses Eesti kultuuriruumis.

Reedel, 9. augustil astuvad lisaks Curly Stringsile lavale veel Seto leelokoor Siidisõsarõ ja mitmekülgne ning väga hinnatud lõõtspillimängija Juhan Uppin.

Samal päeval saab nautida ka Johansonide etteastet, kelle laulmine on selge tõuke saanud folk-, pärimus- ja pärismuusika taastärkamise lainetest, aga ka džässist, barbershopist, vene romanssidest, autorilaulust ja hiljem juba paljudest isiklikest kokkusaamistest teiste pärimuste lauljate ja pillimeestega.

Esimesel festivalipäeval annab kontserdi ka ansambel Rüüt. Tegu on hoogsa, mängulise ja muusikalisi piire kompava kooslusega, kes oma nüansirikka muusikaga pakuvad tõelist kuulamisrõõmu nii muusikagurmaanidele kui ka hoogsatele peolistele.

Tantsulise etteaste teeb festivali avapäeval Tallinna Tantsuakadeemia tantsurühm Uppsar. Uppsar on kaasaegne, energiline ja pilkupüüdev rahvatantsurühm. Koosneb vabakutselistest tantsijatest ning esitleb rahvalikku eesti autoritantsu.

9. augustile paneb korraliku punkti äsja 40. juubelit tähistanud legendaarne eesti punkparoodiabänd Propeller. Pärast pungipidu toimub festivalialal ka lõbus simman Väliharfiga. Saab tantsida ja lustida! Väliharf on duo, mis tekkis juba aastal 2002 Haapsalus. Kahehäälset laulu saadavad kitarr, karmoška ja suupill.

Kuressaare Merepäevade teisel päeval saab kaasa elada veebruaris oma 20. sünnipäeva tähistanud Eesti kõigi aegade edukaimale metal-grupp koosseisule Metsatöll. Nendega koos astub lavale Eesti Rahvusmeeskoor (RAM).

Samasse päeva mahub veel kaks eestlaste poolt armastatud koosseissu Estonian Voices ja Mahavok. Estonian Voices valiti 2016 aastal parimaks jazzansambliks. 2018 aasta sügisel ilmus vokaalkuuiku teine album "Taat läks lolliks". Mahavok on kõrge kullaprooviga pop-rock ansambel, kelle muusika kõlab jätkuvalt Eesti kontserdilavadel ja raadiojaamades. Käesoleva aasta alguses pälvis koosseis auhinna panuse eest eesti muusikasse.

Laupäeval, 10. augustil astuvad teiste hulgas lavale ka Lõõtsavägilased, kelle repertuaaris põhiliselt rahva- ja pärimusmuusika. Oma etteaste teeb ka vahva Kihnu naisrühm Pitsid Paistvad.

Festivali teise päeva mahub veel kaks põnevat ja musikaalset koosseisu. Üheks on konkursi Noortebänd 2018 võitja Duo Ruut, mis on ansambliks kasvanud pikaaegsest sõprusest ja lugematul hulgal koos naerdes veedetud ajavilgetest. Ruudu nelja külge hoiavad püsti Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane.

Teiseks on ansambel Puuluup, mis kõigubki pärimuse ja uute muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, underground’i ning popiga. Puuluupi kuuluvad Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (antropoloog ja õppejõud), kes ristavad hiiu kandleid elektroonikaga.

10. augusti hilistundidel teeb kahasse dj-ga oma etteaste ka Läti kandlevirtuoos Laima Jansone, keda kutsutakse kriitikute poolt "kandlekuningannaks”. Laima ei sea kandlemängu võimalustele mingeid piire. Kandlel võib mängida rokk-, pop- ja rahvamuusikat ning paljusid muid stiile - kõike, mis muusiku kujutluses sünnib.

Kuressaare Merepäevade peasponsorid on Saaremaa Piimatööstus ja  A. Le Coq. Suursponsorid Premia, GOSPA ja Saaremaa Spaa Hotellid.

Events
No events were found
Buy ticket KURESSAARE MEREPÄEVAD 2019 PASS - Propeller, Curly Strings, Metsatöll 20 ja RAM, Estonian Voices, Mahavok PopularPopularKURESSAARE MEREPÄEVAD 2019 PASS - Propeller, Curly Strings, Metsatöll 20 ja RAM, Estonian Voices, Mahavok - Merepäevad, Raiekivi poolsaar, Estonia 30.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket MEREPÄEVAD 2019 I päeva kontsert - Propeller, Curly Strings, Johansonid PopularPopularMEREPÄEVAD 2019 I päeva kontsert - Propeller, Curly Strings, Johansonid Merepäevad, Raiekivi poolsaar, Estonia 5.50 - 20.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket MEREPÄEVAD 2019 II päeva kontsert - Metsatöll 20 ja RAM, Estonian Voices, Mahavok PopularPopularMEREPÄEVAD 2019 II päeva kontsert - Metsatöll 20 ja RAM, Estonian Voices, Mahavok Merepäevad, Raiekivi poolsaar, Estonia 5.50 - 20.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Loading...
Reload