logo
Select period
Search from map
Menu

U.Lennuk/ M.Abel Piirideta piirid

Fr 02/12/2022 19:00
Show descriptionHide description

Piirideta piirid, „Kevad 2002” ainetel

Urmas Lennuk / Margus Abel

Lavastaja Margus Abel

Helikujundus Nils-Kristjan Kosapoeg

Heli/Valgus Margus Ruhno

Plakatikujundus Riin Liivamägi

Sirmikujundus/Rekvisiitor Katariina Pruus

Etenduse juht Jaanika-Jane Tõnurist

Produtsent Inge Kaseleht

Lavameitrid Ants-Erik Noormägi ja Karl Pütsep

Näitlejad: Karl Kesküla, Hanna-Liina Jaanus, Karl Pütsep, Katariina Pruus, Kent Klaaser, Jaanika-jane Tõnurist, Annica Tantu, Stelle Enn, Hanna Haraka, Karl-Joonatan Mets, Ragnar Halmann, Margus Abel

 

„Kas sa oled kunagi linde vaadanud? Kuidas nad lendavad nii vabalt ja muretult ... Lenda ja sa oledki vaba ...“ Kui palju meie, täiskasvanud, mõistame tänapäeva noori, nende tundeid ja ootusi. Pahatihti me anname hinnanguid nende käitumise või väljaütlemise eest, kuid kas me ise tunneme, mida see noor tegelikult kannab ja peidab oma hinges. Väljakutsuv käitumine ja ebasündsate väljendite kasutamine pälvib hukkamõistu ühiskonnas, kuid ehk on selline noore eneseväljendus hoopis tema appihüüd, tema enesekaitse väliste ootuste vastu ... Märk kartusest olla julge väljendama oma tõelisi tundeid ja vajadusi, soove olla tähele pandud, hoolitud, armastatud ... Tunda ennast õnnelikuna. Mitte üksikuna.

„Piirideta piirid“ on Urmas Lennuki näidendi „Ellumõistetud“ ainetel valminud teos, mis toob vaatajateni ühe äärelinna gümnaasiuminoorte elu ja nende suhtumised täiskasvanute ja ühiskonna poolt seatud piiridesse. Noorte omavahelised suhted ja keerdkäigud on olnud aktuaalsed igas ajajärgus. Tuleb ette nii armumist, kui ka teineteise valesti mõistmisest tingitud pettumist ja armuvalu. Ainus koht, kus noored saavad tunda end vabana ühiskonna poolt seatud piiridest on üks mahajäetud maja – Keerumaja. Sellest hoolimata pole elu ka Keerumajas ja tema keerdtreppidel murevaba ning noorukid peavad toime tulema aina kasvava ebaõigluse ja hingevaluga. Kas nad tulevad sellega toime? Kas noored leiavad rahu ja vabadustunde, mida ihalevad - olla kaitstud ja vajatud? Olla armastatud.

 

Esietendus 01.06.22

Events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload