logo
Basket: 0
No results have been found for your request.
Loading...
Reload

THE MOTOWN SOUND / Jazzkaar 2021

Fr 27/08/2021 21:30
Vaba Lava
20.90 - 50.90

Jazzkaar 2021 kontsert The Motown Sound, mis pidi toimuma 17. aprillil 2021 kell 22.30 Vabal Laval ning lükkus edasi, toimub nüüd reedel, 27. augustil kell 21.30 Vabal Laval.

Uuel toimumisajal kehtivad juba ostetud piletid.

Kui kontserdi toimumise ajal on lubatud seisukohtadega üritused, siis toimub kontsert tulenevalt ürituse iseloomust seisukohtadega. Saali jääb tribüün, kuid määratud istekohti ei ole võimalik tagada.

Juhul kui uus toimumisaeg teile ei sobi, saab pileteid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 20. mai kuni 20. juuni 2021 andes tagasiostu või vahetuse soovist teada siin. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest.

Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.    

Jazzkaare info piletid@jazzkaar.ee ja 6660030

 
 
Jazzkaar 2021
Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev!
THE MOTOWN SOUND
Reede, 27. august 2021 kell 21.30 Vaba Lava
 
Paljudele muusikaarmastajatele on legendaarne Motown sound 60ndaid defineeriv nähtus, mis ühendas r’n’b ja soul’i popmuusikaga. Eksimatult äratuntavad stiilielemendid – särtsakad tamburiinid, hoogsad bassiliinid ja gospelist mõjutatud vokaalharmooniad sündisid kõik Motowni Detroidi stuudios. See nähtus andis hoo sisse paljude artistide muusikakarjäärile ja muutis popmuusika ajalugu. Motown oli esimese muusikatööstuse suurtootjaid, kus ühe väikese maja katuse alla mahtusid nii laulukirjutajda, arranžeerijad, helistuudio ja -režissöörid, stuudiomuusikud, koreograadi ja reklaami masinavärk. Aastatel 1959-1971 andis Motown kõikidele lauludele signatuursaundi majabänd The Funk Brothers oma tunnusliku trummirütmi, puhk-ja keelpillisektsiooni ja vaheldusrikaste ning alati meeldejäävate meloodiajoontega. Tunnus-soundi rikastamiseks kasutati salvestustel kahte trummarit, 4-kihilist kitarrisaadet ja vokaalpartiide dubleerimist. Kuigi Motowni hitimeistrite tiim Dozier-Holland-Dozier lõi plaadifirmast lahku 1967. aastal, jätkus hitisadu läbi 70ndate ja võttis uusi artiste oma tiiva alla kuni 90ndateni. Firma tippartistidele Marvin Gaye, Stevie Wonder, The Temptations, The Commodores, The Jackson 5 ja The Supremes lisandusid hilisemas perioodis sellised tähed nagu Rick James, Boyz II Men, Erykah Badu ja Migos.
 
Kuigi Motowni helipildi mõjust Eesti varajasele popmuusikale on vähe teada, on seda suurem rõõm tõdeda, et meie muusikute noor generatsioon oskab hinnata algupäraseid popipärle ja eesotsas Funk Embassy plaadifirmaga on pandud alus retrolike kõlade kaasajastamisega uutele kuulajatele. Selliste artistide nagu Lexsoul Dancemachine ja Rita Ray looming on näidanud, et soul ja funk elab häid aegu ka tänapäevases digitaliseerunud ja elavusest eemaldunud muusikapildis.
 
Jazzkaarel tuuakse lavale suurejooneline Motowni revüüprojekt 13-liikmelise suurkoosseisuga, mille hoogne entusiasm haarab kaasa ka kõige skeptilisema kuulaja ja popi kuldaja hitid saavad uue särava kuue. Rita Ray, Robert Linna, Anna-Liisa Supp, Marianne Leibur ja Linda Kanter hoolitsevad vokaalpartiide eest ja neile on toeks entusiastlik taustabänd koos Motownile tunnusliku puhkpilligrupiga. Tsiteerides Marvin Gaye hitti „Ain’t No Mountain High Enough“, ei ole ka meie noortele muusikutele ükski tipp liiga kõrge ega saavutamatu.
 
Koosseis:
Anna-Liisa Supp – vokaal
Rita Ray – vokaal
Robert Linna – vokaal
Marianne Leibur – taustvokaal
Linda Kanter – taustvokaal
Rasmus Raal – kitarr
Joonatan Nõgisto – bass
Rahel Talts – klahvpillid
Ott Adamson – trummid
Luiz Black – perkussioon
Ingvar Leerimaa – tromboon
Indrek Varend – saksofon
Jason Hunter – trompet

Events website: http://www.jazzkaar.ee

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
THE MOTOWN SOUND / Jazzkaar 2021 Fr 27/08/2021 21:30 Vaba Lava 20.90 - 50.90
Price information
Täishind 25.-, soodushind 20.-*
Alates 10.08.2021 täishind 30.-, soodushind 25.-*
 
NB! Kui kontserdi toimumise ajal on lubatud seisukohtadega üritused, siis toimub kontsert tulenevalt ürituse iseloomust seisukohtadega. Saali jääb tribüün, kuid määratud istekohti ei ole võimalik tagada.
 
Müügil 50.- toetajapilet - Sinu võimalus toetada Jazzkaare järjepidevust
 
*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
Venue
Promoter
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Reg. no: 80100158
Other dates Same promoter Same venue
Buy ticket RAIVO TAFENAU KVARTETT & KÜLALISED, TALLINNA KAMMERORKESTER RAIVO TAFENAU KVARTETT & KÜLALISED, TALLINNA KAMMERORKESTER Vaba Lava, Estonia 20.90 - 50.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP / Jazzkaar 2021 TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP / Jazzkaar 2021 Fotografiska Tallinn, Estonia 13.90 - 30.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket MINGO RAJANDI QUINTET / Jazzkaar 2021 MINGO RAJANDI QUINTET / Jazzkaar 2021 Vaba Lava, Estonia 17.90 - 50.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Sold out NAISSAM JALAL - QUEST OF THE INVISIBLE (Süüria-Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 Sold outSold outNAISSAM JALAL - QUEST OF THE INVISIBLE (Süüria-Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 Fotografiska Tallinn, Estonia
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket SCOTT DUBOIS & GEBHARD ULLMANN (USA-Saksamaa) / Jazzkaar 2021 SCOTT DUBOIS & GEBHARD ULLMANN (USA-Saksamaa) / Jazzkaar 2021 Vaba Lava, Estonia 20.90 - 50.90
What's happening near you? Look at the map and find out!