logo
Select period
Search from map
Menu

Langev täht / Endla teater

We 25/09/2024 19:00
Pärnu Endla Küün
21.50 - 26.50

Steven Dietzi „Langev täht” on kibemagus romantiline komöödia kahe endise armastaja ootamatust ja elumuutvast taaskohtumisest ühe lummemattunud lennujaama ootesaalis.

Autor Steven Dietz räägib oma näidendist nii: „Kui ma noor olin, rääkisid inimesed mulle oma unistustest – kõikidest nendest vägevatest asjadest, mida nad elu jooksul teha kavatsevad. Paljusid neist inimestest pole ma hiljem enam kohanud. Aga märkimisväärne on see, et minu peas käivad nad oma kunagiste unistustega endiselt kokku: ma ei kavatsegi lasta neil kõigele, mida nad teha lubasid, käega lüüa. Ja seda hoolimata määramata hulgast soovidest, mis minu elus täitumata jäid.
Me elame „virtuaalsete jällenägemiste“ ajastul – tehnoloogia abil hoitakse meid „ühenduses“ möödaniku, meie isikliku ajaloo ja noorusega. „Langevas tähes” tahtsin ma kirjutada mitte-virtuaalsest taaskohtumisest. Sellest tõelisest ja ebamäärasest olukorrast, kus inimene seisabki sinu ees ja sul pole enam kuskile taganeda. Ja kes see inimene on? Keegi sinu minevikust. Keegi, kes teab sinu saladust. Sest kunagi kuulus talle sinu süda.
Toona, tol ajal, kui sa veel kinkisid oma südant nii valmilt, täielikult ja rumalalt, tundis ta sind läbi ja lõhki. Ja neil aeglastel laiskadel hommikutel kuskil jahedates üüritubades või ammuilma tegevuse lõpetanud kohvikute küünlavalges vaikuses rääkisid sa talle kindlasti mis uskumatuid asju sa elu jooksul korda kavatsed saata. Kõik oma julgeimad plaanid laotasid sa pidulikult tema ette ... Ja miks ka mitte? Sa olid ju noor ja armunud – sinu särava tuleviku ääretus avaruses polnud ometi miskit, mis sind takistada oleks võinud.
Me kipume minevikku vaatama läbi huumoriprisma ja selleks on omajagu põhjust. Oh, kuidas me riides käisime, millised soengud meil olid, mis muusikat me kuulasime! Jeerum, mida me küll mõtlesime?! Kui meil vähegi veab, siis suudame kriipiva kahetsuse matta nostalgilise naeru alla, et rahulikult oma igapäevaeluga edasi minna.
Ja siis näeme me tema nägu. Tema, kes teab meist rohkemat kui vaja. Tema, kes teab täpselt, kui kaugel või lähedal on meie elatav elu meie kunagiste unistuste elust. Selliseid jällenägemisi – päriselt, näost näkku – saadavad tihti naer, lõõpimine, meenutused ja alkohol. Nii läheb ka selles näidendis, mida sa peagi koged."

 

lavastaja: Enn Keerd

autor: Steven  Dietz

kunstnik: Liina Tepand

valguskunstnik: Karmen Tellisaar

videokunstnik: Antti Aalmaa

tõlkija: Andra Aaloe

muusikaline kujundaja: Feliks Kütt

osades: Kadri Rämmeld, Indrek Taalmaa

 

Esietendus 11. novembril 2023 Endla Teatri Küünis.

Events website: http://www.endla.ee

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Langev täht / Endla teater We 25/09/2024 19:00 Pärnu Endla Küün 21.50 - 26.50
Event Langev täht / Endla teater
Date / Time We 25/09/2024 19:00
Venue Pärnu Endla Küün
Price 21.50 - 26.50
Price information
Pilet 25 eurot
Pensionärid,õpilased,üliõpilased,õpetajad -20%
Venue
Pärnu Endla Küün
Keskväljak 1 Pärnu Estonia
Promoter
Teater Endla
Keskväljak 1 Pärnu 80010 Pärnu
05522310
ain@endla.ee
Reg. no: 90010769
Event Langev täht / Endla teater
Date / Time We 25/09/2024 19:00
Venue Pärnu Endla Küün
Price 21.50 - 26.50
Other dates Same promoter Same venue
Buy ticket Langev täht / Endla teater Langev täht / Endla teater Pärnu Endla Küün
Buy ticket Langev täht / Endla teater Langev täht / Endla teater Pärnu Endla Küün
Buy ticket Langev täht / Endla teater NewNewLangev täht / Endla teater Pärnu Endla Küün
Buy ticket Langev täht / Endla teater NewNewLangev täht / Endla teater Pärnu Endla Küün
No results have been found for your request.
Loading...
Reload