logo
Select period
Search from map
Menu

Jazzliit 20 x Triigi Filharmoonia: Suzanne (Prantsusmaa) + See Pole See Trio

Th 18/07/2024 18:00
Triigi Filharmoonia, Saaremaa
26.50 - 31.50

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1387195751953869

 

Jazzliit 20 x Triigi Filharmoonia: Suzanne (Prantsusmaa) + See Pole See Trio

N 18.07.2024 kell 18:00 Triigi Filharmoonias Saaremaal.

 

Juba viiendat aastat on Eesti Jazzliidu lava Triigi Filharmoonia!


Suzanne on eriline Prantsuse trio, mille koosseisu kuuluvad vioolamängija Maëlle Desbrosses, bassklarnetist Hélène Duret ja kitarrist Pierre Tereygeol. Rahvamuusikat tänapäevases võtmes esitava bändi nimi on inspireeritud Leonard Coheni legendaarsest samanimelisest laulust, milles põimuvad ajatud meloodiad ja rahvamuusikale omased rütmid. Sedasama maagilist segu kuuleme ka trio muusikas, kus helge lüürilisus vaheldub rütmiliste teravustega.

 

„Trio on leidnud oma täiusliku hääle: nende kompositsioonid on täis improvisatsioonilist värskust ja spontaansust, improvisatsioonid aga säilitavad läbimõeldud kompositsioonidele omase tasakaalu ja kontrolli.”

Jean-Francois Mondot / Jazz Magazine

 

„Nende muusikas hajuvad piirid klassikalise, jazzi ja nüüdismuusika vahel. See on otsekui suhtlemine läbi lugematute erinevate uste, mis avanevad kõik uutesse põnevatesse ruumidesse.“

Jean-Marc Gelin / Les Dernières Nouvelles du Jazz

 https://suzannetrio.bandcamp.com

 

 

See Pole See Trio  on kolme andeka noore muusiku ansambel, mis on võtnud südameasjaks Eesti estraadi kõige kaunimate laulude taasesitamise ja ümbersünni. „Upcycled ’60s“ paneb kõlama levimuusika klassikute Arne Oidi, Valter Ojakääru ja Uno Naissoo ajatud meloodiad.

Väljend „see pole see“ toob paljudele meelde Marju Kuudi maheda, ent pinevil hääle, kui ta laulab Olovernese peast samanimelises laulus, mille sõnad kirjutas Lilli Promet ja muusika Valter Ojakäär. Laul valiti legendaarse estraadikogumiku „Uued laulud lemmikhääled“ esimesele plaadile, kus lisaks noorele Kuudile kõlab ka Jaak Joala, Heli Läätse, Tõnis Mägi ja teiste laul. Ent lauljad moodustasid Eesti 1960. ja 1970. aastate estraadimuusika fenomenist vaid ühe osa. Lisaks nende nimedele jäävad kestma ka kõik toona neile kirjutatud unustamatud meloodiad. See oli Eesti levimuusika kuldaeg, mil oma laule lõid Arved Haug, Kustas Kikerpuu, Uno Naissoo, Arne Oit, Valter Ojakäär, Gennadi Taniel ja teised.

See Pole See Trio ammutabki inspiratsiooni ja improvisatsiooni Eesti estraadi kuldaja küllusesarvest. 2021. aastast tegutsev ansambel andis tänavu kevadel välja albumi „Upcycled ’60s“, kust leiab valiku kunagisi lööklaule, suurepäraseid meloodiaid, mida trio muusikud on rikastanud uute, sageli ootamatute kõlade ja käikudega. Uhkete, peene ornamentikaga orkestreeringute asemel kõlab kolme muusiku julge improvisatsioon, mis loob meloodiate ümber avarust ja annab neile võimaluse liikuda ootamatutesse kohtadesse, nii et sageli on laulu alguses selle lõplikku ülesehitust võimatu ennustada. Nõnda jätkabki estraadipärand noorte jazzmuusikute salvestustes ja esitustes oma elu, olles saanud endale uue hingamise ning näitamata vähimatki väsimuse märki. 

 

Laval on kolm muusikut:

Anett Tamm – vokaal

Kristjan-Robert Rebane – basskitarr ja akordion

Tobias Tammearu – saksofon 

 

 https://www.facebook.com/seepoleseetrio

 

Õhtu nael on Raimond Mägi uudisteose „Purpurpunase liblika lend“ esmaettekanne, mille kannavad ette Suzanne ja See Pole See Trio üheskoos. 

Raimond Mägi on kontrabassist ja helilooja, kes on tuntud oma rikkaliku fantaasia ja isikupärase käekirja poolest. Oma uudisteosest räägib ta nõnda: „Mind on alati paelunud see, kuidas nii imeline ja saladuslik olend nagu liblikas siia maailma tekib. Munast röövikuks, röövikust nukuks ja alles sealt liblikaks. Võrratu, milline transformatsioon! Teose vorm on saanud mõjutusi liblika elutsüklist, aga samas on olnud suureks inspiratsiooniks ka see, kuidas üks liblikas lendab. See lend on graatsiline, juhuslik, õrn ja samal ajal ettearvamatu. Liblika salapärane lend ja elutsükkel on suurepäraseks sisendiks ühe omapärase vormi ja sisuga teose valmimiseks.“

 

Kontsert toimub Eesti Jazzliidu, Triigi Filharmoonia, kontserdiagentuuri Vapaat äänet ja European Jazz Networki programmi „Green Pilot“ koostöös. 

 

Rohkem infot:

https://www.jazz.ee

https://www.facebook.com/TriigiFilharmoonia

https://www.vapaataanet.fi/

https://www.europejazz.net/activity/green-pilot-tours

 

 

 

Eesti Jazzliit ja Triigi Filharmoonia alustasid esmakordselt 2020. aastal uue koostöövormiga – mastaapsete teoste tellimine Eesti jazzmuusikutelt ning nende esitamiste produtseerimine.

 

Tänavu 20. tegutsemisaastat tähistava Eesti Jazzliidu eesmärgiks on eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning tegeleb jazzmuusika arendamiseks rahaliste vahendite leidmisega.

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Jazzliit 20 x Triigi Filharmoonia: Suzanne (Prantsusmaa) + See Pole See Trio Th 18/07/2024 18:00 Triigi Filharmoonia, Saaremaa 26.50 - 31.50
Event Jazzliit 20 x Triigi Filharmoonia: Suzanne (Prantsusmaa) + See Pole See Trio
Date / Time Th 18/07/2024 18:00
Venue Triigi Filharmoonia, Saaremaa
Price 26.50 - 31.50
Price information
Täishind 30 €
Soodushind 25 €

Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele, pensionäridele, Jazz Pesulad kliendikaardi omanikele ja Eesti Jazzliidu liikmetele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.

Venue
Promoter
Eesti Jazzliit MTÜ
Pärnu mnt 23-9 Tallinn 10141 Harjumaa
info@jazz.ee
Reg. no: 80206483
Event Jazzliit 20 x Triigi Filharmoonia: Suzanne (Prantsusmaa) + See Pole See Trio
Date / Time Th 18/07/2024 18:00
Venue Triigi Filharmoonia, Saaremaa
Price 26.50 - 31.50
No results have been found for your request.
Loading...
Reload