logo
Select period
Search from map
Menu
Head piletiostjad, 
 
Lavastuse “Metsik kaart” meeskond annab teada, et 2021 sügis-talvel toimuma pidanud etendused jäävad ära. 
 
Pärast mitut koroonaviiruse levikust ja selle takistamiseks kehtestatud piirangutest tulenevat edasilükkamist ja plaanide mitmekordset ümber mängimist, oleme tänaseks jõudnud seisu, kust edasi minna ei saa. Oleme andnud endast kõik, et lavastus Niguliste võlvide all vaatajateni tuua, aga paraku pole sellest piisanud. Ajad on metsikud. Metsikumad kui meie. 
 
Kui teil on soov toetada lavastuse ära jäämisega seotud kulude katmist, on teil võimalus jätta oma piletiraha tagasi küsimata. Me oleme tänulikud. 
 
Piletite tagasiostusooviga palume  pöörduda meie e-mailile collegiummiraculorum@gmail.com
 
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
 
Kunagi kirjutasime, et “Metsik kaart" on lavastus sellest hetkest, kui ehitad kaardimaja ja kõik 52 kaarti saavad kasutatud, aga maja veel püsib ja pole mingit põhjust lõpetada. Kas jooksed sellisel hetkel nurgapoodi uut kaardipakki ostma või võtad hinge kinni hoides kõige alumise kaardi ja ehitad oma kaardimaja edasi füüsikaseadustest sõltumatult? 
On pööraselt kahju, aga see, missuguseks see maja oleks võinud kujuneda, jääb saladuseks.

Suur aitäh mõistmise ning kannatlikkuse eest! Püsige terved! 

METSIK KAART. Ära jäta mind meelde“

27. novembri pimedal sügisõhtul esietendub Niguliste kirikus lavastus „METSIK KAART. Ära jäta mind meelde“.

Lavastus uurib seisundeid, kus inimene haaratakse piiritusse olemasolemisse; hetkedesse, kus me tunneme end eredalt ja täieliselt elus. See „Nüüd hakkan päriselt elama!” tunne võib võrdväärselt alguse saada hõrgust peost, vestlusest elukirgedes tantsiva kaaslasega kui ka lähedasest kokkupuutest ohu või surmaga. „METSIK KAART” teeb kummarduse kõikidele neile hingetõmmetele, kus inimene korraga mõistab, kuidas ta peab oma elu elama; hetkedele, kus surmahirmust saab elutung ja kõhklevast meelest jahtumatu jaatus. 

Taoline totaalne selgus kestab harva aga iseeneslikult lõputult. Mõne aja möödudes hakkab inimene taaskord oma harjumuste vannis kümblema ning elamist vaikselt ent järjekindlalt edasi lükkama. Kas meie eesmärgiks on kõige hinnaga seda jahtumist vältida või on ainult hüperhetkes elamine inimese jaoks tegelikult võimatu? See on lugu, mis otsib vastuseid polüfoonilisest elutajust ja sõnatutest hüvastijättudest. See on lugu nendest ja neile, kes satuvad silmitsi iseendaga ja ei karda lennata. 

„METSIK KAART“ jõuab lavale MTÜ Collegium Miraculorumi ja Niguliste muuseumi koostöös. Niguliste keskaegsete võlvide all asuvad tõetotaalsusi otsima Ene Järvis, Eva Koldits, Laine Mägi (Eesti Draamateater), Mirtel Pohla, Gert Raudsep, Ivo Reinok, Liisa Saaremäel ning Simeoni Sundja. Lisaks näitlejatele kuuluvad lavastuse loovmeeskonda lavastaja Jan Teevet, kunstnik Kairi Mändla, dramaturg Marion Jõepera, kehadramaturg Henri Hütt, helilooja Hendrik Kaljujärv, valguskunstnik Oliver Kulpsoo, videokunstnik Maria Elisaveta Roosalu ning ehtekunstnik Taavi Teevet.

Lavastust mängitakse Niguliste kirikus loetud kordadel novembrist 2020 kuni märtsini 2021. 

 

Events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload