No results have been found for your request.
Loading...
Reload

KÕRVARING I

Sa 09/11/2019 19:00
15.50 - 30.50

KÕRVARING I

9. november 2019

kell 19.00

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saal

Tatari 13

 

Kavas:

Philip Glass „Company”

Artūrs Maskats Concerto Grosso

Pēteris Vasks „Vientuļais eņģelis” („Üksildane ingel“)

Iannis Xenakis „Voile“

Igor Stravinski Concerto in D „Basel“

 

HUGO TICCIATI (viiul, dirigent, Rootsi)

JULIAN ARP (tšello, Saksamaa)

TALLINNA KAMMERORKESTER

Tallinna Kammerorkestri uus kontserdisari „Kõrvaring“ toob fookusesse heliteosed, mida siinmail esitatakse harva või pole kunagi esitatud. Sarja avakontserdil kõlab modernne muusika, mis esitajatele pakub rohkelt väljakutseid. Publikule saalis aga – võimaluse kuulata väärt muusikat.

Sarja esimesel kontserdil teeb solisti ja dirigendina kaasa Eesti publikut virtuoossusega varasemaltki vaimustanud Hugo Ticciati (Rootsi). Sel korral on temaga koos laval tšellovirtuoos Julian Arp (Saksamaa).

9. novembril 2019 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalis toimuva kontserdi muusikalised meeleolud on kantud Rootsi kaasaegse muusika festivali „O/Modernt“ vaimsusest. Kavas on teosed 20. sajandi muusika mõjukatelt Philip Glassilt, Igor Stravinskilt, Iannis Xenakiselt ning Läti tänapäeva tuntuimatelt Pēteris Vasksilt ja Artūrs Maskatsilt.

Sarja järgmisi kontserte tasub oodata, sest uudishimulikele inimestele annab „Kõrvaring“ võimaluse laiendada teadmisi vähetuntud väärt muusikast ja tuntud teoste uutest tõlgendustest.

Kontserdil „Kõrvaring I“ tutvustavad uut muusikat:

Hugo Ticciati on rahvusvaheliselt tuntud viiuldaja ja dirigent, kes suhtub loominguliselt kõigesse, olgu see siis esinemine Carnegie Hallis, improviseerimine Indias koos munkadega või uuenduslike kavade väljatöötamine tema poolt 2011. aastal asutatud „O/Modernt“ festivalile. Ticciati repertuaaris on klassikat ja  nüüdismuusikat. Heliloojad nagu Erkki-Sven Tüür, Peteris Vasks, Judith Weir jt on talle kirjutanud üle kolmekümne teose. Ticciati tegutseb kollektiivides Manchester Camerata ja Orchestra da Camera di Perugia, annab meistriklasse ning muusika-alaseid loenguid kogu maailmas.

Julian Arp on tšellovirtuoos, kes õppinud Berliinis Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis, kus ta oli Boris Pergamenschikowi üks viimaseid õpilasi. Julian Arp on tegev nii solisti kui ka kammermuusikuna ning pühendunud just kaasaegse  muusika esitamisele. Temale on kirjutanud teoseid Samir Odeh-Tamimi, Sven-Ingo Koch, Sarah Nemtsov, Violeta Dinescu jt. Samuti on ta rahvusvahelise festivali Zeitkunst kaasasutaja. Julian Arp mängib tšellol, mille 2010. aastal valmistas Stephan von Baehr ajaloolise Stradivari Stauffer Ex Christiani 1700 pilli järgi.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Tallinna Kammerorkestri repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika kui ka 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. 

 

 

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
KÕRVARING I Sa 09/11/2019 19:00 15.50 - 30.50
Price information
Pilet 30.-
Õpilane, üliõpilane, pensionär 15.-
 
Kontsert kestab umbes 2h koos vaheajaga.
Hilinejaid saali ei lubata.
Kontserdile ei ole soovitav koolieelseid ja väikelapsi kaasa võtta ( kaasa võetud lapsele tuleb osta täispilet).
Promoter
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
Reg. no: 75016088
Other dates Same promoter Same venue
Buy ticket ORELI MAAGIA II ORELI MAAGIA II Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Estonia 15.50 - 20.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket Saint-Saëns. Oratorio de Noël. Saint-Saëns. Oratorio de Noël. , Estonia 15.50 - 30.50
What's happening near you? Look at the map and find out!