logo
Basket: 0
logo
Select period:
Basket: 0
No results have been found for your request.
Loading...
Reload

FESTIVAL AUGUSTIBLUUS 2022 / Festivali pass

Fr 05/08/2022 17:00 - Su 07/08/2022 23:59
Haapsalu
FESTIVAL AUGUSTIBLUUS 2022
 
Festival Augustibluus toimub juba 28. korda. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Augustibluusi visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Programmi mahub lisaks kodumaistele artistidele ka muusikuid bluusi sünnimaalt USAst, Brasiiliast, Austriast, Ungarist, Inglismaalt ja Soomest.
 
Festivali pealava kontserdid toimuvad traditsiooniliselt Haapsalu Piiskopilinnuses ning laupäeva päeval vanas raudteejaaamas. Väiksemaid etteasteid saab nautida restorani Soffa ja pubi Africa terrassidel ning Haapsalu toomkirikus. Festivali ööklubi asub Haapsalu Kultuurikeskuses. Esinejad tehakse teatavaks ja festivali uus koduleht koos esinejate tutvustustega avatakse 2022. aasta märtsis. Täpne ajakava saab paika 2022. aasta mai lõpuks.
 
Erilist tähelepanu väärib Manhattani juurte ja Indiana ning Chicago muusikalise kasvatusega Tad Robinson, kel ette näidata kümme Blues Music Awards’i (Bluusimuusika Grammyd) nominatsiooni. 1934. aastal loodud Ameerika džäss- ja bluusmuusika ajakirja DownBeat arvates on ta jõudnud parimate elusolevate bluusilauljate nimekirja tippu.
 
Põneva duo moodustavad jump bluesi meister, kitarrist Igor Prado Brasiiliast ning tänapäeva parimate Hammond B-3 spetsialistide hulka kuuluvaks peetav Raphael Wressnig Austriast. Prado on mees, kes teenis esimese lõuna-ameeriklasena 2015. aastal Blues Music Award nominatsiooni ja saavutas ka Living Bluesi raadioedetabelis esikoha, Wressnig on aga viiekordne ajakirja Downbeat aasta parima orelimängija autasu nominent, kelle isikupärane stiil hõlmab souli, New Orleansi funki, džässi ja bluusi elemente. Augustibluusil on lisaks neile laval ka Brasiiliast pärit trummar.
 
Ka Laur Joametsa talendi austajatele on Augustibluusil uudis. Nimelt saabub otse Nashville’ist Haapsallu Eesti edukaima kitarristi ja Lõuna-Aafrika päritolu lauljanna Laura Reedi bänd LORE. Duo, mis segab grunge, bluusi ja roki elemente ehedateks elektrilisteks Americana hümnideks, ilmutas möödunud aastaL albumi, mille esiksinglit "Surrender" esmaesitleti muusikaajakirjas Rolling Stone ning millel olevaid lugusid mängivad ka mitmed Eesti raadiojaamad.
 
Selgunud on ka üks festivali suurtest eriprojektidest. Nimelt astub esmakordselt Augustibluusi lavale Karl-Erik Taukar spetsiaalselt selleks festivaliks loodud kavaga “Sinine Laupäev: Taukar Goes Blues”. Tegemist on ainukordse ülesastumisega, kus Taukar koos erikülalistega toob lavale valiku põnevaid töötlusi eesti bluusi kullafondi kuuluvatest paladest.
 
Oma esinemise Augustibluusil on kinnitanud ka kolm ägedat kodumaist naisvokalisti. Festivalil esinevad Laura Prits ansambliga Ziggi Wild, Liisa Tetsmann ja Rubundi ning Eesti esimene vodevillibluusi lauljatar Kaisa Ling. Soomest saabub festivalile näitleja Ilkka Merivaara ansambliga Country & Western Dekadenz, Ungarist T. Rogers & Fekete Jenö: Chicago Blues Union ning Inglismaalt kolmel viimasel aastal UK Blues Awards ,,Aasta bluusibändi” nominendiks valitud Cinelli Brothers. Esinejaterivi täieneb kevade jooksul ning täpse ülevaate koos muusikanäidetega leiab festivali kodulehelt www.augustibluus.ee
 
Festivali pass tagab sissepääsu kõikidele festivali kontsertidele ning ööklubisse. Üksikute kontsertide piletid on müügil kohapeal. Ostes festivalipassi säästate raha ja väldite erinevate kontsertide sissepääsul tekkivaid piletijärjekordi. Kuni 14 aastastele (k.a.) lastele on sissepääs koos pileti ostnud vanemaga tasuta. Ratastoolis külastajale on sissepääs kõikidele kontsertidele tasuta, saatjal on nõutav pilet.
 
Juhul, kui festivali toimumise ajal kehtivad Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangud, jätab korraldaja endale õiguse paluda külastajatel esitada enne festivalile sisenemist COVID -19 vaktsineerimissertifikaat või negatiivset testitulemust tõendav dokument.
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
FESTIVAL AUGUSTIBLUUS 2022 / Festivali pass Fr 05/08/2022 17:00 Haapsalu 55.90
Price information
Kuni 31.12.21 (k.a.):
Pass 49 €
 
Alates 01.01.22 kuni 31.05.22 (k.a.):
Pass 55 €
 
Alates 01.06.22 kuni 30.06.22 (k.a.):
Pass 59 €
 
Alates 01.07.22 kuni 31.07.22 (k.a.):
Pass 65 €
 
Alates 01.08.22:
Pass 70 €
 
Festivali pass vahetatakse kassas käepaela vastu ja kehtib kõikide festivali raames toimuvate kontsertide pääsmena.
 
Kuni 14-aastastele (k.a.) lastele on sissepääs koos pileti ostnud vanemaga tasuta.
Ratastoolis külastajale on sissepääs kõikidele kontsertidele tasuta, saatjal on nõutav pilet.
 
05.08 avatakse väravad kell 17:00
 
Juhul, kui festivali toimumise ajal kehtivad Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangud, jätab korraldaja endale õiguse paluda külastajatel esitada enne festivalile sisenemist COVID -19 vaktsineerimissertifikaat või negatiivset testitulemust tõendav dokument.
 
Venue
Haapsalu
Haapsalu Estonia
Promoter
Live Agency Group OÜ
Töökoja 8 Tallinn 11313 Harju
+372 5086135
info@lag.ee
Reg. no: 10890673