No results have been found for your request.
Loading...
Reload

TIPPSOLISTID: KOLJA BLACHER

Sa 02/03/2019 19:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn
15.50 - 20.50
TALLINNA KAMMERORKESTER
Solist ja dirigent KOLJA BLACHER

Berliini Filharmoonikute kauaaegne kontsertmeister Kolja Blacher on teinud koostööd paljude nimekate orkestritega, teiste hulgas Müncheni Filharmoonikute, NRD Sümfooniaorkestri ja Leipzigi Gewandhaus-orkestriga. Ta on tuntud ja hinnatud tippsolist maailma suurtel kontserdilavadel ning Blacheri repertuaari kuuluvad nii klassikalised kui ka kaasaegsed teosed.  Viiul, millel ta mängib, on erakordselt võluva kõlaga Stradivari „Tritton“ aastast 1730. Tippsolist Kolja Blacher annab Tallinnas ühe kontserdi ning astub publiku ette koos Tallinna Kammerorkestriga.

Samuel Barber “Adagio”
Felix Mendelssohn Viiulikontsert (d-moll)
Boris Blacher “Pentagramm 16 keelpillile”
Joseph Haydn Sümfoonia nr 49 "La Passione" (f-moll)

Kavas on arvukalt esitatud ja filmimuusikast tuntud Samuel Barberi „Adagio“. See paatoslik teos keelpillidele on USA 20. sajandi suurima helilooja Barberi tuntuim ja John F. Kennedy lemmikteos; selle esitamine avalikel sündmustel on alati tähenduslik, kuid ühtlasi on Barberi „Adagiot“ töödelnud tänased populaarsed tantsumuusika DJ-d, teiste hulgas Armin Van Buuren ja Tiësto.

Kontserdil kõlab ka Joseph Haydni sümfoonia nr 49 „La Passione“ ja Felix Mendelssohni poolt vaid 13-aastaselt kirjutatud viiulikontsert.

Viimase looga teeb Blacher kummarduse oma juurtele, esitades oma isa, Tallinnast pärit baltisaksa helilooja Boris Blacheri teose „Pentagramm 16 keelpillile“.

Kolja Blacher on ka hinnatud õpetaja. Tema käe all õpib Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis noor Eesti viiuldaja Robert Traksmann.

Kontserdi kestus koos vaheajaga on u 2 tundi.
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
TIPPSOLISTID: KOLJA BLACHER Sa 02/03/2019 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn 15.50 - 20.50
Price information
Täispilet 20€
Õpilane, üliõpilane, pensionär 15€
Promoter
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
Same promoter Same venue