No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Ballett ''Kuldne tempel''

Tu 01/12/2020 18:00
35.90 - 50.90
Show descriptionHide description
Hea klient!

Algselt 16. ja 17. märtsil kell 19.00 Tallinna Vene Teatris toimuma pidanud ballett "Kuldne Tempel" uued etendused toimuvad vastavalt:

16.03 etenduse asendus toimub 01.12.2020 kell 18.00 Rahvusooperis Estonia (Estonia puiestee 4, Tallinn)

17.03 etenduse asendus toimub 01.12.2020 kell 21.00 Rahvusooperis Estonia (Estonia puiestee 4, Tallinn)

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid. Pileteid ei pea ümber vahetama.

Ballett "KULDNE TEMPEL" (Yukio Mishima romaani "Kuldne tempel" ainetel).

Kyôtos asuva Kinkakuji templi mahapõletamise intsidendil põhinev Mishima Yukio (1925-1970) tuntuim romaan jälgib noore munga ja Kuldse Templi kummalisi suhteid, mis hakkavad hargnema juba peategelase lapsepõlves, mil ta kuuleb isalt lugusid maailma kõige kaunimast asjast. Tempel kogu oma iluga vallutab nooruki meeled, muudab neid, manipuleerib nendega, kord ilmutades end poisile kõige ebasobivamal hetkel, kord jälle hoides kogu oma ilu endale. Painavas meeltesegaduses ei jäägi noorel mungal muud üle, kui enesevabastuse eesmärgil hävitada selle ilu alge.

TANTSIV TEMPEL

Miks ballett? Hävitav idee hakkab liikuma kusagilt inimese sõnastamatust tumedast sügavusest. Enne kui teame tähendusi, liigutab, tantsib meis midagi.

Teoks muutub idee läbi liikumiste ahela. Paljud neist liikumistest on kohtumised inimestega. Kahe inimese suhet väljendab sõnadest paremini nende vahemaa ja muutused selles.

Aga ennekõike ILU. Kohati on Mishima tekst ise nagu kauni ja maagilise balletilavastuse kirjeldus: ” iga üksikosa sisaldas viidet järgmise üksikosa ilule. Iga detaili ilu oli täidetud omaenda ärevusega. Ilu unistas täiuslikkusest, kuid tal polnud aimugi lõpuleviidusest ning nii meelitati ta järgmise, tundmatu ilu juurde. “

MUUSIKA

Balleti muusikalise materjali kihistused moodustavad soolotšello, eelsalvestatud materjal ja elektroonika. Tšello on live’s laval kogu balleti vältel. 

“Siiski, muusika ilu on kummaline! Mängija poolt tekitatud üürike ilu muutub teatud ajahetkeks puhtaks kestvuseks, mida ei saa enam kunagi korrata. Täpselt nagu ühepäeviku või mõne teise lühikese elueaga olendi elu on ilu elu enda täiuslik üldistus, elu loomine.”

ESINEJAD

Ryoko Aoki on üks väheseid naisi Jaapani Noh teatri valdkonnas. Ajalooliselt on Noh teater olnud meeste pärusmaa, olles algselt naistele keelatud. Ryoko Aoki on uuendaja, kes ühendab Noh teatri traditsiooni nüüdismuusikaga, luues nii uue kunstilise vormi.

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/newsroomtokyo/features/20190318.html?fbclid=IwAR0zBSLHg_Z3jaE9UDUS95NFoyVqbHmAUo35EM_3X7WUQGqarK0SI6YtQ0g

Theodor Sink on mitmekülgne interpreet, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina. Ta on mänginud Tallinna Kammerorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus ning alates hooajast 2017/18 on ERSO tšellorühma kontsertmeister. 

Tantsijad Roosi Natali Nõgisto (Eesti) ja Huiyeob Jeong (Lõuna-Korea).

Lavastaja Teet Kask, heliloojad Timo Steiner ja Sander Mölder, kunstnik Ülar Mark, valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Taavi Miisu Varm, produtsent Tiiu Tamm.

Events website: http://www.birdname.ee

Events
No events were found
Buy ticket Ballett ''Kuldne tempel'' (16.03 asendus) Ballett ''Kuldne tempel'' (16.03 asendus) Rahvusooper Estonia, Tallinn, Estonia 35.90 - 50.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket Ballett ''Kuldne tempel'' (17.03 asendus) Ballett ''Kuldne tempel'' (17.03 asendus) Rahvusooper Estonia, Tallinn, Estonia 35.90 - 50.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Loading...
Reload