logo
Select period
Search from map
Menu

Jazzliit ja Türi Kultuurikeskus Live/Tiina Adamson kvintett (20.04 asendus)

Th 16/11/2023 19:00
Türi Kultuurikeskus

Hea piletiostja!

Teatame, et kahjuks lükkub edasi tänane (20.04.2023) “Tiina Adamsoni kvintett” kontsert, mis pidi toimuma Türi Kultuurikeskuses.

Uus kuupäev ja kellaeg on 16.11.2023 kell 19:00, kontserdipaik, esineja ja kava jäävad samaks.

Kõik varem ostetud piletid jäävad kehtima uuele kuupäevale ja vahetada ei ole vaja.

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis pileteid saab tagastada.

Piletite tagasiost toimub kuni 30.04.2023.

Palume enda piletite tagastamise soovist teada  aadressil 
tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimuse number.
Müügipunktist ostetud piletid saab tagastada või ümber vahetada kõikides Piletilevi müügipuntkides v.a Circle-K teenindusjaamad  ja Viru keskuse infopunktis.

Korraldaja vabandab ebamugavuste pärast!

Jazzliit ja Türi Kultuurikeskus LIVE | Tiina Adamson kvintett

Tiina Adamson – laul, kompositsioonid
Mathei Florea – klaver
Keio Vutt – saksofon
Marti Tärn – kontrabass
Ramuel Tafenau – trummid

Tiina Adamson . kvintett on üks värskemaid loomingulisi kooslusi kodumaise džässmuusika maastikul, kes tuli kokku selleks, et esitada lauljanna Adamsoni kirjutatud muusikat. Ehkki nad liigituksid enim jazzmuusika alla, sai kvintett alguse hoopis ootamatut teed pidi – kuna Tiina Adamson jõudis viimasel hooajal superstaarisaate finaali, tundis ta, et peab sealt saadud hoo ja tähelepanu maksimaalseks kasutamiseks kokku panema oma bändi. Algseks koosseisuks oli kontrabass, tenorsaksofon, klaver ja hääl. Tehti esimesed salvestused omaloomingust ja nendega pääseti Tudengijazzi programmi. Selleks puhuks kutsuti mängima trummar Ramuel Tafenau, kes andis ainult talle omase maitseka ja tundliku mängustiiliga ansamblile hoopis uue sügavuse ja hoo. Kontserdid Tudengijazzil olid menukad ja nii tekkis kindel veendumus, et sellises koosseisus peab jätkama. Koosseisu kuuluvad instrumentalid on eranditult hinnatud ja silmapaistvad Eesti džässmuusikud, kes on juba aastaid kujundanud kodumaist popi- ja jazziskeenet, nendeks on Mathei Florea klaveril, Keio Vutt tenor- ja sopransaksofonil, Marti Tärn kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel.

• Tiina Adamson on laulja, kes hetkel lõpetab oma kraadi jazzvokaalis Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Enne seda veetis ta aasta Lõuna-Rootsis Skurupi koolis ning lõpetas Tallinnas G. Otsa nimelise muusikakooli. Tiina mõjutajateks muusikas on peamiselt kaasaegse jazzi artistid nagu Robert Glasper, Erykah Badu, Jazzmeia Horn ja Gretchen Parlato. Tema inglise- ja eestikeelsetes lauludes on sugemeid nii jazzist, popist kui rnb'st ja lemmikteemaks on ilmselt armastus koos kõigi oma ilusate, valusate ja naljakate varjunditega. Esimesed kontserdid Tiina originaalmuusikaga toimusid sel kevadel Tudengijazzil ja pälvisid publiku sooja vastuvõtu.

• Mathei Florea on pianist, kes tegutseb mitmetes kooseisudes Eestis ja Saksamaal. Tema haridustee algas klassikalisest klaverist Tallinna Muusikakeskkoolis, kuid huvi jazzklaveri vastu viis teda õppima ka Otsakooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, aastakeseks Rootsi, kuniks muusikaalase kõrghariduse vormistas ta lõplikult Berliini Jazz Instituudis. Täna jagab ta oma muusikukarjääri Berliini ja Eesti vahel, olles osaks mitmetes erinäolistes koosseisudes nii popis kui jazzis.

• Keio Vutt on hinnatud instrumentalist mängides peamiselt tenorsaksofoni, aga ka teisi puhkpille. Ta on panustanud pea kõikidesse Eesti kutselistesse bigbändidesse, olles osaks näiteks Politsei- ja Piirivalveorkestrist, New Wind Jazz Orchestrast ja mitmetest teistest väiksematest bändidest nagu JT Conception ja Kalle Pilli Quintet.

• Marti Tärn on bassist, kelle nimi muusikasõpradele ilmselt tutvustamist ei vaja. Tema looming on olnud osaks arvukatest salvestustest ja kontserditest palavalt armastatud kodumaiste artistidega nagu Vägilased, Jaan Tätte ja Udupasun, Liisi Koikson, Hedvig Hanson, Lauri Saatpalu, Maarja ja paljud teised.

• Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitmete kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Joel Remmel Trio, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Erki Pärnoja, Raivo Tafenau, Liisi Koikson ja teised. Aastate jooksul on Ramueli käekiri nii trummari kui heliloojana kujunenud iseloomulikuks ja äratuntavaks ning ta andis heliloojana 2020. aastal välja albumi nimega "Gather around".

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Jazzliit ja Türi Kultuurikeskus Live/Tiina Adamson kvintett (20.04 asendus) Th 16/11/2023 19:00 Türi Kultuurikeskus 8.50
Event Jazzliit ja Türi Kultuurikeskus Live/Tiina Adamson kvintett (20.04 asendus)
Date / Time Th 16/11/2023 19:00
Venue Türi Kultuurikeskus
Price 8.50
Price information
Piletid eelmüügist 7€,   samal päeval 10€
 
 
Venue
Promoter
Türi Kultuurikeskus
Hariduse 1 Türi Järvamaa
+372 53401397
info.kultuur@tyri.ee
Reg. no: 75006368
Event Jazzliit ja Türi Kultuurikeskus Live/Tiina Adamson kvintett (20.04 asendus)
Date / Time Th 16/11/2023 19:00
Venue Türi Kultuurikeskus
Price 8.50
Same promoter Same venue
Buy ticket La Litanie des cimes (Prantsusmaa) La Litanie des cimes (Prantsusmaa) Väätsa rahvamaja
Buy ticket Kontsert "Argentiinast Kuubani" NewNewKontsert "Argentiinast Kuubani" Türi Kultuurikeskus
Buy ticket Jazzliit ja Türi Jazziklubi LIVE /Rahel Talts ja Marek Talts Jazzliit ja Türi Jazziklubi LIVE /Rahel Talts ja Marek Talts Türi Kultuurikeskus
Buy ticket Edina Mokus (laul, viiul, looper) kontsert NewNewEdina Mokus (laul, viiul, looper) kontsert Väätsa rahvamaja
No results have been found for your request.
Loading...
Reload