logo
Select period
Search from map
Menu

Ivi Rausi Trio

Sa 27/05/2023 20:00
Philly Joes Jazziklubi
9.20 - 31.20
Philly Joe's Jazziklubi kevadhooaeg
IVI RAUSI TRIO
Laupäev, 27. mai kell 20, Philly Joe's Jazziklubi
 
Kolm pilli.
Kolm muusikut.
Kolm temperamenti.
Kolm erinevat karakterit.
 
Ivi Rausi on laulja-improvisaator, kelle albumeid on valitud korduvalt Raadio Tallinna kuuplaadiks ning kelle viimaste aastate looming on jõudnud mitmete jazzilikumat muusikat armastavate raadiojaamade playlistidesse. Ivi on muusik, kes ei armasta nina jäljes mööda vanu sisse tallatud radu kõndida, vaid võtab meeleldi ette muusikamaailmas kohati isegi pööraseid ja põnevaid käände-käike, et üllatada nii ennast kui ka publikut. Kõrvuti enda loominguga, mis viivad uitama öistele tänavatele kohtuma post-bluesilike tegelastega, mis panevad rõõmust hinge rõkkama, või viivad unistuste radadele nii Pariisi kui ka maailmaveerele, armastab Ivi Rausi interpreteerida igihaljaid Ojakääru, Naissoo ja Kikerpuu lugusid. Iga tema kontsert on ainulaadne ning kordumatu kulgemine miksituna improvisatoorsete rännakutega Eikellegimaale. Ivi on hetkes uitaja, kes püüab alati kuulda ja tabada seda hetke, milles ta viibib.
 
Ivi Rausi laululaadi iseloomustab emotsionaalsus ja intiimsus koos selge ja mõtestatud teksti edasiandmise ning laulu sisu läbielamisega. Kontrastina valdavalt akustilisele ja kammerlikule kõlakeskkonnale võtab ta aeg-ajalt ette ka seikluslikke ekskursioone vabaimpro piirideta avakosmosesse. 
– Muusikakriitik Joosep Sang
 
Jaan Jaanson on Eesti üks hinnatumaid jazzkitarriste, keda võib kohata erinevates väärtmuusika kollektiivides. Ivi Rausiga seob teda juba aastate pikkune koostöö. Jaan on põnev muusik, kelle tagasihoidliku kesta all on peidus väga andekas muusik, ja kelle kitarri sound paitab ka kõige kriitilisemat kõrva. Tema mängu iseloomustab väga hea stiili- ning harmoonitaju ning oskus luua imelisi kitarriimprovisatsioone. Näiteks Jazzkaarel jagas ta lava koos Dee Dee Bridgewateriga, kes oli lummatud Jaani kitarriandest ja hämmingus tema tagasihoidlikkusest. Ta ütles: „See on uskumatu, kui emotsionaalselt kõlab sinu kitarr ja millised imelised meloodiad sünnivad sinu sõrmedest. Kui ma seda ei kuuleks, siis ma seda ei usuks, sest sinu nägu ei reeda ühtegi emotsiooni. Tõeline poker face.“ 
 
Robert Rebane on noorema generatsiooni multiinstrumentalist, kes on alates 2019. aastast, pärast jazzmuusika õpingute lõpetamist Amsterdami Konservatooriumis, ennast igat võimalikku pidi sidunud eesti jazzmuusika maastikuga. Roberti ülim musikaalsus ja oskus kuulata ja olla hetkes on iga laulja unistus. Teda kohtab laval nii nooremate kui ka vanemate tunnustatud jazzmuusikutega. Tegemist on igal juhul väga andeka ja põneva noore muusikuga!
 
Koosseis:
Ivi Rausi – vokaal
Jaan Jaanson – kitarr
Robert Rebane – bass
 
 
Klubi avatud alates tund enne ürituse algust.
Philly Joe's Jazziklubi toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, meie head patroonid ja paljud teised.

Events website: http://phillyjoes.com

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Ivi Rausi Trio Sa 27/05/2023 20:00 Philly Joes Jazziklubi 9.20 - 31.20
Event Ivi Rausi Trio
Date / Time Sa 27/05/2023 20:00
Venue Philly Joes Jazziklubi
Price 9.20 - 31.20
Price information
Piletid eelmüügis hinnaga 15 €.
Müügil ka toetajapiletid hinnaga 30 €, millega toetad jazziklubi tegemisi. Philly Joe's tänab!
Sooduspilet hinnaga 8 € kehtib (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel.
 
Täispilet kohapeal hinnaga 18 €.
Lastele kuni 12 eluaastat (k.a) ja Ukraina kodanikele on sissepääs tasuta.
Kontserdil ei kehti Club One, Philly Joe's Mob jt soodustused.
Venue
Philly Joe's Jazziklubi
Vabaduse Väljak 10 Estonia
Promoter
Tallinna Jazziklubi MTÜ
Vabaduse väljak 10 Tallinn 10146 Harjumaa
phillyjoesjazzbar@gmail.com
Reg. no: 80366382
Event Ivi Rausi Trio
Date / Time Sa 27/05/2023 20:00
Venue Philly Joes Jazziklubi
Price 9.20 - 31.20
Other dates Same promoter Same venue
Buy ticket Robbie Hill (SCT-FIN) PopularPopularRobbie Hill (SCT-FIN) Philly Joes Jazziklubi
Buy ticket WorldService Project (UK) PopularPopularWorldService Project (UK) Philly Joes Jazziklubi
Buy ticket Hanakiv PopularPopularHanakiv Philly Joes Jazziklubi
Buy ticket Kelli Uustani "Hinge tõmme" plaadiesitluskontsert PopularPopularKelli Uustani "Hinge tõmme" plaadiesitluskontsert Philly Joes Jazziklubi
No results have been found for your request.
Loading...
Reload