No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Nõukaaja estraadimuusika kontsert ''Красная Стрела''

Sa 14/04/2018 19:00
Nordea Kontserdimaja, Tallinn
9.00 - 16.00
Nõukaaja estraadimuusika kontsert ''Красная Стрела''

„Красная Стрела" („Punane nool"), mis kihutas öistel tundidel Leningradist Moskvasse, oli kui edu ja progressi tunnus - istuda õhtul rongi ja sõita suurde pealinna - tööle, õppima, kohtuma, muuseumisse, teatrisse ja kontserdile - juua restoranvagunis tassike teed ja tunda end eduka Nõukogude inimesena. Paraku saatis selline elu miljoneid, oma unistuste ja draamadega. See oli reaalsus, see oli elu Nõukogude ajal. Aga ka sel ajal kõlas muusika, seda oli palju, seda oli lamedat ja paatoslikku, kuid pärlid sätendavad läbi aegade, sõltumata, milline lipp lehvib mastis.
Kes meist, kes me elasime ja kasvasime 70ndatel-80ndatel, et mäletaks Sofia Rotaru ja Jaak Joala esituses "Lavandat", Valeri Leontjevi "Kružatsa diski", Murat Nasõrovi "Мальчик хочет в Тамбов" või Alla Pugatšova "Arlekinot"? See oli meie muusikaline keskkond, milles kasvasime. Anne Veski "Eilne päev" ja "Roosiaia kuninganna" sinna juurde ning meist igaühel on mälestuste kildudest kujunenud mosaiik, mis meie elu on vorminud ja kujundanud.

Paar-kolm aastakümmet on need lood tolmunud fonoteegi riiulitel, isegi pisukese põlastuse ja sarkasmiga, kui on ette tulnud mõnda neist juhtumisi plaadimasinasse panna, kiiresti ja muigega tagasi riiulisse saata.

Aga tänased noored, kelle kujutlus NSV Liidust on jäänud enam kui ähmaseks, vajutavad pöidlad nõukaaja stagnaatilisse, kuid tormilisse muusikalisse epitsentrisse ja toovad kontserdilavale NSV Liidu tipp-estraadimuusika - laulud, mis kõlasid igapäevaselt kuuendikul planeedi inimeste kõrvus. Tegelikult suurepäraselt komponeeritud ja esitatud NSV Liidu tipp-estraadimuusika, mille kuulamine aastal 2018 omandab hoopis uue tähenduse. Kellele nostalgia-elamuse, kellele üllatava avastusretke mineviku-muusikasse. Isegi vastuoluline tundub toonaste ja tänaste armastatud staaride kõrval üles astuda koolinoortel, kes on sündinud vabas Eestis. Kuid vastuoludest sünnib meie kontserdil tervik, mida seob suurepärane muusika väga heas helikeeles ja esituses.

Laulavad Priit Volmer, Eduard Toman ning Tallinna koolinoored ja noored anded GAGist Jaagup Tuisk, Norman Salumäe, Saara Kaldma, Iris ja Ingmar Nõmmann ning õpetaja Lilian Reinmets. Mängib GAG estraadiorkester Tõnis Kõrvitsa ja Siim Aimla seadete järgi.
Kontserti juhib Hannes Võrno.
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Nõukaaja estraadimuusika kontsert ''Красная Стрела'' Sa 14/04/2018 19:00 Nordea Kontserdimaja, Tallinn 9.00 - 16.00
Price information
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:30 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine on lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee                                             
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikidele Nordea Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.50€ / pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Venue
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Estonia
Promoter
Gustav Adolfi Gümnaasium
Suur-Kloostri 16 Tallinn 10133 Harjumaa
53994551
hendrik.agur@gag.ee