No results have been found for your request.
Loading...
Reload

KÄDI METSOJA "tegeele"

Mo 15/04/2019 19:30 - Tu 16/04/2019 21:30
8.50 - 12.50
Show descriptionHide description
“Tegeele” on abstraktne koreograafiline põnevik, kus peategelane satub füüsiliselt olukordadesse, kus eelnevalt omandatud kogemused enam ei aita, väljapääs on võimatu, kõik uksed on sulgunud. Tegelikult täiesti võimatu seni, kuni kõik eelnevalt omandatud teadmised on kustutatud. Põnevikule kohaselt harutatakse umbsõlmed loo lõpuks lahti, väline hädaoht on muudetud sisemiseks olemiseks. Kuid veel enne seda tuleb peategelasel teostada katsed ja mõista, kas alla on hirmsam kukkuda kui üles. Uurida, et kui ta pole siin, siis kas ta on seal või pole teda üldse? Inimene, kes sulgeb ukse, pole enam see sama, kes ukse avas.
 
Kädi Metsoja on lapsepõlvest peale tegelenud tsirkuse ja akrobaatikaga. Veetnud oma päevad Von Krahli Teatri tagaruumides konnates või Kanuti Gildi SAALi poodiumite all luurekat mängides. Osalenud OMAtsirkuse lavastustes, millega on reisitud Kihnu, Hiiumaale, Tartusse, Palamusele, Jõhvi, Rakverre, Tallinna, Berliini, Stockholmi, Freiburgi, Kellenhusenisse, Washingtoni ja New Yorki.
Pärast keskkooli lõpetamist otsustas ta kõigest lahti rebida, võttis seljakoti ja ostis üheotsapileti Hispaaniasse. Seljakott jäi Hispaaniasse, ise liikus ta edasi kultuurimekasse Berliini. Selle ajaperioodi tajudest on kantud ka “Tegeele” õhustik. See on piisav hulk isiklikke ja erinevaid füüsilisi suuruseid, mida saab tajuda.
Kädi liikumiskeel on akrobaatiline, rütmistatud ja süsteemne. Alates 2011. aastast on ta olnud tsirkuse ja akrobaatika koreograaf ja lavastaja. Ta on lavastanud kolm tsirkuse- ja tantsulavastust: “OMAmoodi 23.12”, “Moiste” ja “Mina!Mina!Mina!”.
 
 - - - - - - - - - - - 
 
“Tegeele” is an abstract choreographical thriller where the protagonist finds herself in situations in which previous experiences are of no help, exit is impossible and all doors are closed. Absolutely impossible until all that is previously learnt is erased. As it is suitable for a thriller all the knots will be untied at the end – outer threat will become inner being. But before that can happen, the protagonist has to face challenges and understand if falling down is scarier than falling up. She has to discover whether when she is not here, is she then there or is she not at all? A person who closes a door is not the same one who opened it.
 
Kädi Metsoja has practiced acrobatics and circus since childhood, she has spent her days playing and wandering in the corridors and corners of Von Krahl Theatre and Kanuti Gildi SAAL, taken part in the performances of OMAtsirkus and performed all over Estonia and also in Berlin, Stockholm, Freiburg, Kellenhusen, Washington and New York.
After high school she decided to leave it all, took her backpack and bought a one-way ticket to Spain. The backpack stayed there, she moved on to Berlin. The atmosphere of “tegeele” is driven from that period of Kädi’s life. It’s is a collection of personal and physical constants that can be experienced.
Her movement language is acrobatic, rhythmic and systematic. Since 2011 she has worked as a choreographer and director in OMAtsirkus. She has created three dance and circus pieces - “OMAmoodi 23.12”, “Moiste” and “Mina!Mina!Mina!”.
 
Tantsija ja lavastaja: Kädi Metsoja
Kunstnik: Lars Schmidt
Valgus: Karolin Tamm
Heli: Renzo van Steenbergen
Lava: Margus Terasmees
Dramaturg: Kaja Kann
Liikumisjuht: Kert Ridaste
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Esietendus: 11.04.19 Kanuti Gildi SAAL
Keel ei ole takistuseks. / Language no problem.
 
Etendusele 13.04 järgneb vestlus kunstnikuga. / Performance on 13.04 is followed by artist talk.
 
 
Events
No events were found
Loading...
Reload