logo
Select period
Search from map
Menu

Valgusingel /Endla teater

Sa 17/12/2022 19:00 - Tu 07/02/2023 20:35
17.20 - 22.20
Show descriptionHide description

Süsimust komöödia „Valgusingel“

Ole sa kirikuõpetaja või puusaagija, hauakaevaja või külahull – surma eest ei pääse meist keegi. Oma lõpmatus tarkuses on kõikvõimas Jumal otsustanud, et Österlövsta kihelkond kusagil Rootsimaa kolkas peab maamuna pealt kaduma. Kaduma nii, et sellest märkigi ei jää. Inimesed surevad nagu kärbsed, hurtsikud mädanevad lausa silmnähtavalt ja keegi ei tea, miks! Igaüks selles naeruväärses kogukonnas ootab surma omamoodi, saab sellest aru ainult nii, nagu talle sobib ja leidub neidki, kes va vikatimeest üle püüavad trumbata. Selline olukord on muidugi masendav, kuid lisaks ka naljakas, õudne, ootamatustest tulvil ja tumemeelselt erootiline.

 

Rootsi astronoomi ja kirjaniku Peter Nilsoni novellidel põhineva loo toob Endla Teatris lavale Taarka Pärimusteatri eestvedaja Helena Kesonen, kelle senised tööd lubavad teda tutvustada kui üht omanäolisemat Eesti lavastajat. Kesoneni visuaalsed kujundid ja lavastuslikud ideed on mõjutatud ääremaa rahvaste mütoloogiast, argielust ja rustikaalsest elutunnetusest, vastandudes otsustavalt kaasaegsele linlikule maailmanägemisele.

Lavastaja: Helena Kesonen

Autor: Peter Nilson

Alusteose tõlkija: Tõnis Arnover

Kunstnik: Mailiis Laur

Dramatiseerija: Ott Kilusk

Valguskunstnik: Margus Vaigur

Helilooja: Kristjan Priks

Osades: Sten Karpov, Tambet Seling, Nils Mattias Steinberg, Ago Anderson, Fatme Helge Leevald, Karin Tammaru, Liis Karpov, Ott Raidmets

 

Esietendus 26. jaanuaril 2022 Endla Teatri Küünis.

 

Events website: http://www.endla.ee

Events

No events were found
Sold out Valgusingel /Endla teater Sold outSold outValgusingel /Endla teater Pärnu Endla Küün, Estonia
Buy ticket Valgusingel /Endla teater Valgusingel /Endla teater Pärnu Endla Küün, Estonia 18.00 - 22.20
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload