No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Moskva Patriarhaadi koor

Sa 28/12/2019 19:00 - Su 29/12/2019 23:59
18.50 - 59.50
Show descriptionHide description

Moskva Patriarhaadi koor

Aasta lõpus on Tallinnas ja Tartus võimalik kuulama minna Venemaa professionaalseimatest lauljatest koosnevat Moskva Patriarhaadi koori.

1983. aastal asutatud 12 üliprofessionaalse lauljaga maailma tippkoori juhatab Anatoli Grindenko. Koos on võimsad ja mahlakad, tervet kirikut täitvad hääled, millele annab erilise kõla koos tenorite ja baritonidega laulev oktavist – mees, kelle hääle madalust on raske ettegi kujutada. Koor on vene vaimulikku liturgilist muusikat esitanud kogu Euroopas ning nad on salvestanud kümmekond plaati.

 

Koori moodustumise protsess on olnud väga pikk. Lauljaid hakati ette valmistama juba 4-5-aastaselt. Kindlate perioodide möödudes valiti paremad järgmisesse koori. Täisikka jõudmise ajaks oligi Venemaa parim koor valmis. Moskva patriarhaadi juures tegutseb tegelikult kümneid koore, kuid kuulsaim on just see. Sinna on kogutud tõepoolest Venemaa kõige professionaalsemad lauljad.

 

/…/

“Niguliste kirikus Anatoli Grindenko juhatusel esinenud Moskva Patriarhaadi koor kummutas ilmselt nii mõnegi kuulaja eelarvamuse vene õigeusu kirikumuusikast kui millestki monotoonsest ja kunstiliselt väheütlevast.

/…/

Koor ise pole suur – 12 lauljat, kuid millised võimsad ja mahlakad, tervet kirikut täitvad hääled! Kinnisilmi võinuks arvata, et lauljaid on vähemalt kaks korda rohkem. Koori üheks trumbiks on ka ülimadal oktavist.

/…/

Väga ere kontserdielamus nii kõlanud kirikuviisidelt kui esituselt – koori absoluutne intonatsiooniline puhtus ning kõlaline kandvus olid juba iseenesest hämmastavad. Publik aplodeeris püsti seistes”.

/…/

Vene vaimulik muusika meelitab kohalikku vene publikut ja peibutab euroopalikku kuulajat slaavi müstika ning “teistmoodi” kõlakontseptsiooniga.

 

Sündmuse koduleht: www.kontsert.ee

 

28.12 kl 19 – Tallinna Kaarli kirik

29.12 kl 19 – Tartu Peetri kirik

 

 
Events
No events were found
Buy ticket Moskva Patriarhaadi koor Moskva Patriarhaadi koor Kaarli kirik, Tallinn, Estonia 18.50 - 59.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket Moskva Patriarhaadi koor Moskva Patriarhaadi koor Tartu Peetri kirik, Estonia 18.50 - 29.50
What's happening near you? Look at the map and find out!
Loading...
Reload