No results have been found for your request.
Loading...
Reload

W. Shakespeare/ L.Gundars. Piip ja Tuut Hamlet

Fr 13/04/2018 19:00
Piip ja Tuut Teatri- ja Mängumaja, Tallinn
17.50 - 20.50
PIIP JA TUUT HAMLET

NB! Keelatud alla 10 a.

PIIP JA TUUT ON ASUNUD TÕLGENDAMA MAAILMAKLASSIKAT.  SEE EI OLE EKSPERIMENT, VAID KUMMARDUS MAAILMAKLASSIKU SUREMATULE LOOMINGULE.

Rõõmus klassikapillerkaar, kus Hamlet mängitakse, lauldakse ja räägitakse publikule ja koos publikuga. Siim Aimla muhe muusikakaskaad sekundeerib sõnalise-lavalise osaga võrdväärselt.“ – Peep Ehasalu

„Kui kaks klouni tões ja vaimus Shakespeare’i tragöödiat lavastama hakkavad, on tulemuseks absurd.
Klouni tegevus laval on tunduvalt tinglikum ja komplitseeritum kui draamanäitleja oma, publiku eelarvamused hoopis suuremad. „Hamlet” mõjub selles kontekstis eriti kirkalt.
Näidendi sisuks pole „Hamleti” sisu edasiandmine ega ka parodeerimine, vaid lavastusprotsess ise – näitlejad ühtaegu lavastavad ja mängivad. Nii Männamäe kui ka Trossi individuaalne panus on suurepärane, kokkumäng samuti.
Lavastuse leidlikku minimalismi serveeritakse hoogsalt ja pilkupüüdvalt. Juba see, milliseid trikke tehakse nii tavapärase lavaelemendiga nagu eesriie, mõjub vaimustavalt.
Kokkuvõttes: „Piip ja Tuut. Hamlet” on vaimukas kollaaž tragöödiast ja tsirkusest – täpselt nagu EKRE. Aga muidugi ohutum.“ – Veiko Märka (Eesti Päevaleht 20.06.2016)

„Kes on „Hamletit“ vähemalt korra lugenud või laval näinud, see tunneb tegelased, kuulsa monoloogi ja rohked tuttavad tsitaadid muidugi ära. Kelle jaoks on lavastus esimene kokkupuude klassikuga, siis ka lugu ise saab väga selgeks. Kindlasti paremini kui klassiruumis, sest tegelasi ja sündmusi kirjeldatakse üksikasjalikult.“– Peep Ehasalu

Lavastaja ning dramaturg on Lauris Gundars Lätist
Kunstnik on Jaanus Laagriküll
Helilooja on Siim Aimla

Etenduses astub üles hulk tegelasi, keda mängivad kolm inimest, Piip (Haide Männamäe) ja Tuut (Toomas Tross) ning muusik ja helilooja Siim Aimla.

Etendus on sobilik  vaatamiseks täiskasvanutele ja noortele alates 10. eluaastast.

Etendus on ühe vaheajaga  ja kestab 2 tundi ja 30 minutit  ja pakub emotsioone seinast- seina.
Esietendus 22. mai 2016, Piip ja Tuut Mängumajas, Tallinnas.
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
W. Shakespeare/ L.Gundars. Piip ja Tuut Hamlet Fr 13/04/2018 19:00 Piip ja Tuut Teatri- ja Mängumaja, Tallinn 17.50 - 20.50
Price information
tickets 15 EUR
pupil/ student/ pensioner 12 EUR

additional information:
age limit 10+
entry from 18:00
duration ca 1 hour and 15 minutes
wheelchair accessible location
photography/ video is not permitted
Promoter
Piip ja Tuut Mängumajad OÜ
Toom-Kooli 13 Tallinn 15186 Harjumaa
6626767
mangumaja@piipjatuut.ee