No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Ooperigala jõulukontsert / Рождественский оперный гала концерт

Fr 27/12/2019 19:00
Tallinna Raekoda

27.12.2019.a. toimub Tallinna Raekojas Jõulukontsert.

See on muutunud juba heaks traditsiooniks, et jõulude ajal tulevad kokku tuntud artistid nii Eestist kui ka välismaalt, et esitada populaarseid klassikalise muusika teoseid ning kontserdi külastajatele avaneb imekaunis vaade Raekoja platsi jõulukuusele.

Kontserdi traditsiooniline esineja on sopran Maria Veretenina, kes on rahvusvaheliste konkursside laureaat ja on esindanud Eestit mitmetel kuulsatel lavadel. Maria Veretenina on sündinud Eestis ja elab Inglismaal, andes kontserte nii Suurbritannias kui ka mujal maailmas. Tal on erakordne hääl ulatusega 4,5 oktaavi. Üks kõige olulisemaid ja tähtsamaid sündmusi tema lauljateel oli hiljutine esinemine Londonis Printsi Charles’ile. Lauljatar on üles astunud paljudes Euroopa riikides, sh Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa ja Suurbritannia. Maria laulab erinevates muusikažanrites ning on esinenud parimates kontserdisaalides üle maailma. 2017. aastal esines ta suure eduga heategevuslikul Ballil Londonis kuulsas ja luksuslikus Drapper’s Hall’is, mille järgselt lääne ajakirjandus kirjutas, et laulja oli "üks kõige muljetavaldavamaid esitajaid, näidates suurepärast vokaalset võimekust".


Maria Veretenina on pälvinud suurel hulgal auhindu erinevatel konkurssidel, kus üks viimastest on Grand Prix inglise muusika ja vene romansside rahvusvahelisel konkursil Londonis Royal College of Music'us.

Klaveril saadab kontserdit Eesti üks parimaid klaverisaatjaid Piia Paemurru. Ta lõpetas 1986. a. Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitses magistrikraadi klaveri erialal 1999. aastal. Praegu töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana.


Piia Paemurru on nii solisti kui ka ansamblistina esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Venemaal, Lätis ja Leedus. Kontserttegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud mitmed instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, ja Vahur Vurm.


Piia Paemurru on pälvinud mitmel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil.

Külalisesinejatena on kontserdist osa võtnud mitmed tuntud artistid (sopran Rootsist Marianne Folkestad Jahren, bass Denis Sedov, Venemaa/Iisrael, Kristi Mühling, kannel, Eesti, Eduard Kiprsky, klaver, Mariinski teater, Venemaa). Sellel aastal on meil suur au ja rõõm kutsuda külalisesinejaks Rahvusooper Estonia solisti Priit Volmeri. Priit Volmer lõpetas 2000. aastal Henn Pai lauluklassi Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Aastatel 2000–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias professor Virgilijus Noreika, professor Matti Pelo ja professor Jaakko Ryhäneni juhendamisel. Aastast 2004 on ta professor Jaakko Ryhäneni juures magistriõppes. 1998–2000 laulis ta teater Vanemuise ooperikooris ja 2000–2004 Rahvusooper Estonia ooperikooris, aastast 2004 on Rahvusooper Estonia solist. Aastast 2013 laulab Priit Volmer külalisena Bonni Ooperis.

Kontserdil kõlavad aariad tuntud ooperitest ja kaunid jõululaulud. Kindlasti on see kontsert kaunis kingitus nii Tallinna elanikele kui ka külalistele, kellele avaneb ka suurepärane võimalus külastada Tallinna ajaloolist Raekoda.

 

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Ooperigala jõulukontsert / Рождественский оперный гала концерт Fr 27/12/2019 19:00 Tallinna Raekoda 25.50
Price information
Täispilet 22 €, alates 01.12 25 €
 
 
Soovitatav vanus alates 3. eluaastast.
 
Sissepääs kell 18:30.
Kestus 1 h 30 min.
Vaheaeg 10 min.
 
Venue
Tallinna Raekoda
Raekoja plats 1 Tallinn Põhja-Eesti Estonia
Promoter
Hibiscus Group OÜ
Viadukti tn 20 Tallinn Harjumaa
5019337
Reg. no: 12338632
Same promoter Same venue
Buy ticket Muinasjutt põgenenud kingitusest / Новогодняя сказка о сбежавшем подарке Muinasjutt põgenenud kingitusest / Новогодняя сказка о сбежавшем подарке Vene Kultuurikeskus, Tallinn, Estonia 5.50 - 31.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket Aastavahetuse pidu restoranis Löwenruh / Новогодняя ночь с Ивашкевичем в ресторане Löwenruh NewNewAastavahetuse pidu restoranis Löwenruh / Новогодняя ночь с Ивашкевичем в ресторане Löwenruh Restoran Löwenruh Muuga, Estonia 70.50 - 130.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket Itaalia laulude ja vene romansside bukett / Букет итальянских песен и русских романсов NewNewItaalia laulude ja vene romansside bukett / Букет итальянских песен и русских романсов Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Estonia 20.50 - 35.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket Seebimulli show ''Pöial-Liisi'' / Шоу мыльных пузырей ''Дюймовочка'' Seebimulli show ''Pöial-Liisi'' / Шоу мыльных пузырей ''Дюймовочка'' Vene Kultuurikeskus, Tallinn, Estonia 5.50 - 25.50
What's happening near you? Look at the map and find out!